Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mamba

1991
62
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Mamba je jednoduchá arkádová hříčka, ve které se ujmete bodů chtivého pavouka. Hra běží v okně a pavouka ovládáte šipkami. Vždy začínáte v levém horním rohu obdélníkové místnosti tyrkysové barvy. Cílem každého kola je zabrat nejméně 80% plochy, to zažene nepřátelskou mambu do díry a vy postoupíte do dalšího kola. K zabírání prostoru vám slouží pavoučí vlákno, tím spojujete již zabraná území a okraje levelu. Splétání sítí se vám snaží překazit zákeřná mamba, která dokáže překousnout pavoučí vlákno a dokonce sežrat i vaší hmyzí maličkost. Sežrání znamená ztrátu jednoho ze tří životů a restart pavouka ve startovním rohu úrovně. O život se dá také přijít tím, že víc jak 30 vteřin neobsadíte žádné území. Za zabírání prostoru získáváte body a na deset nejlepších hráčů čeká tabulka nejlepších výkonů.


Poslední diskuzní příspěvek

Jo ták... jak jsem ho mohl nepoznat!? Napíšu pohádku do DH blogu hodným uživatelům, Memphis bude jásat :P

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Zdravíčko, jmenuji se Pavučinka a jsem pavouk.
Pan programátor mě uvěznil do herního okýnka s mým úhlavním nepřítelem paní Mambou. Když mě chytí, umřu. Když budu schovaný moc dlouho, umřu. Jak kruté! Mojí jedinou šancí je šikovně ukrajovat vláknem prostor hracího okna, dokud ta potvora z nedostatku místa nezdrhne do nové obrazovky. A pak mě to čeká znovu. A znovu. A znovu. Dokud mě nedostane. Je to na prd. A jak dlouho to vydržím? To záleží na tobě. Takže jestli máš gramlavý ruce, nech mě být.
Díky!
Tvůj "spidy".

Pozn. musa: před cca 15-20ti lety slušná odreagovačka mezi hraním Prince a Prehistorika:).
+20
  • PC 50
Mamba patří mezi hry, kterými jsem si krátil hodiny počítačů na základce. Narozdíl od Pampucha nebo prvního a druhého dílu zaječí série Jazz Jackrabbit jsem u ní tolik času netrávil. Ten pitomej had mě hrozně štval, protože mě nechtěl nechat natáhnout vlákno pavučiny tak, abych mu zmenšil manévrovací prostor.

Než se mi poprvé podařilo zabrat osmdesát procent herního pole a dostat se tak do dalšího kola, tak byl můj pavouček sežrán snad stokrát. Vůbec netuším do jakého levelu jsem se dostal, natož kolik jich hra obsahuje, ale nejspíš je nekonečná. Určitě však má něco do sebe a stojí alespoň za vyzkoušení.

Pro: nápad, pavouček, jednoduché ovládání

Proti: na mě až moc obtížné

+8