@John Mirra (komentář): Co přesně se stane, když tu správu království vypneš? Ovlivní to nějak děj? Tzn. třebas abys dostal některé konce, tak to království musíš ovládat ručně?
@MIGtheDRAGON (08.08.2021 12:32): Taky jsem to před chvílí dohrál a mám to stejně jako ty, nastavil jsem si nejlehčí obtížnost a spoustu věcí víceméně proběhl. A ten třetí klíč jsem si musel najít na YT. Souhlasím, že piplání království asi nějaký extra velký vliv na závěr nemělo, asi jen na ten filmeček.

Nyrissa ušetřena, na hrátky s Lantern Kingem nemám náladu, takže to pro mě momentálně hasne.

Úplně stejný problém jsem měl s Divinity: Original Sins. Celou dobu mě to bavilo a před koncem jako když utne a musel jsem se do toho nutit. Jenomže Pathfindera jsem narozdíl od Divinity dokázal dohrát :)
@John Mirra (08.08.2021 09:50): Tak právě jsem to dohrál a je docela sranda, že hned první příspěvek v diskuzi vystihuje moje pocity. Až do těch posledních dvou kapitol mě to hodně bavilo. Ten konec jsem spíš proběhnul s obtížností nastavenou na minimum a návodem z internetu, abych věděl přesně kam jít. Kdybych to nedohrál teď, tak se už k tomu nejspíš nevrátím a po skoro 150 hodinách jsem to dohrát chtěl.

Jen mě docela zklamal ten vývoj království. Jsem si vylepšil všechno v království na maximum a ve výsledku mi přijde, že to ovlivní jen konečný filmeček ... celkem škoda.
@Charllize (07.08.2021 11:29): Já měl asi třítýdenní pauzu, tak jsem si říkal, že to v klidu dojedu, ale prostě mě to už hodně omrzelo - to běhání sem a tam v nezáživném dungeonu, zabití 2 mých společníků, které jsem hodně používal, zkoumání kterou verzi reality potřebuju a hlavně hledání zrcadel, správného pořadí jejich aktivování a toho debilního třetího klíče. Původně jsem to chtěl dohrát na ten "nejlepší" konec, ale teď jsem zjistil, že ten by otevřel celou novou kapitolu, tak na to kašlu, hru dohraju na co nejkratší konec a ten "nejlepší" dám jindy. Ale to vážně nevím kdy... tak za pár let. Ale až doteď mě to hodně bavilo.

@7c (07.08.2021 13:10): viz výše, to omezení děje by bylo fajn, vo tom žádná
@John Mirra (07.08.2021 11:25): Konec byl IMO asi nejslabší část. Obecně (jak jsem psal) mi vadilo ta snaha mít všechno v jedné hře, omezení děje na základě konkrétní volby (podobně jako BG2) by hře myslím prospělo.
Ty jo, tak už jsem na konci a solidně mě to přestává bavit. Už jsem to chtěl co nejrychleji dohrát a místo toho bloudím po Domě na konci času a hledám tři klíče a zrcadla atd. :(
Tak jsem zabral Glenebon (na SZ, proběhla - resp. neproběhla - tam bitva s barbary) a nemůžu tam postavit vesnici, píše mi to, že tam může být jen jedna vesnice... ale přitom tam žádná není :( Nevíte někdo co s tím?
Třetí hra v řadě letos a třetí droga. To je paráda.

Sice často lezu na google, s D&D pravidly prostě kamarád nikdy nebudu. Ale na normal se to dá. To táboření, řešení jídla, průzkum.. vše mi přijde dokonalé. Jako když jsem si pročítal D&D příručky jako malý. Možná je to fakt nejlepší z těch novodobých oldschool napodobenin.
@Charllize (11.05.2021 20:12): To asi můžeš, ale zajímalo by mě, jak to vyřešili z hlediska fungování území - jakože úroveň community bud nízká (?), budeš mít další postihy, protože půlka lidí bude ve vězení, budeš muset najímat žoldáky, aby udržovali pořádek atd. ...

