@Charllize (26.10.2023 13:21): uvidíme, láká mě to dost, ale odrazuje mě ta hrozná délka, ač to u her mám rád, tak přeci jen to potřebuji něčím proložit, ale možná to rozehraji a budu si to trochu víc dávkovat a nebudu to mít 100% focus jen na WOTR:..

@Tulareanus (26.10.2023 14:24): úplně přesně tě chápu, já mám vždycky velký oči, že si dám celou sérii a pak se to rychle přejí, teď třeba Yakuza 5, už to mám rozehrané asi pět měsíců a 3 měsíce jsem na to nesáhl.... u toho Pathfinderu jsem to nejvíc pociťoval u soubojů, které mě vlastně celou dobu bavili, ale na konci už jsou hodně náročné a je jich tam strašné kvantum a prostě už mě nebavilo to tak managovat a pořád se chodit doplňovat a tak... ono tam vlastně nebylo nic extra, protože jsi bojoval v podstatě s třemi typy protivníků, ale bylo jich tam jak na.... klidně bych bral nějaký náročnější souboje ještě, ale prostě jen pár, jako gradici všetkýho... tady vlastně souboj sám o sobě nebyl hard, ale prostě ses vyčerpal po chvilce a musel si se restnout a tak no :)

@Tarhiel (26.10.2023 14:52): ďakujem, tady fakt pociťují herní výkon, tohle dohrát, takže si toho vážím :D, dneska ještě projedu nějaké achievementy, co mi tam leži na dosah ruky, čili se nejspíš hra celkově dostane před W3 na steamu v počtu odehraných hodin :)
@S4TW (25.10.2023 21:46): Gratulujem k dohraniu a úplne ten pocit chápem. Ja tiež teraz pomaly dokončujem Baldur's Gate 3 a hoci sa stále bavím, tak viem, že podobný typ hry si zahrám najskôr budúci rok (asi sa vrátim práve k Pathfinder: Kingmaker, aby som pokračoval tam, kde som skončil). Zábava nezábava, človek potrebuje zmenu. Ja napr. by som nemohol hrať, ako to tu zvládnu niektorí ľudia tak, že si zoberú nejakú sériu a hrajú ju postupne celú alebo jej veľkú časť. To sa mi stalo asi len pri Dark Souls trilógii, ale aj tam som medzi jednotlivé diely vtesnal nejaké adventúry. :)

No a navyše, možno ti Wrath of the Righteous sadne budúci rok aj do nejakej kategórie hernej výzvy.
@S4TW (25.10.2023 21:46): No možná to je škoda, hraj dokud to máš v hlavě. Wotr je o dost komplexnejší díky různým věcem navíc a hlavně celkově zábavnější. Má lepší příběh, postavy a všechno kolem. A netrpí ani takovou prázdnotou kterou zminujes v komentáři. A vyhoření bych se nebál, podle mně tě to chytne hned od začátku :)
Ale samo je to na tobě, mně jen udivuje ze se tomu tady tolik lidi vyhýbá jak čert kříži, přitom Wotr je bezpochyb to nejlepší co v žánru za poslední dekády vzniklo :)
@Charllize (25.10.2023 21:26): ufff, ale s dovolením si ty odložím na příští rok :D... určitě do toho chci jít, ale ta poslední kapitola už byla trochu povinnost pro mě, abych dojel příběh (btw. nejspíš mám absolutní happy ending, páč mi přijde, že jsem vůbec nehrál jednu kapitolu :))
@S4TW (komentář): No vida, gratuluji. Myslím ze těch 150 hodin je u téhle hry standard. A teď máš průpravu na Wotr, což se ti bude hodit, protože tam je všechno ještě o level výš, jak se říká.
Tak jsem to zakřikl, teď je tu hodně velká sekvence fakt náročných soubojů...
@Charllize (11.10.2023 11:01): na pavoučí hry jsem již koukal, ale tam mám obavu, že by mě po 1-2 dílu ubyla ta komornost, potřebuji k tomu i trochu epičnosti, cinematics, dabing a tak :)...

