Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pokémon Blue Version

Pocket Monsters: Blue

28.09.1998
27.02.2016
86
14 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Pokémoni (z Pocket Monsters) jsou tvorové na způsob zvířat. Malí i velcí, inteligentní i mysli mdlé. Žijí v trávě, ve vzduchu, ve vodě i v podzemí. Někteří se dají domestikovat, jiní jsou tak prudce jedlí, že jim kvůli lidské nenažranosti hrozí vyhynutí (a další už vyhynuli). Jsou to věrní domací mazlíčci. Ale pokud jste zrovna desetiletým dítětem, to jediné, na co myslíte, je pokémony chytat, trénovat a zápasit s nimi. V regionu Kanto v malém městečku Pallet Town žije jeden takový trenér. Říkejme mu Red. Toho pozval pokémoní profesor Oak do své laboratoře, aby si vybral jednoho ze tří tzv. startovacích pokémonů, s jehož pomocí se novopečený trenér může vydat na cestu za titulem Pokemon Master a chytit je všechny! Než se jím ale stane, musí se probojovat do pokémoní ligy. Na hráče čeká čtveřice nejtvrdších trenérů Elite Four, ale než se k nim dostane, musí předtím porazit každého z vůdců oficiálních stadionů a získat tak osm regionálních odznaků...

Nepostradatelnou pomůckou bude hráči encyklopedie Pokédex, ve které je možno nalézt záznamy až pro 151 různých pokémonů... Získání všech pokémonů však s pouze jednou hrou není možné, protože 11 obyčejných pokémonů (Sandshrew, Vulpix, Meowth, Bellsprout a jejich vývojové verze, Magmar a Pinsir) se v modré verzi vůbec nevyskytuje. Finální formy některých pokémonů je možné získat jen výměnou s jiným trenérem. A konečně je tu Pokémon Mew, který se volně v přírodě bez pomoci triků nedá chytit a oficiálně byl dostupný pouze v rámci eventů pořádaných Nintendem.

Pokémon Blue Version vyšel nejprve v Japonsku v roce 1996 jako speciální verze dříve vydaných sesterských her Red a Green. V USA vyšla modrá verze v roce 1998 jako sesterská hra Pokémon Red Version, na evropskou verzi si hráči museli počkat až do roku následujícího. První generace byla doplněna hrou Pokémon Yellow v roce 1999. Remake pro třetí generaci tentokrát nevyšel, ale od roku 2016 je titul k dispozici ke stažení pro platformu 3DS, kde se pro emulaci využívá virtuální konzole.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • GB 85
Kdysi dávno za mých mladých let jsme měli na počítači emulátor Pokémon BLUE, RED a YELLOW a z těch všech jsem dohrála jen tuto verzi, protože jsem měla nejradši Squirtla a chtěla jsem ho mít hned od začátku. Ze hry samotné už jsem si pak pamatovala jen střípky (loď, věž...), takže jsem se rozhodla zkusit to ještě jednou a opět pěkně od začátku se svým oblíbeným želvákem.

Prvně musím říct, že jsem příjemně překvapená, jak mě to pořád ještě bavilo, a že si hra i po letech pořád drží své kouzlo. Jenom zvuk jsem musela po 5 minutách vypnout, protože po prvotním nadšení ze známých melodií mě z nich začala třeštit hlava. Taky jsem za těch pár let už nějak zapomněla, že nemůžu chytit všechny Pokémony, což mě upřímně dost mrzí. Na druhou stranu, i kdyby to šlo, tak bych to stejně asi ani nezvládla, protože ani tady jsem neměla nervy chytit všechny, nuže toto kolo úspěšně končím se 73 chycenými (včetně Mewtwo samozřejmě) a 136 viděnými Pokémony a s hvězdným týmem: Blastoise lvl 55, Pidgeot lvl 51, Victreebel lvl 50, Articuno lvl 51, Zapdos lvl 52 a Moltes lvl 50 a možná bych někdy měla zkusit dohrát i YELLOW verzi.

Pro: kouzlo nostalgie, hratelnost, lokace, grafika, atmosféra

Proti: zvuk po chvíli začne vyloženě prudit, není možné chytit všechny

+17