Pinball FX3

26.09.2017
12.12.2017

free to play

Po Pinball FX2 přichází pokračování Pinball FX3. Opět se jedná o simulátor fiktivních flipperových stolů. Většina stolů z Pinball FX2 bude převedena na Pinball FX3 s lehce upravenou grafikou. Nebudou chybět stoly s licencí Marvel, Star Wars a další, bohužel některé nedostaly licenci (např Plants vs. Zombies).

Hlavními novinkami jsou multiplayer, liga, která obsahuje několik divizi, dále oficiální turnaje, ale i možnost vytvoření svého vlastní turnaje. Další důležitou inovací je možnost hraní napříč platformami (PlayStation Network + Steam), (Xbox One + Windows 10 + Steam).

Se startem Pinball FX3 vychází nový balík stolů s názvem Universal Classics Pinball, kde najdeme známe filmové předělávky na flipper (E.T. The Extra-Terrestrial, Jaws, The Back to the Future trilogy).

9. října 2018 spojili Zen Studios své síly s firmou Wiliams, která vyrábí opravdové flippery. Zen Studio už převedlo několik z jejich stolů do digitální podoby, například Fish Tales, The Getaway: High Speed nebo Attack from Mars. Ve hře je možnost hrát jak originální zpracování stolů nebo kdykoliv během hry přepnout na vylepšenou a graficky upravenou variantu od Zen Studios.

@PavelU (28.03.2022 15:57): Vše bude fungovat stále dál. Jelikož nový Pinball FX bude mít roční exkluzivitu na Epicu ale jak jsem psal do nového FX si nebudeš moct převést, budeš si je muset nově koupit...

Jako u Pinball FX2 jsme si řekl až budu mít odehraných 1000 hodin, tak napíšu komentář. Tak směle do toho!

Pinball FX 3 přebral vše od své předchůdce, vylepšil grafiku a optimalizoval fyziku míčku. Navíc přidal turnaje, ligu, více herních systému. Jako je pouze jeden míček, na čas nebo hru s vylepšeními. To znamená že na začátku hry si určíte jaká vylepšení budete používat, například více bodu za multiball, delší čas na ball saver atd a pak jeden speciální, který sami ovládáte tlačítkem. Zde je výběr ze tří možných, zpomalení, dvojité body nebo vrácení času. Jinak opět zde naleznete stoly, které už byli Pinball FX2 a jejich známe značky Star Wars™, Marvel komiks, filmové Universal Classics™ (Back to the Future, E.T., Jaws), Bethesda® (Skyrim, Doom, Fallout) od vývojářů ze Zen Studia a nově i originální stoly od firmy Williams™, které lze najít v hernách. U stolu Williams je mnohem realističtější odraz míčku, který se podobá fyzickým stolům. Dále u stolů Williams je možnost přepínat originální vzhled s upravením od Zen Studia. V tomto ohledu vývojáři odvedly fantastickou práci, obzvlášť u stolu Creature from the Black Lagoon (který možnost si zahrát Arcade Herně, Červený Újezd) nebo mnou oblíbený Theatre Of Magic.

Co říct závěrem... Maďarské Zen Studio ví co dělá a dělá to dobře, prostě není lepšího digitálního Pinballu a to že jsem jich hrál hodně. Pomyslná koruna krále přešla z otce na syna. Pinball FX2 předal žezlo Pinballu FX3 100%

Pro: Vylepšená grafika, Licencované stoly, turnaje, Liga, Více herních režimů.

• XboxX/S --
Naposledy jsem Pinball hrál ještě někdy v rámci Windows a musím říct, že tato verze je rozhodně to nejlepší, co jsem v tomto žánru kdy hrál. Strávil jsem nad plněním challengů spoustu hodin a překonávání cifer, postupné objevování nejvhodné taktiky a různých bonusových miniher mě spolehlivě zabavilo a dovádělo k šílenství v situacích, dky ta kulatá mrcha propadávala v těch nejnevhodnějších chvílích.

Kompletně jsem odehrál jen dva stoly v nabídce, bohužel rád bych zkusil i ostatní, ale kupovat si stůl za 300 kaček mi přišlo trochu ( ikdyž jsem to chvíli vážně zvažoval ), ale to nic nemění na faktu, že graficky, herně a chytlavosti je hra bezkonkurenční - 90 %