@Charllize (12.09.2023 11:59): no, ale já principiálně nechci očistit od zlých skutků, protože si za těmi rozhodnutími, která jsem ve hře udělal, stojím :D...
Já si myslím, že ty HS nefungují právě proto, že už nejsem lawful good, čili nejsem hoden být paladinem, aspoň to jsem tak nějak pochytil z jednotlivých diskuzí (jedná se jen o mou paladin postavu)...
Jako ještě uvidím, jak se s tím popasuji, vyloženě krok zpět udělat nechci, spíš, jestli je šance se zase dostat na to lawful a být tak znovu očištěn... i když neříkám, že budu vždycky volit LG možnosti, protože se mi často příčí :D
@S4TW (12.09.2023 09:43): Možná zkus ať na tebe někdo sešle atonement ( svitek třeba ). Sám jsem to nikdy nezkoušel ale mělo by to sloužit k očištění od zlých skutku nebo tak něco :)
S temi healing spells to je divný. Nemáš třeba některý stat ( wisdom?) pod 10? Myslím ze u inteligence pod 10 to zabraňuje kouzlit nějaký kouzla tak jestli to není tim. Taky tusim ze některý archetypy nemůžou kouzlit když mají heavy/medium armor. A pak jsem taky zažil bug kdy mi nefungovali léčivý kouzla ale to bylo u všech a ve Wotr :)
@S4TW (12.09.2023 08:46): Keďže paladina som tam nikdy nehral, tak sú to z mojej strany len domienky, neviem, aká prísna je v tomto hra v porovnaní s izometrickými d&d hrami. Napr. v temple of elemental evil si sa mohol stať oathbreakerom len preto, že si ako paladin v prvej krčme súťažil v pití chľastu o peniaze. :)
@Tulareanus (11.09.2023 23:26): to je vlastně docela nefér, protože se snažím často dělat Lawfull good, ale není úplně výjimečné, že zrovna tahle možnost tam není, takže jsem teď zrovna někde na hraně :D
Ja to měl nakonec tak: Amiri, Jaethal, Nok Nok, Valerie, Kalikke/Kanerah a já fighter/two handed. Pět ženských a goblin, ale došlo mi to až později, fakt jsem to stavěl hlavně na tom jak mi vyhovovalo jejich povolání a účinnost v boji :)
Kalikke/Kanerah byl zpočátku problém, ten jejich kinetic systém je dost bolehlav na pochopení ale pak byli op a vlastně díky nim má člověk v partě místo šesti sedm postav.
Trochu mi zpočátku nesedelo ze jsem podobné povolání a styl boje jako Amiri ale nakonec se to ukázalo jako velmi účinné. Taky to bylo tím ze se mi Amiri libila jako postava a nedokázal jsem ji strčit na lavičku :)
Oblibil jsem si i Linzi, ale přišla mi málo výkonná v boji ale pak jsem ji vystavěl knihovny a tiskárny aby mohla dělat co ji bavi. Líbilo se mi jak sepisuje hrdinskou knihu o našich dobrodružstvích a už jen kvůli tomu doteď trochu lituji ze jsem ji v partě nedal prostor :)
No ja som preto potom prešiel na trpaslíka, aby každá postava bola dmg dealer, ale jedna z nich mala aj healing spelly.

Jaethal vyzerala charakterovo fajn, ale nejak som si potom zvykol na družinu v zložení:

Ja - Magus, Ekundayo, Amiri, Valerie, Octavia a najprv Tristian, potom Harrim. S tým, že občas som len tak na spestrenie zvyšné postavy striedal s výnimkou Regongara, ktorého som nepoužil asi ani raz.
@S4TW (07.09.2023 23:59): Ja pak žádného dedikovaného healera taky v partě neměl, slečna z kosou to nejak dala. Zvláštní ze ve Wotr mi to prislo mnohem důležitější a tam jsem healera vzasade mít musel, i když nechci tvrdit ze by to bez nej nešlo.
@S4TW (07.09.2023 21:37): Ako healera teda využívaš trpaslíka, ktorý sa chová ako Marvin zo Stopárovho sprievodcu po galaxii? :)
Tristian mi prišiel ako lepší healer, ale za to nevedel dať absolútne žiadny damage.
@S4TW (07.09.2023 18:47): Regongar? Ako Magus potrebuješ mať špecializovaný focus, pokiaľ si dobre pamätám. Hru som už dlhšie nehral, ale magus je class mojej postavy a tam mám špecifický focus na konkrétnu školu mágie.
Nerozumím jedné věci, mám pro Spell specialization mít Spell focuse (což mám), ale pořád mi to píše, že potřebuji Spell Focus... jak je to možné?
@Charllize (04.09.2023 17:24): ty jo, teď už fakt nemám co dělat (questově), tak si brouzdám po mapě po všech čertech... tak je aspoň čas na exploring, vybudovat trochu to baronství... jediné, co mám obavu, že triggnu něco, co bych triggnout ještě neměl :D
Dnes po pár dnech pauzy a vypadá to, že pokořím 40. hodinu, konec druhého aktu (nemám žádný quest, ale ještě se nespustil 3. akt)... už se sakra těším :D
@Charllize (29.08.2023 23:33): já jsem v tomhle ouchylnej a mám potřebu všechny porazit, když to je jen trochu možné... btw. ta podělaná nymfa mi dala sakra zabrat, stálo mě to několik realodů se z té oblasti dostat (mám teď tendenci se tam vrátit s plnou partou a trošku si to tam uzurpovat)... a jinak správa baronství je fajn zpestření hry, ale už mi začíná failovat větší množství eventů, protože k nim nemám koho přiřadit (všichni mají jiné tasky), tak snad nezapláču :D
@S4TW (29.08.2023 23:28): Fajn. Ja ho neporazil páč mi prišlo ze to sedí k situaci ta její prohra. Zkoušel jsem to při prvním hraní asi 3x ( odehrál jsem asi 50 hodin a rozjel to znovu ) při druhem jsem do toho už sel ze Val prohraje a neřešil to :)
@S4TW (29.08.2023 21:57): Áno, síce asi až na tretí pokus, ale podarilo sa mi ho poraziť. Dal som jej nejaké potiony ako enlarge person, ten blur, čo spomína charllize a ešte nejaké protekčné atď a zvládla to.
@S4TW (29.08.2023 21:57): To je ten fight jeden na jednoho. Valerie? Jestli Jo tak to není nutný ho porazit, výsledek by měl být v obou případech stejný. Jinak nabufovat Val vším čím můžeš, mělo by to jít někdy před tou události a jen něco nahodit při boji. Když bys měl k dispozici zmenšení a blur muže to dost pomoct. I zvětšení může být použitelné. Bear endurance, law protection a tak. A to nejlepší vybavení co vyhrabes, heavy shield a k tomu řádnou dávku štěstí. Mimochodem myslím ze ona by jakoby měla prohrát atu jizvu bude mít tak jako tak. Ja bych se s tím neprudil :) Na nižší obtížnosti by to asi mělo jít ale blbě, na vyšší jen nějakou náhodou a desítkami pokusů.
Toť moje praxe, třeba někdo ví víc :)
Teda Ekundayo je hodně op postava, už mi to tam slušně drtí :D
@Tulareanus (15.08.2023 17:23): tak jasný, že čím otevřenější a delší hra, tím je to hltb více orientační než přesně... přeci jen, někdo to hraje tak, že skipuje dialogy, nečte deníky, méně se kochá nebo naopak hraje Turn-based, hodně loaduje... to ti prostě udělá obrovské rozdíly, ale pro orientaci ta stránka pořád funguje velmi slušně... ale u této hry mám pocit, že pod 150 hodin se asi nedostanu :)
@S4TW (15.08.2023 15:44):  Ja som si dal pauzu niekde na začiatku 4 kapitoly s tým, že som dohral dlc Pathfinder: Kingmaker - Varnhold's Lot  a mám tam za sebou asi 120 hodín. :D Pri týchto veľkých hrách mi príde, že snorenie a tempo hráčov je tak diametrálne odlišné, že by stačilo keby HLTB malo uvedené ako čas dohrania "a lot" alebo "very long". :D

Inak Ekundayo je u mňa najväčší bijec, neviem teraz, čím ho mám equipnutého, ale dáva najväčší dmg, aj najčastejšie criticaly lukom a zvyšok partie sa niekedy k nepriateľom ani nestihne priblížiť a už je po nich. A mám ho rád aj ako postavu. :)
@S4TW (15.08.2023 15:44): Jo celá ta lapálies trollama je super, troll je hrozný klišé jinak, ale přistoupili k tomu zajímavě a dost se mi to líbilo.