Bylo by fajn, kdyby to bylo nějak pořádně propracované.
@John Mirra (11.05.2021 18:09): tak pocitam ze vzbourence pozabijis, povesis, vsadis do vezeni a pojede se dal.
Nekde jsem jsem cetl ze i vzhled hlavniho mesta tomu pak odpovida, udajne se tam pak poflakuji kostlivci a valeji mrtvoly, ale treba to je kec :)
V te hře je hodně lákavé hrát evil charakter. U jiných her tohohle druhu tyhle tendence nemivam, ale tady to je tak moc evidentní ze by to byla zábava ze občas lituju svojeho vzasade neutrálně dobrého chování.
Situace kdy dorazí nějaký vykuk co chce na něco peníze a jedna z voleb je: Na tohle nemam čas. Stráže. Pověsit! je proste fajn.
Ta možnost být zlý jak noc za bouřky je tak častá až by jeden řekl ze to je validni cesta jak tu hru hrát. S tím spojeny vliv na kralovstvi v područí šíleného tyrana bude asi síla. Musím to někdy zkusit !
Ta hra je proste výborná :)
@Charllize (10.05.2021 15:01): Za ty měsíce a roky jde vidět, že se v hraní zlepšil. Což pro sledující nemusí být vždy výhoda...
Právě dnes hraje Ufo: Enemy Unknown, a jde vidět, že má něco nahráno. A už už jsem ho chtěl pochválit, když tu najednou... místo save dal v prvním kole přeskočit fázi boje, ztratil inciciativu a za chvíli byla základna v troskách...
Ale po třiceti letech se to dá pochopit...
@Charllize (08.05.2021 18:11): s Rudou je sranda, když jsem jej viděl jak lítal v IL-2 Sturmovik datadisk pro Afriku, tak bylo zábava jej sledovat a to včetně jeho zasvěcených komentářů. :) Co vím, tak lidé z virtuální letecké komunity se u toho docela dobře bavili! :)
Jsem náhodou narazil na gameplay Rudy z paranskeho ráje. Jako chápu ze tyhle hry nezná a nehraje a asi chtěl mít svůj kanál pestřejší ale i tak se divím ze do toho vlitne bez přípravy a mele nesmysly ze rozum zůstává stat. A lidi na to koukají a berou to za své a ještě mu sypou korunky.
Hlasky typu ze jde o akční rpg na základě draciho doupěte. Nebo ze angličtina a dialogy nebudou tak důležité u hry jako Diablo, případně když mu failne kouzlo se diví ze trefil jiné postavě nohu a asi špatně zaměřil si zaslouží pohlavek. Obvzlast u kanálu který se snaží monetizovat vsechno možný, prodává lidem trička a podobne.
Jeste ze tam měl pomocníka (Strider?) co to jakž takž uváděl na pravou míru.
@Vurhor (18.04.2021 10:30): Tak na něj budu čekat :)

Aha, to jsem nevěděl... ale když jsem se pak do toho kmene vyrazil podívat, tak se šéfkou kmene stala ta její kámoška a nebylo možné do toho jakkoliv zasáhnout. Chm, chm...
@John Mirra (18.04.2021 10:04): Eventuálně by se vrátit měl.

Ten výsledek nemusí být úplně stejný. Pokud ho Amiri (skoro) porazí, může se pak později stát šéfkou celého kmene, což by v opačném případě nebylo možný.
Mám dotaz, dodělal jsem před nějakou dobou Hour of Rage (tj. obrana před kmenem barbarů) a můj generál, Aldori (ten půlork) šel jakože napřed. Armádu jsme porazili víceméně bez boje, všechno ok, ale generál mi pořád jaksi chybí a nemůžu ho nikde najít. Vrátí se někdy, nebo musím nechat jako generála Amiri? Ta je na můj vkus moc... přímá :D