@Tulareanus (11.10.2023 12:00): já jsem taky pořád na štíru s tím, jestli hrát nové věci nebo si i zopakovat zaručené klasiky, zatím vždycky vyhraje ta "novinka" (což je reálně hra, kterou jsem ještě nehrál, ale 20 let stará hra), nicméně už je to často i 5+ let, co jsem některé své oblíbené kousky hrál, tak si říkám, že je čas...
@S4TW (11.10.2023 09:15): ja by som bol radšej, keby tam ten manažment kráľovstva na bežnej úrovni nebol. Ako aj píšeš, mne to tiež riedilo zážitok a atmosféru. Našťastie ten manažment nie je náročný alebo zdĺhavý, ale bez toho by to aj tak bolo pre mňa pocitovo lepšie.

Witcher 3 je super, ale ja sa do toho práve kvôli tej dĺžke nechcem najbližšie roky vracať vôbec. Prešiel som to raz aj s rozšíreniami, urobil všetky questy, ktoré sa navzájom nevylučovali a vyzobal všetky otázniky (aj keď druhý raz by som to už nerobil) a to mi jednoducho musí stačiť. :) Je priveľa ďalších hier, ktoré si chcem zahrať, väčšinu z nich aj vlastním. No potom je tu taký ten pocit z explorácie príbehových hier, že nikdy to nie je už také silné ako pri prvom hraní, keď hráč ešte nepozná príbeh, postavy, svet a lokácie.

A preto by som sa chcel niekedy budúci rok vrátiť aj k Pathfinder: kingmaker, nech to dohrám. Tento rok to už určite nestihnem. Navyše mám rozohrané Baldur's Gate 3 a takmer nikdy nehrávam dve žánrovo podobné/rovnaké hry po sebe.

Inak tie spojené ságy v podstate spĺňajú D&D hry z Forgotten realms, pretože sa odohrávajú v rovnakom svete, niekedy sa opakujú aj postavy. Myslím hlavne Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights a Planescape Torment.
@S4TW (11.10.2023 10:34): Možná hry od Spiderweb softu. Minimálně Avernum má šest dílu. Ja to tedy nikdy nezkoušel ale celkem se mi ty jejich hry líbí. Je to to takové low sice, ale něco na tom je :)

Jinak co se toho odehraneho času týká tak na jedničku se teď nekouknu ake Wotr takhle zatím.

A to jsem zdaleka s tím ještě neskončil. Plánuju Liche a Unfair průchod :)
@S4TW (11.10.2023 10:34): Uf, až tak? To neviem, či by som dával, aby som investoval do toho toľko času a neustále to musel hrať, aby sa mi nenahromadilo veľa hier z jedného sveta, medzitým, čo vychádzajú aj daľšie, ktoré si chcem zahrať.

Jediné, čo je najbližšie tomu, čo chceš, sú moduly k Neverwinter Nights (nepoznám žiadne iné RPG, ktoré by malo toľko príbehových rozšírení), alebo fanmisie do Thiefa.
@Tarhiel (11.10.2023 10:30): já bych hrozně bral nějakou pravidelnou cRPG sérii z jednoho světa, tohle mi na poli gamingu chybí, jako to mají jRPG, kde se prostě ty světy neuvěřitelně rozrůstají, jasně, pak kvalita v některých dílech kulhá, ale já mám prostě rád epické ságy a obsáhlé světy... u cRPG se většinou končí s 3. dílem :/
@S4TW (11.10.2023 10:20): Tak, našťastie, WoTR týmto už netrpel, každá lokácia bola iná.

No ja by som bral, keby ešte urobili jednu hru v Pathfinder 2E univerze, ale tentokrát úplne bez toho manažmentu, len príbehové questy.

