Overload

simulátor > vesmírný simulátor
31.05.2018 PC
Overload je svými tvůrci popisován jako duchovní nástupce klasické série Descent a stejně jako v ní se jedná o vesmírnou střílečku z vlastního pohledu, umožňující pohybovat se se svou lodí do šesti směrů v nulové gravitaci a kompletně 3D prostředí. Hra je zasazená do oblasti Saturnových měsíců, kde se důlní roboti vymkli kontrole a je třeba je všechny zpacifikovat.

Příběhová kampaň je rozložená do 15 rozlehlých úrovní a 3 soubojů s bossy, přičemž každá úroveň představuje rozlehlý, nelineární labyrint opuštěných základen, těžebních komplexů a jeskynních lokací naplněných nepřátelskými roboty. V každé z misí hráč dostane úkol, který je nutné splnit – nejčastěji spočívající v nalezení a zničení hlavního reaktoru a následným úprkem před řetězovou reakcí.

Oproti svému předobrazu si můžete svou loď postupně upgradovat. Body pro upgrade se nacházejí různě roztroušené v úrovních či tajných oblastech a nebo je lze získat úspěšným plněním úkolů a záchranou přeživších v kryostanicích. Následně je lze investovat do vylepšení primárních a sekundárních zbraňových systémů nebo je vrazit do lodi samotné a zlepšit si tak vlastnosti jako je obrana nebo rychlost.

Po dohrání kampaně se otevírá vyšší obtížnost a k dispozici je i několik Challenge survival módů v menších úrovních. Multiplayer obsahuje hru až pro 8 hráčů online nebo přes LAN a přítomna je i podpora VR přes HTC Vive nebo Oculus Rift.

Za mě velmi zajímavá hra. Descent je z toho cítit na každém kroku. Mám to zatím rozehrané, ale už teď je jasné, že jen za ten závan nostalgie…