@Saskiel (19.04.2020 17:20): Hele i na to ze je to prvni cast, tak si to vzhledem ke svojí délce a rozsahu zaslouží svojí cenu více než třeba remake RE3.

A když nemáš moc dobrou english, tak Persona 5 je v dialozích opravdu hutnější než FF 15
@Saskiel (19.04.2020 16:57): ty hodnocení nejsou nesmyslné, pokud ale považuješ tahový systém za zastaralý, tak se tomu prostě vyhni. Taky nebudu hrát Forzu, ať už bude sebelepší.

Pochybuji, že by tě chytla ta polovina, která je jen vizuální novela a pokud ti tahové souboje nesedí, tak to nemá smysl ani zkoušet. Tady je to docela jednoduché. Pokud si to koupíš, budeš prostě zklamaný. Nemá moc smysl to rozebírat.
@Saskiel (19.04.2020 16:49): Já taky nejsem velký fanoušek tohoto dílu, ale je to prostě krásně stylistický udělaný, má to výborný soundtrack a i podle všech dobře napsaný příběh spolu s charaktery. Holt je to prostě mystery s elementy školního života. Takže tu máš randění, chození ven s kamarády a do toho řešíš zápletku a bojuješ v dungeonech, plus je to ukecané na levelu vizuálních novel :D Jde jen prostě o to jestli tě tenhle žánr baví :D

A Silent Wolf má pravdu !
Prečo je táto hra taká úžasna, videl som recenziu na youtube, čítal som recenzie všade to dostavá absolutne hodnotenia. Prečo to tak je? Prešiel som FF 15, vynikajúca hra, dobrý súbojový systém, žiadne ťahovú nudné systémy ako kedysi. Čo je na tejto hre take skvelé? Ja som žiadny iný diel nehral mne to nič nehovorí. Mne to s recenzie na youtube nejake prelomové neprišlo, asi nemám umelecké cítenie.
@S4TW (15.04.2020 12:11): Hele záleží, spíš podle toho co od toho chceš. Celkově Persona série je mimo souboje a mysteriózní linku také dost o školním životě a trochu i toho randění. Pokud ti tohle nevadí a bavilo by tě to, tak směle do Persony 5. Navíc ta ti asi JRPG žánr představí trochu více (tahové souboje apod.) a svěžeji, ten vizuál je skvělej a jsou to místy docela orgie. FF7 Remake je akčněji laděný a možná i pro tebe to bude na seznámení s japonskou tvorbu příjemnější. Přeci jen by ta míra textu v Personě 5 tě mohla silně vyděsit :D

Dragon Quest je taky určitě kvalitka, ale to je zase lehounce více old school :D Za mě, pokud je to tvůj křest výraznější japonskou tvorbou, dej FF7, navíc ti to ani tak času nezabere a ukáže ti to lehce co máš čekat v jiných hrách.
No a teď babo raď, chci zkusit svoje první jRPG, ale nevím, jestli FF7 remake nebo P5...? Osobně mě teda ještě dost láká Dragon Quest a Ni No Kuni...
Tak jsem si to Rko koupil a nelituji :D Asi jsem to v době vydání hrál v nějakém horším rozpoložení :D
@SilentWolf (13.04.2020 21:26): Protože doufám že to Rko přidá či změní nějaká hovna která mě na pětce nebavila a navíc jsem fanda celé série a koketuji s tím že tomu dám druhou šanci. Tak mě jen zajímá co přidali a zda je to markantní rozdíl.

Něco nejaponského ? Nebuď nechutnej...
@Solidor (komentář): Spis mi rekni jestli to Rko za to stoji a je sance ze mi to tu hru zpraví :D Fakt o koupi přemýšlím, ale potom co jsem u klasiky skončil u pyramid, mám větší chuť rozehrát čtyřku od znova :D

Plus s tím že zmizela naivita nesouhlasím, tenhle díl je průlet emo obdobím když frčel Tokyo Hotel a neustále se opakující dialogy o strachu zda změna srdce zabrala, tomu také nepomáhalo :D
Rozehrál už někdo Rko ? Docela mě zajímá jak se to liší od klasiky, jestli je vůbec šance že když mě samotná pětka moc nechytla, zda by to dokázalo Rko napravit :D
@SilentWolf (31.03.2020 19:17): Ne tady skutecne jrpg nefici, ba ani nezafouka :) V diskuzich se mele skupinka jednech a tech samych lidi a ostatni se tvari ze maji lepru :)
Podle me by ti sedla i Berserie. ale tak uz muzes pockat na Arise:)
@Drolin (31.03.2020 18:54): tak pravíte to sami. Tady JRPG moc nefičí. Ale zrovna P5 je podle mě skvělý entry point. Když se člověk přenese přes to, že 70% textu je opakovaní predešlé věty, citoslovce údivu a konstatování zjevného. Ale naštěstí jde vše rychle odklikávat. Bohužel se mi po hezké grafice P5 máloco líbí vizuálně, kdybych chtěl v žanru pokračovat. Snad to změní nový díl série Tales.
@jones1240 (31.03.2020 18:43): Spíš mě překvapuje, jak málo hodnocení má zde Persona 5. Na to, že šlo o jednu ze zásadních her minulého desetiletí. Než jsem koukl na číslo, tipoval bych minimálně 20-30.
@SilentWolf (31.03.2020 18:12): Nedelej to, fakt si to nepoustej !!!