Uvidíme, aká bude tá ich Warhammer hra, ale tam nejaký management temer určite bude.
@Tarhiel (11.10.2023 09:55): jako, já jsem furt rád, že to tam je, ale pořád přemýšlím, jestli by to ve finále nebylo lepší bez toho... asi jako ne, pořád to není, že by ti to ten zážitek úplně zabilo, ale prostě musíš mít pořád v hlavě, že musíš něco dořešit a odtrhnout se od klasického dobrodružství, což je vlastně asi účel... jako ok, je to vlastně v pohodě :D

každopádně jedna věc mi asi reálně trochu vadí, že je tu strašně moc ctrl+c - ctrl+v lokací... pak ten exploring je fakt už jen o tom, že si chceš všechno odškrtnout na mapě... jako je sice fajn, že tam je třeba originální příšera nebo loot, ale to je trochu málo... raději ubrat lokace a dát jim originální tvář, než to zaplevelit množství stejných jeskyní...
@S4TW (11.10.2023 09:15): To nebude tým, aj vo WoTR management vojska tiež narušoval tú dynamiku deja, pretože od istého momentu už si musel riešiť ten management a i keď si mal chuť pokračovať v nejakom queste alebo urobiť iný, nemohol si, lebo ak by si nenechal upgradovať tamtú vežičku a nepokročil s tamtým vojskom, tak už by si v budúcom ťahu nestíhal to a to/veci by boli komplikovanejšie.
@Tulareanus (11.10.2023 00:34): ano a jelikož plánuji replay, tak tam nejspíš ještě dlouho bude :D (a to jsem ho dohrál ještě na PS4). Baví mě to hodně, akorát ten management království už mi spíš překáží, než že by měl bavil, trochu to rozbíjí ten drive... ale ono to i trochu bude tím, že si k té hře sednu tak na 10 hodin týdně a ono by to spíš chtělo dát v jednom měsíci celé :)
112 hodin, krásný, už teď je to druhá nejdelší SP hra, co mám na steamu... některé souboje jsou sice náročnější, ale teď už mám tolik berliček, co mohu použít, že jsem zvědavý, kdy konečně přijde takový ten nasrávací souboj :)
@S4TW (29.09.2023 15:09): Agro by mělo fungovat tak ze otloukánek je ten koho nepřátele vidí první, takže je nejlepší běhat s tankem. Až když se stane ze nepřátele tu prvně videnou postavu moc netrefuji soustředí se na někoho jiného. Není to 100% pravidlo ale většinou to tak je :)
A Jo kostlivci jsou canon fodder a blok hlavně :)
@S4TW (29.09.2023 13:23): Pokud hraješ za paladina, tak máš tím pádem krásně vyváženou partu z hlediska alignmentu. :)

