Pinball FX3

26.09.2017
12.12.2017
kompatibilní

free to play

Po Pinball FX2 přichází pokračování Pinball FX3. Opět se jedná o simulátor fiktivních flipperových stolů. Většina stolů z Pinball FX2 bude převedena na Pinball FX3 s lehce upravenou grafikou. Nebudou chybět stoly s licencí Marvel, Star Wars a další, bohužel některé nedostaly licenci (např Plants vs. Zombies).

Hlavními novinkami jsou multiplayer, liga, která obsahuje několik divizi, dále oficiální turnaje, ale i možnost vytvoření svého vlastní turnaje. Další důležitou inovací je možnost hraní napříč platformami (PlayStation Network + Steam), (Xbox One + Windows 10 + Steam).

Se startem Pinball FX3 vychází nový balík stolů s názvem Universal Classics Pinball, kde najdeme známe filmové předělávky na flipper (E.T. The Extra-Terrestrial, Jaws, The Back to the Future trilogy).

9. října 2018 spojili Zen Studios své síly s firmou Wiliams, která vyrábí opravdové flippery. Zen Studio už převedlo několik z jejich stolů do digitální podoby, například Fish Tales, The Getaway: High Speed nebo Attack from Mars. Ve hře je možnost hrát jak originální zpracování stolů nebo kdykoliv během hry přepnout na vylepšenou a graficky upravenou variantu od Zen Studios.

Letos pořízeno už sedm DLC k Pinball FX3, celkem již třicet jedna. Stolů odemčeno 91/99. Nepřehlednost způsobuje začlenění Universal stolů do Williams balíčku, přičemž tři stoly k Universalu tam jsou i zvlášť na konci hlavní nabídky.

Chybí mi tato DLC, Universal Classics Pinball - Williams Pinball: Universal Monsters Pack - Williams Pinball: Volume 4.

Oceňuji skutečnost, že se to postupně v těch slevách ocitlo a mohl jsem to tak zakoupit.

Edit: 12. 10. 2021 - Volume 4 koupeno za 77,- Kč, když mi jej nabídli z balíčku Williams Season 1 Bundle. Za necelé tři Eura. To jde. Všech šest Williams  Volume DLC tak obsahuje dohromady 19 stolů, což vychází na tři stoly u většiny balíčků, ale u jednoho jich byla čtveřice. Zamčenou mám už pouze tu pětici Universal stolů. Tzn. zkompletováno na 94/99 stolů. Osm zakoupených DLC v roce 2021, tomu říkám kulervoucí kšeft! Třicet dva vlastněných DLC k Pinball FX3.

Edit: 30. 11. 2021 - Stolů odemčeno 97/99. Již mi chybí jen Williams Pinball: Universal Monsters Pack. Ve slevě byl též, ale dost malé na to, abych jej vzal.

Herní výzva 2018
Kategorie: Sousedy si nevybereš (Hardcore verze)

Přiznejme si to narovinu. Pinball (podobně jako western) ve hrách tak moc často spatřit nemůžeme. Ale i zde platí jedno nepsané pravidlo. Ve většině případů jde vždycky o pořádné kousky, které si zaslouží přízeň lidí. A tohle by se prakticky dalo říct i o Pinball FX3.

Mnozí z vás si pravděpodobně budete pamatovat Pinball FX2, kde jste měli možnost si zahrát nespočet různorodých stolů, jež vždycky mohly nabídnout něco jiného. Prakticky se v každičkém případě jednalo o ryzí unikát. Ať už to bylo v případě stolů od Marvelu, vlastních stolů od Zen Studios, Star Wars stolů a mnohých dalších. A v případě Pinball FX3 prakticky platí úplně to samé.

Pokud bych to měl uvést na pravou míru, jde o vylepšenou verzi jeho předchůdce. Máte zde všechny staré stoly, které jsou ve vaší sbírce z původní hry, protože se vám automaticky přeportují, a k tomu tunu nových, aby vás dokázali zaujmout. Máte zde kupříkladu dobrodružstvím řeckého hrdinu Herkula, zápletku ze zábavního parku nebo řadu filmových stolů podle kultovních filmových sérií.