Tomu plne rozumim, ja zase jako spravny emo boy mám depresivních záležitostí hodně v reálu, tak jsem potřeboval sluníčko a naivní přátelství ze čtyřky :((( :D
@jones1240 (31.03.2020 18:03): jsem objevil, že existuje seriál Persona 4, tak si doplním vzdělání aspoň tak. :-D

@Charllize (31.03.2020 17:57): no právěže zezačátku je to fakt dost emo a depresivní. Sluníčkové to není skoro nikdy..ale proto.. *fňuk* máte pocit.. *fňuk*.. že to jsou vaši kamarádi a *smrrrrrrk* potřebují vás *fňuk*..

A proto máte dobrý pocit. A pořád vám to připomínají, jak jsou šťastní, že jste. Aaaaw.. :-D
@Charllize (31.03.2020 17:57): Mě než feel good přijde až moc emo :D Že se to na můj vkus až na sílu hrabe v tom jak má každý silný deprese a nedokáže s tím nic dělat. Což tohle měla Persona 4 vždycky na chvilku a přišlo mi to mnohem více jako takové fajn prázdniny s kámošema s trochou mystery. Tady tomu nefunguje ani jedna linka :D Ale asi jsem jen přejedený když jsou všechny díly údajně na chlup stejné jen ošklivější :D

O Rku uvažuji, ale přijde mi že to ničemu nepomůže :D
@jones1240 (31.03.2020 12:26): Petka je feel good az to praska dverma prave, uplne cloveku tece cervena sladka malinovka z kraju televize kdyz to hraje :) Se divim ze to jeste nedali na Switch, tam by to dosahlo slavy nebeske, je tam na to klientela co ty feel good veci ktere jdou odlozit kdykoliv na stul vyhledava jak drogu.
Ale minimalne ma bozi soundrack a ta Royal verze muze byt lepsi, i kdyz dle ruznych gejmpleju mi to moc neprislo, ale treba se to projevuje az pozdeji ta kralovska vsuvka:)
@SilentWolf (31.03.2020 12:19): Samé no, jak v čem. Principy jsou stejné co se týče vztahů, ale třeba čtyřka má více feel good atmosféru a Twin Peaks nádech, přičemž když třeba chodíš makat, tak tam máš různé sub story a není to jen že si odmakáš a jdeš domů :D

Na druhou stranu Persona 3 je zas o několik stupňů vážnější a dospělejší :D I když má všechno prakticky stejné principy a základ, tak bych, ale zase netvrdil že ty starší jsou to samé jen ošklivější (podle mě mají větší hloubku)

Kdyby to tak bylo, tak by mě pětka bavila. Jinak tě, ale chápu, zase kvůli tomu řešit jiné konzole či na to koukat je vopruz no :D
@jones1240 (31.03.2020 12:11): tak ono je to v podstatě to samé, jen ošklivější. A určitě bych kvůli tomu nekupoval nějakou další konzoli. Ale na let's play bych se podívat mohl. Pamatuji, jak jsem se takhle zasekl u Catherine. Vždycky jsem si po večerech dával hodinovou epizodu a zajímalo mě, kde se to příběhově posune. Tak trochu jsem obhlížel terén, co čekat od Atlusu. A skrz Catherine jsem byl nahajpovaný na P5. Ale jak říkám... nevím zda bych chtěl hrát starší verze toho samého. Ale nějaký příběhový sestřih možná jo.

Stejně by další díl měl být spíš SMT ne? A ten se podívá jen na Switch beztak. :D
Připomínám vydání Royal edice. Zejména v současné situaci je docela fajn zahrát si nějakou tu "Feel Good" hru. Budete plácání po ramenech frekvencí střelby gatlinku, všichni na vás budou mít crush a třeba se taky stanete fanoušky série. I když s frekvencí vydávání dalších dílů to tak horké už není.. :D