A taky mě docela naštvalo, že se s Amiri plížím po táboře a snažím se porazit Amraga, jenom proto, aby byl výsledek úplně stejný jako když s ním prohraje :(
@7c (10.04.2021 11:30): Já ho nakonec nějak zvládl, asi fakt po dvacáté, protože mě hrozně rozčiloval :D Párkrát jsem ho už už měl, tak mě to namotivovalo to dokončit. Myslím že dost pomohly kritické zásahy :)

Teď jsem v hrobce Vodakaie a havran ze mě tahá jména členů mé party. Z toho nemám úplně nejlepší pocit :)
@John Mirra (09.04.2021 21:17): Je to jednoduché - má vyšší level, než ty :) Musel jsem si to vyhledat, pro mě to byla jen nezajímavá epizoda na cestě z lokace A do lokace B (takže jsem měl asi vyšší úroveň postav). Tj. potřebuješ dostatečné AC, aby byla přední linie ok (případně Blur/Mirror Image/atd.) a dostatečné BAB, abys zasáhl nepřítele.

Thundervine vidím má AC 35, ale jen 13 Touch AC (takže Touch útoky by měly pomoci - bomby, cantrips, kouzla). Jen tedy ty resisty na Fire/Acid/Cold.
Když vymýšleli "Thundervine", tak jim trochu ujela ruka, ne?? Jsem na 10. levelu a dává mi bojovníky na pár ran... a ať dělám co dělám, prostě ji nemůžu umlátit (ani s cold iron). Blesky jsem vyřešil, povolávám si monstra atd. a stejně nic, to její léčení je fakt otravný.
@John Mirra (04.04.2021 16:38): Tak teď jsem si dohledal (protože už si taky prd pamatuju), že by tě ohledně Varnholdu eventuálně měla kontaktovat Jamandi Aldori. Dej tomu čas. Zatím můžeš v klidu vylepšovat království.
@Vurhor (04.04.2021 16:14): No on mě k sobě už zval, ale když jsem tam přijel, tak jsem mu mohl jenom poděkovat za pomoc. Víc nic :( A opět mě tam eskortovaly stráže a jinam se nedostanu.

Právě jsem zjistil, že žádná DLC nemám, takže tím padá moje starost rozehrát je včas :D
@John Mirra (04.04.2021 15:47): Eventuálně by ti mělo přijít pozvání od Maegara Varna, abys navštívil Varnhold. Je taky možný, že budeš muset vyčkat, až ti vyprší zbývající time limit dalšího útoku na Bald Hilltop (úkol An Ancient Curse), ale to si teď nejsem jistý. Každopádně v nadcházející kapitole vyjdeš na východ stoprocentně. ;)

Btw, tohle je docela ideální čas na rozehrání DLCčka Varnhold´s Lot, mělo by to chronologicky sedět.
No ty bláho, pavoučí swarmy mi daly pěkně zabrat :-D Jinak zatím je to fajn, chci Fallout v tomhle stylu :-)
Jelikož já už minul v podstatě většinu NPC společníků, můžete mi prosím poradit, který DLC mám kdy hrát? :)
@Radecker (30.03.2021 06:54): Já se tady na to před časem ptal a ten Varnhold se sice hraje mimo hlavní hru ale jeho dopady se projeví pak ve hře, když ho odehrajes v pravou chvíli. Ale já ho třeba nehrál, nechtělo se mi vytrhovat z hlavní hry.
U toho Beneath si dej taky pozor, tuším ze Mick kouzelník tu psal ze když tam šel nějak pozdě byl už nepřístupný.
@Charllize (30.03.2021 00:02): @Vurhor (29.03.2021 23:34): Haha, zmínili jste zrovna ty dvě, které jsem myslel, že budou slabší než to třetí - Varnhold's Lot. Tím, že jde podle popisku o jiný příběh, asi půjde hrát až po dohrání hry, kdybych neměl dost, že?

No, každopádně Wildcards i Beneath the Stolen Lands už instaluju :-) Vytváření postavy bylo teda hodně na dlouho, ale koho by to sralo s tak příjemnou hudbou. Byl jsem velmi konzervativní a zvolil jsem Human Rangera.