Overcooked! - Festive Seasoning

11.11.2020
05.05.2022

freeware
rozšíření

Festive Seasoning je freeware rozšíření pro hru Overcooked!, které se zaměřuje na zimní tématiku. Přidává dva nové dva šéfkuchaře a osm nových levelů, to vše na nové zimní mapě, kde se dá pohybovat sněžným vozidlem. Závěrečnou novinkou je možnost používat na vaření plamenomet.

Proti DLC Festive Seasoning se nedá prakticky nic špatného namítnout. Proč taky prskat na něco, co autoři do hry přidali zdarma, že ano? Zajeté pořádky ze základní hry se nemění, jen je zde snaha o zachycení Vánoční atmosféry (santovské čepičky a nové skiny v podobě soba a sněhuláka to jistí). Úrovní je tak akorát (osm) a proběhnout DLC zabere přibližně hodinku. Není navíc příliš složité, i s půlroční pauzou od základní hry jsem snad až na poslední lehce náročnější úroveň jsem při prvním pokusu od hry velkoryse obdržel dvě hvězdičky (a že mi to po pauze příliš nešlo).

Úrovně jsou převážně variacemi na již viděné, opět se tak přesouvá nábytek, nebo si kuchaříčci chtě nechtě zavazí v cestě. Fajn nápad je "vaření" za pomoci plamenometu, který při neopatrném zacházení zapálí celou kuchyň a nechybí i nové jídlo či variace na již viděné polévky (tentokrát i s živočišnou bílkovinou). Jedná se tak o fajn nenáročnou jednohubku pro fanoušky původní hry. Nic, za co bych si byl ochoten připlatit, ale zadarmo? Proč ne!

Hodnocení na DH v době dohrání: 71 %; 8. hodnotící; DLC zdarma k původní hře

Pro: Spíše jednodušší, ale zábavné úrovně; Vánoční atmosféra; zdarma

Proti: V zásadě do hry nepřináší nic moc nového a původní negativa zůstávají. Ale za ty prachy...