Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Orcs Must Die!

05.10.2011
12.10.2011
12.02.2019
kompatibilní
76
98 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Těžké časy padly na lidský svět... hordy tupých ale krvelačných orků se do něj dobývají skrz dimenzionální portály. Jediný, kdo stojí orkům v cestě, je řád bojovách mágů - těch je ale pomálu a jeden z posledních právě zemřel, když uklouzl v kaluži orčí krve a rozbil si hlavu o schody. Svět je jistě ztracen, neb jeho místo zaujímá jeho učedník - samolibý, nepoučitelný, tvrdohlavý a ne zrovna nejchytřejší frajer... který ale přímo MILUJE zabíjení orků.

Orcs must die! je pokus vývojářů z Robot Entertainment o trochu jiný přístup k žánru tower defence. Jádro hry je sice stejné - uvnitř pevnosti stylizované do podoby hradu bráníte pomocí různých pastí hordám orků v cestě z bodu A do bodu B a za každou mrtvolu dostanete nějaký ten peníz - ale kromě strategického prvku je zde i prvek akční. V každé úrovni totiž máte přímo pod kontrolou samotného válečného mága, se kterým můžete po pevnosti pobíhat a metat do nebohých orků kouzla nebo šipky z kuše, či je krájet na kousíčky zbraní podobnou naginatě. Jak učedník postupně stoupá na síle, odemykají se další pasti - vesměs klasické jako jáma s dehtem, šipky vystřelující ze zdi, lis padající ze stropu, cirkulárka na zdi, barikády... ale i méně tradiční pasti jako například pružinová past, která orky vystřelí vzduchem určeným směrem. Kromě pastí má učedník k dispozici i strážce - lučistníky a paladiny, tyto lze po úrovni rovněž volně rozmisťovat. V závislosti na výkonu, který předvedete v dané úrovni, vám budou uděleny body ve formě lebek, za něž si lze mezi úrovněmi kupovat vylepšení pastí.


Poslední diskuzní příspěvek

Na Steamu bývají čas od času akce na celou sérii OMD. Očekával bych v zimě při dalším vánočním výprodeji :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Vzhůru do zatuchlých kobek, tentokrát v podání tower defense stylu, kdy svět ohrožují uřvané, uslintané a nemyté stvůry, a že není řeč o Greenpeace, ale o zelené vlně Orků. Příběhová kaše proč tomu tak je není nikterak důležitá, hlavní věc o kterou zde běží je likvidace mas Orků kteří se za každou cenu budou snažit dostat do portálu, a tuto cestu jim hráč musí znemožnit řadou důmyslných nástrah a pastí. Vzpomínky na starého dobrého Dungeona Keepera se vrací.

Začátek hry slouží opravdu jen na rozjezd, jelikož máte k dispozici minimum pastí a prostředků, levely jsou malé a jednodušší. Později ale teprve dochází k právé řežbě, když už konečně získáte nové pasti a schopnosti, kdy už nestřežíte jen jeden vchod ale klidně až 4 místa odkud se na Vás valí zástupy nepřátel, a vy pobíháte po kobce ve snaze zastavit nekonečný příval zelené hordy, budujete za peníze nové obranné posty, a sledujete jaký masakrální koncert se na monitoru právě děje. V tom tkví kouzlo Orcs must die!

Bohužel je škoda že autoři nedali do hry editor, jelikož vytváření vlastních map a misí hra přímo vybízí. Základní kampaň sice hráče na chvíli zabaví, jenže skončí příliš brzy než by si přál. Je tu pak možnost si mise projet na nejvyšší obtížnost a to už hra nedá hráči vůbec nic zadarmo. Komiksový styl grafiky ke hře sedí, hlášky hlavního hrdiny občas pobaví a hudba působí lehce repetivně.

Orcs must die! jsou ale výborným zpestřením tower defense her, kdy přináší svěží vítr do trochu utuchajícího žánru, kde mixují humor, masakr a různorodé pasti v ujetém stylu. A navíc za těch pár eur to je vynikající koupě.

Pro: Zábavnost řezby orků , humor, styl grafiky, kombinování pastí a kouzel, cena

Proti: Absence editoru map, kampaň mohla být různorodější a delší

+14
  • PC 85
Ze všeho nejdřív chci říct, že jsem rád za absenci multiplayeru, protože jsem vlk samotář a hry hraju sám. Proto pro mě singleplayer only mód byl ideální.

Příběh základní (aby se neřeklo), grafická stránka co mi silně připomínala Torchlight, WoW+Diablo3 (zabijte mě), nebo i Dungeonland. Z toho se poslední dobou stává oblíbený styl a nakonec mi, jako na spoustu jiných trendů ve hrách, nezbývá než zvyknout. Nebo bejt věčně nasranej, což je horší alternativa. Hudba super, ale po mnoha hodinách hraní (a znovuhraní na víc lebek) se ohraje a raději jsem jí vypnul. Mňo a hra samotná ? Fajn Tower Defense hra s potřebným twistem navíc - TPS rubačka. To hru dělá daleko těžší než normální TD hry viděné zezhora, protože hráč nejen že může sám zasahovat do děje, ale design map a počet nepřátel je nastaven tak, aby musel. Takže ruční rubání je nutnost a o to je hra těžší, ale také zajímavější.

Občas jsem nestíhal, musel opakovat level několikrát a nebo dodělávat lebky u prvních úrovní abych měl na pozdější upgrady. All in all, jsem spokojen.

P.S - průměrně jsem měl všude 4 lebky, někde víc, někde méně. Zas OCD abych vše dával na 5 nejsem. Cena pastí byla přiměřená a vybalancovaná tak aby jich hráč nemohl použít zas tak moc a měl jich ideální množství (vždy trochu méně než je třeba). Některé však byly totálně k ničemu, což naštve.
+14