Jeste bych si přihrál polívčičku ohledně srovnání s DOS2. Kde na Fana, jelikož je nemrtvej furt někdo sesilal léčivý kouzla, jak to ty nepřátele věděli je mi záhada, navíc když Fane vynakládá tolik úsilí aby to nebylo poznat ze je kostroun. To v Kingmakeru taky je nemrtvý parťák ale jelikož to nikdo neví tak ho žádný nepřátelé neléčí :)
@Charllize (15.08.2023 15:36): normal, hraju tak 50/50 tahy vs. real-time. Teď zrovna jsem na začátku problému s trolly, byl jsem za tím kouzelníkem, jak na nich dělá pokusy, pak jsem se ještě zdržel průzkumem věže a zachraňováním těch týpků, co uvízli na skále a ještě jsem teda přibral nového parťáka - Ekundaya, ono taky mám už pár hodin i na tom, že jsem musel loadovat... dle hltb bývám většinou naprostý průměr, většinou se shoduji s mediánem všech stylů dohromady, což dle hltb by mělo být 126 hodin (akorát nevím, jestli se tam berou i dlc), takže snad do Vánoc mám hotovo :D
Docela sranda, v prvním Falloutu mám odehráno 22,7 hodiny (dohrál jsem) a Pathfinder, kde si přijdu, že jsem teprve na začátku, tak 22,5 hodiny :D
@John Mirra (11.08.2023 15:00): On stejně není tak dulezitej, sice má pak nějaký úkoly s ním a hodí se jako pokladník ale jinak jsem ho nevyuzival vůbec. Za mně v rámci boje by byla skoda nemít Nok Noka, to je šílenej zabiják s kterým by to skoro šlo hrát sólo kdyby víc vydržel . Ja ho měl jako knife Mastera s kukri ( daji se najít hodně op kukri nože).Sice s ním jsou trochu problémy díky tomu ze je goblin/Evil který nejsou zrovna populární ake stojí za to a díky svoji ne zrovna velký inteligenci jsou s nim i zábavný situace. Nevím jestli jde minout ale určitě jde odmítnout. Ale u mně to byl main damage dealer, ani Amiri se na nej nechytala, vlastně nikdo.
On je na to myslím i quest jít k té řece kde ten skrček je, ne? Už jsou to tak dva roky co sem to hrál a úplně si to nepamatuju :)
no, já se k řece naštěstí dostal včas... jako zatím jsem se ani zdaleka necítil v časovém presu, ale jak časové limity jsou v hrách poměrně vzácné, tak to člověka instinktivně pod nějaký stres dostává, což je asi účel... správa města mi právě přijde docela casual, ale o to víc se bojím, že narazím :D, ale dobrý, dělám hodně saves, takže mi to hru asi úplně nezruinuje, ačkoliv pro mě je vždycky dost bolestné se vracet i k hodinově starému save a raději se z téměř neprůchozí situace snažím vykličkovat jak to jde :)
@Charllize (10.08.2023 21:07): Do tej mapy, kde sa nachádza musí hráč vždy v hlavnom príbehu vstúpiť, lebo je to jediný brod cez rieku do tej časti mapy v tom momente. Jedine, že by okolo neho ako postavy prebehol a odignoroval ho.
@John Mirra (10.08.2023 08:14): No to sa mi nezdá, parťáci sú naschvál tak umiestnení, aby si ich v rámci hlavného príbehu nemohol missnúť. Mám už naverbovaných všetkých.

@S4TW (09.08.2023 23:46): Ja som v tej kapitole šiel za nymfou až potom, keď som mal v tej kapitole všetko ostatné, čo sa dalo splniť, splnené. Tak mi to prišlo ok. Niektoré questy nemajú časový limit na splnenie, ale v podstate ich splnením sa dej posúva ďalej a k tomu odomykajú aj ďalšie lokácie na mape alebo ďalšia várka sidequestov.
Tej správy mesta som sa najprv bál, ale v skutočnosti je to celkom casual. Tie možnosti sa aj tak odomykajú postupne, takže tam nie je až tak veľa nad čím rozmýšľať.
@Jab (10.08.2023 08:26): tak pro peasants to vlastně dává smysl, mají pocit, že je hojnost a baronství může rozhazovat... zase nemusíme chodit tak daleko, u nás taky, jakmile vláda bezhlavě rozhazuje, tak mají lidé pocit, že je dobře, naopak, když se začne šetřit, tak panikaří :D

@John Mirra (10.08.2023 08:14): jo, tak já se asi zbytečně stresuji, ale to mám u každé hry, se kterou se teprve seznamuji, srandovní ovšem je, že už mám za sebou 20 hodin hraní a přijde mi, že se ještě pořád učím... ono je to hlavně tím, že do toho vstoupila ta správa baronství, což je fajn zpestření, ale člověk hodí v určitém směru jakoby na začátek a když už se začínal cítit silnější v kramflecích, tak nastal opět trochu stres....

Nicméně včera jsem baronství nějak rozházel, nejspíš jsem utrácel víc, než jsem měl a naklikal toho víc, než je ze začátku dobré, jak mě to zavalilo možnostmi, tak jsem to tak chtěl pořádně naprdět... no, snad to má na začátku jistou míru pochopení pro takové chování... a jelikož panování není úplně pro můj charakter (jak ten herní, tak vlastně i ve skutečnosti), tak jsem se vydal zpět na klasická dobrodružství a tam jsem se zase cítil jako ryba ve vodě, nový companion, nová dobrodružství, super :)... jestli jsem to správně pochopil, tak bych se zpět do hlavního města měl vracet první den v měsíci? ještě nemám žádný teleport, tak je to otázka 3-4 dnů se vrátit (vždycky se něco stane a je třeba kempovat a tak...)?