PAW Patrol: Mighty Pups - Save Adventure Bay!

06.11.2020
13.08.2021
19.08.2022

Na Adventure Bay spadl meteorit a nadělal spousty škod. Současně ale štěňatům z Tlapkové patroly propůjčil nové superschopnosti. Jejich úkolem je napravit všechny škody ve městě a zachránit všechny obyvatele v nouzi. Aby toho nebylo málo, superschopnosti získá i Harold Humdinger, synovec zlého starosty sousedního města Foggy Bottom, který se pokusí ve svém obřím robotovi ovládnout celé Adventure Bay.

Hra nabízí celkem 7 základních misí. Na začátku každé z nich si Ryder, stejně jako v seriálu, svolá všechny tlapky do své centrály a zvolí dvě štěňata, která se vydají na misi. V nich pak budou pomocí svých základních schopností překonávat překážky, hledat předměty nebo zachraňovat občany. Současně mohou nepovinně sbírat pamlsky a odznáčky. Několikrát za misi pak dojde k využití schopností mocných tlapek ve formě jednoduché minihry, kdy je potřeba dělat určité pohyby nebo v pravý okamžik stisknout tlačítko.

Na misi jsou vždy dvě tlapky a hráč ovládá jednu z nich s možností přepnutí na druhou s tím, že se druhé štěně vždy drží poblíž. Alternativně je možné hrát kooperativně ve dvou hráčích.

Kromě hlavních misí je ve hře i dalších 7 miniher. Je tak možné tancovat Pup-Pup Boogie, skákat přes švihadlo, potápět se, běhat přes překážky na čas, shrnovat sníh v rolbě atd.

Hrdinná štěňata z Tlapkové patroly jsou zpět a největší radost z toho mají samozřejmě moje děti. Ale ani já nepřijdu zkrátka, když vidím ten slušný pokrok oproti předchozímu dílu od jiných tvůrců Paw Patrol On a Roll!

Na každou hlavní misi se vydávají vždy 2 tlapky, mezi kterými je nyní možné se přepínat dle potřeby schopností daného štěněte. To mi přijde vhodnější hlavně pro případy, kdy mají děti na misi svou oblíbenou tlapku. Díky tomu mohou za ní hrát prakticky celou úroveň. Úkolem v úrovních není se jen dostat z místa A na místo B a cestou sbírat co nejvíce pamlsků a odznáčků, občas je potřeba hledat i nějaké předměty nebo zachraňovat obyvatele Adventure Bay. Není to tedy tak jednotvárné. To vše je pak ještě doplněno dalšími minihrami, kde se především jezdí se štěnětem v jeho vozítku a na konci mise pak dojde i na mocné tlapky s jejich super schopnostmi.

Používání těchto superschopností pak spočívá s hraním dalších miniher jako zastavování pohybujícího se kurzoru ve vyznačené oblasti a nebo specifických úkonů na ovladači. Např. Skye roztáčí vír dle krouživých pohybů levé páčky na gamepadu, kterými je potřeba naplnit ukazatel na maximum. A právě tento mechanismus je asi jedinou moji výtkou, protože děti měly problém udržet požadovanou frekvenci plynulých pohybů. Ale to není nic, s čímž by nepomohl rodič.

Většinu miniher je pak možné hrát i samostatně mimo mise s tím, že jsou tam k dispozici i další minihry jako oblíbené Pup Pup Boogie, potápění nebo skákání přes překážky na čas. Mé děti nejvíce bavilo zmíněné Pup Pup Boogie, kdy při poslechu originální hudby ze seriálu musely v pravý okamžik mačkat tlačítka na gamepadu.

Grafická stránka hry vypadá zase o něco lépe. Hodně se mi líbí, že je zde nyní 3D pohled zezadu ovládaného štěněte, který mi sem zapadá víc, než klasický plošinovkový pohled z boku u předchozího dílu. Jen škoda že je kamera občas v nevhodném úhlu a tak nejsou vidět pamlsky okolo. Samozřejmě nesmí chybět klasické scény s příchodem tlapek do jejich centrály s následným briefingem od Rydera. Prostě přesně jako v seriálu.

Za mě i za mé děti tedy velká spokojenost. I ony viděly velký pokrok oproti předchozí hře, na kterou si prakticky už ani nevzpomenou. Záporem tak může být pouze zmíněné náročnější ovládání miniher pro dítě, ale taky možná i vyšší cena, která je především způsobena využitím licencovaného obsahu.