Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pampuch

65
25 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1994 PC
Vývojáři:
ZONER Software
Pampuch je další hrou, která funguje na stejném principu, jako legendární Pac-Man, v němž našla svoji inspiraci. Nepřátelé jsou zde tentokrát nezničitelní, což ale není na škodu, jelikož vás již nepronásledují přesným kopírováním vašich pohybů, ale pohybují se odrazem od hran bludiště, čímž se vytrácí prvek náhody a do popředí vystupuje taktika. Celá hra obsahuje deset levelů, přičemž dojde-li k dokončení toho posledního, začínáte požírat puntíky znovu od začátku a rozdíl spočívá jen ve skóre a počtu životů, jež vám zbývají.


Poslední diskuzní příspěvek

[přesunuto z komentářů] Pro: Bludiště,nepřátelé mě již nekopírují,někdy zábavnost. Proti: Pouze deset levelů.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Zjara roku 1997 děda z práce přismyčil laptop za sto táců, aby mohl strejda mastit diplomku, ve který se to jen hemžilo divnýma slovama jako koroze nebo degradace. A já na tom pařil Pampucha, i když tenkrát jsem mu říkal spíš Zoner, podle výrobce.

Už v pondělí jsem se těšil na pátek, až zase pojedu za svým "Zonerem", odjezdová nedělní odpoledne si s sebou nesu ve své psychice snad dodnes. Ten žlutej koblih byl vlastně takový můj imaginární kamarád. Chtíval jsem, aby se mnou seděl v lavici, dělal za mě dojem na dvě nejhezčí holky ve třídě (obě Zuzky), nebo tak něco.

Ten týpek, co okupoval první místa v hi-scores, byl pro mě Bůh, vzor a mýtus, něco jako Jára Cimrman. Můj strejda byl pro mě minimálně polobůh, páč a) se dokázal výsledkově přiblížit Bohu a b) uměl tuto čtyřtlačítkovou hru ovládat pouze jednou rukou.

Jo a taky je to nejlepší Pacman ever, jehož úrovně znám dodnes víceméně nazpaměť.
+21 +22 −1
  • PC 60
Za dávných časů, časů bájí a mýtů, kdy počítačoví bohové byli krutí a malicherní a stíhali lidstvo útrapami, za časů kdy začala moje povinná školní docházka vstupem do první třídy základní školy, se zrodila legenda, legenda jménem Pampuch.

Papmpuch měl vlastnosti, jaké svět sice již předtím spatřil, ale přišel i s vlastnostmi novými, jako je nesmrtelnost nepřátel a jejich umělá inteligence. V šesté třídě tvořil spolu s Mambou a sérií Jazz Jackrabbit herní seskupení, které jsem na školních počítačích, místo tvorby e-mailové schránky, jenž byla v té době podle mě k ničemu, hltal každou hodinu.

Všude tam, kde se zjevil učitel, tam, kde trpěli nevinní žáci, tam byl i Pampuch.

Pro: kvalitní odreagování, zábavnost, znovuhratelnost

Proti: jen deset levelů

+16 +18 −2
  • PC 70
Pampuch si pamatuji ještě ze školních let. V naší počítačové učebně to byla jediná hra, kterou jsme tam měli tak jsme jí pařili pořád. Dostal jsem se až do 5 nebo 6 levelu. Už je to tak strašně dávno, že si to přesně nepamatuji. Nedávno jsem na tuhle hru narazil a stáhnul jsem si jí. Už mi tak nešla jako kdysi dávno na základce :)

Pro: Nostalgie po hrách jako Pac-man nebo CD-man

+5