@Tulareanus (18.03.2018 13:39): já měl štěstí na kamaráda, který měl tetu v Anglii - ta ho zásobovala - a on občas nechal hrát i nás ostatní.
Asi proto když jsem viděl, jak to může fungovat, mi to přišlo v emu strašně ochuzené. Nintendo ten socializační aspekt u her prostě umí
@Tulareanus (18.03.2018 13:31): nn, vždycky to hrál i někdo z okolí
přes emulator jsem to nikdy nehrál víc než 5 minut - to není hra, pro sezení u pc.
A když to pak vyšlo na VC tak to byl jasny day one buy :D
@Tulareanus (18.03.2018 13:01): já měl vždy bulbasaura, a celkově jsem jezdil hodně bulky sestavy, takže skoro vždy golem, gengar a samozřejmě ideálně ledového takže Laprase nebo Cloystera. Arcanine za oheň a poslední možná Mewtwo jako glasscanon
.. jsem normálně dostal chuť to znovu rozehrát :D
@Kunick (18.03.2018 12:32): Elektrickí boli celkovo silní, pre veľký počet vodných pokémonov v hre a veľa otravných lietajúcich v úvodnej časti, keďže voči obidvom typom boli super effective. Navyše voči väčšine ostatných kategórii pôvodnej hry nemali žiadne nevýhody a ich útoky boli silné. Nevýhody boli len rock, kde nerobili nič a dragon, kde boli not very effective. Len škoda, že ich bolo v celej hre len 9. :D

Vždy som sa snažil mať v grupe ohnivého, vodného, elektrického a psychického pokémona, pričom piaty slot väčšinou zožral flying kvôli HM FLY a podobne a šiesty slot už bol individuálny.
@Tulareanus (18.03.2018 12:11): tak ona obecně je první generace špatně balancovaná.

A električtí šli vždy mimo mě, takže tohle mě nechávalo chladným. Nicméně furt lepší než bugs :D jejich jediná výhoda bylo nejrychlejší lvlování.
@Kunick (18.03.2018 12:02): Práveže ten Pikachu ma tam vôbec nemotivoval, skôr iné druhy pokémonov Práve naopak, však aj do prvého gymu bol useless a ešte sa nechcel nechať vyvinúť na Raichu. :) Nevýhoda bola, že v prvých 151 pokémonoch je veľmi málo tých elektrických a veľa z nich človek vie získať až v neskorej fáze hry (Zapdos, Jolteon) a ostanú mu tam tí veľmi nesympatickí ako Voltorb a Magnemite.,
Hoci som prešiel Blue aj Red, z prvej generácie som mal najradšej yellow nielen kvôli tomu, že som mohol mať celé trio bulbasaur, charmander, squirtle, ale aj pre vylepšenú grafiku a pár ďalších drobností.
@Starletka (komentář): Jestli chceš v jedné hře chytnout všechny, tak se můžeš poohlédnout po nějakém patchi. Nevím, jestli něco takového existuje pro Yellow, ale po chvilce hledání jsem našel patche na Red, Gold a Crystal.

Případně by na to šlo aplikovat randomizér, v tom by to šlo zařídit jednoduše, ale nebyl by to úplně původní zážitek :)