Ve zkratce se to dá shrnout následujícím způsobem. Tohle je pinballové nebe! Pokud máte rádi tento žánr her, pak je tento titul pro vás. Je jenom škoda, že za jednotlivé stoly si musíte připlatit nemalou sumu. A kromě toho zde také chybí dva skvělé stoly, co byly v původním Pinballu opravdu skvělé. Konkrétně jde o Plants vs. Zombies a Ms. Splosion Man, což je dvojice, za jejíž ztrátu moc rád nejsem. Na druhou stranu to chápu, protože autoři pravděpodobně ztratili práva na značku (a teoreticky za to může trochu i to, že chtěli dát prostor jiným, mnohem zajímavějším stolům). Ale tohle jsou pouze dvě malé výtky. Jinak můžu s klidným srdcem doporučit. Pokud vám tohle nestačí, pak věřte, že si užijete i různé bonusové materiály (modely, výzvy) a různé speciální turnaje.

Pro: Má to vše, co má správný pinball mít, Každý stůl je unikát, Bonusy

Proti: Stoly si musíte kupovat (nejsou zdarma)

Jako u Pinball FX2 jsme si řekl až budu mít odehraných 1000 hodin, tak napíšu komentář. Tak směle do toho!

Pinball FX 3 přebral vše od své předchůdce, vylepšil grafiku a optimalizoval fyziku míčku. Navíc přidal turnaje, ligu, více herních systému. Jako je pouze jeden míček, na čas nebo hru s vylepšeními. To znamená že na začátku hry si určíte jaká vylepšení budete používat, například více bodu za multiball, delší čas na ball saver atd a pak jeden speciální, který sami ovládáte tlačítkem. Zde je výběr ze tří možných, zpomalení, dvojité body nebo vrácení času. Jinak opět zde naleznete stoly, které už byli Pinball FX2 a jejich známe značky Star Wars™, Marvel komiks, filmové Universal Classics™ (Back to the Future, E.T., Jaws), Bethesda® (Skyrim, Doom, Fallout) od vývojářů ze Zen Studia a nově i originální stoly od firmy Williams™, které lze najít v hernách. U stolu Williams je mnohem realističtější odraz míčku, který se podobá fyzickým stolům. Dále u stolů Williams je možnost přepínat originální vzhled s upravením od Zen Studia. V tomto ohledu vývojáři odvedly fantastickou práci, obzvlášť u stolu Creature from the Black Lagoon (který možnost si zahrát Arcade Herně, Červený Újezd) nebo mnou oblíbený Theatre Of Magic.

Co říct závěrem... Maďarské Zen Studio ví co dělá a dělá to dobře, prostě není lepšího digitálního Pinballu a to že jsem jich hrál hodně. Pomyslná koruna krále přešla z otce na syna. Pinball FX2 předal žezlo Pinballu FX3 100%

Pro: Vylepšená grafika, Licencované stoly, turnaje, Liga, Více herních režimů.

• XboxX/S 90
Naposledy jsem Pinball hrál ještě někdy v rámci Windows a musím říct, že tato verze je rozhodně to nejlepší, co jsem v tomto žánru kdy hrál. Strávil jsem nad plněním challengů spoustu hodin a překonávání cifer, postupné objevování nejvhodné taktiky a různých bonusových miniher mě spolehlivě zabavilo a dovádělo k šílenství v situacích, dky ta kulatá mrcha propadávala v těch nejnevhodnějších chvílích.

Kompletně jsem odehrál jen dva stoly v nabídce, bohužel rád bych zkusil i ostatní, ale kupovat si stůl za 300 kaček mi přišlo trochu ( ikdyž jsem to chvíli vážně zvažoval ), ale to nic nemění na faktu, že graficky, herně a chytlavosti je hra bezkonkurenční - 90 %