U mě to bylo většinou složené z Linzi, Amiri, Tristiana, Valerie a Octavie, občas jsem i měnil Linzi/Amiri za Ekundaya, protože je prostě OP af.
@Charllize (29.09.2023 12:22): Amiri, Valerie, Ekundayo, Nok-Nok a Jaethal... za mě Ekundayo top, kor když k němu je ještě pes, Nok-Nok mi taky teď dělá hodně slušnou damage a Jaethal je super na povolávání skeletonů :)... Valerie funguje parádně jako tank a Amiri mě baví jako postava, jinak mi přijde nic moc
90. hodina odbyla a reálně si přijdu jak v polovině hry :o), ale předpokládám, že "druhá půlka" bude svižnější, protože už člověk ví co a jak... Nicméně mě pořád trochu znervózňuje správa baronství, jelikož se mi tam nastřádalo spousta věcí k vylepšení, ale prostě si teď nemohu dovolit do toho investovat ten čas :D... jen doufám, že se ještě nějaké okno objeví, ono to i způsobuje, že mi začaly trochu víc failovat věci k řešení...
@Charllize (26.09.2023 21:44): je to v plánu, dost intenzivně uvažuji o tom, že naváži hned, ale i kdybych to rozehrál ještě letos, tak dohrané to bude někdy v březnu :D, ale možná to budu ještě muset něčím proložit...
@Charllize (26.09.2023 13:35): jo, já už to použil někdy z kraje hry na své 3 companions, kde jsem to trochu pokazil... ale teď už to stojí celkem dost peněz a asi mi to za tu investici nestojí, přeci jen si poradím i bez toho (uvidíme později), mě to hlavně vadí v tom, že vlastně hraji Paladina, ale kvůli morálnímu kompasu jsem polovinu času vlastně bloknutý :D a přišlo by mi nefér si teď úplně měnit classu...
@S4TW (25.09.2023 11:24): Ja poprvé odehrál jen prolog/1 až k získání panství. Pak jsem to rozjel znovu páč sem plno věci minul a tak. Podruhé jsem to dohrál a pak jsem to ještě rozehraval 2x znovu jakoze si zkusím jinou partu a tak ale pak vyšel Wotr a Kingmaker se stal zbytečným :)
Ale ne, možná si to někdy znovu dám, ono to prostředí a plno věci je unikátní a fajn.
@Charllize (25.09.2023 11:22): to je další věc, přijde mi, že teprve teď jsem se tu hru tak nějak naučil, jak jí hrát, čili by bylo nasnadě to vlastně teď rozehrát znovu, což se mi samozřejmě nechce, ale určitě by to chtělo v budoucnosti ještě jeden průchod... případně jít rovnou na druhý díl, kde už se budu víc chytat :)
Tak skoro 80 hodin a teprve teď jsem ve 4. aktu... jsem pomalejší nebo je to takový ten průměr? :D
@Tulareanus (14.09.2023 10:25): jj, Varnholds Lot už mám naplánovaný, taky jsem si raději ty DLC pročetl, jak na ně... přijde mi to zbytečně chaotické, jen co je pravda... mohli to vyřešit tím, že se ti to DLC samo nabídne, kdy je vhodné ho zahrát, nějakou hláškou nebo tak, ale asi tam byl problém s tím, že musíš vytvářet novou postavu a tak... ale i tak by to určitě s trochou vůle šlo vyřešit nějak šikovněji... ostatní dvě DLC považuji spíš za takové doplňky
@S4TW (14.09.2023 10:03): No podľa toho, čo som si o tom zisťoval, tak kým nedokončíš Season of Bloom a tú kapitolu po nej, tak sa to vlastne nejak neoplatí ani skúšať. Podrobnejšie info som nechcel, lebo som nechcel spoilery, len som chcel vedieť, ako je to s dlcčkami, lebo pathfinder to má trošku chaotické. Po Season of Bloom, resp. možno nie po ukončení kapitoly, ale po ukončení jej linky odporúčam prejsť to dlc Pathfinder: Kingmaker - Varnhold's Lot . DLC je vlastne samostatné, vytváraš novú postavou, s tou prejdeš dlc a následne si naimportuješ save do savu tvojej hlavnej hry.
@Charllize (14.09.2023 09:26): hmm, tak já to jako odkládal jakože na neurčito, ale možná si to dám po dohrání DLC... zatím mi levelování tak nějak ladí s tím, jak postupuji hlavním příběhem, respektive jsem asi lehce nadlevelenej :)
@Charllize (13.09.2023 20:45): hmmm, já tam jenom nakoukl (protože jsem v tu chvíli nevěděl, že to je to DLC) a hned se zdejchnul, protože jsem neměl chuť prolézat nekonečný dungeon... stojí to vůbec za to nebo je to jen takový ten fakt hodně bonus navíc?
53 hodin, pěkně to bobtná, budu končit (myslím si) Season of Bloom, takže pak prý ideální zahrát DLC... Teď jsem zase chvíli lawful, tak jsem to využil k lvl up Paladina, protože jinak nemohu mu přidat lvl, když nejsem lawful...