Na Steamu bývají čas od času akce na celou sérii OMD. Očekával bych v zimě při dalším vánočním výprodeji :)
Škoda, že dvojka mi z nějakého důvodu nepřijde tak dobrá. Četl jsem, že by to měla být jednička, to samé akorát lepší a větší, propracovanější. Nevím proč to nefungovalo.
Před chvílí jsem to řešil s kolegou, který už tu hru má. Koupil ji v akci za 2 ečka, teď stojí 12, takže počkám. Jinak s tím editorem máš pravdu, je to velká škoda. Hra je celkem krátká, protože ty první kola jsou hodně lehké. Poprvé jsem to neubránil snad v 6-7 kole. Ale projedu to i na nightmare.
A asi uvařím myš, protože je kropím jen kuší a nejde přenastavit ovládání. Dal bych střelbu na kolečko.
Od včerejška to hraju, dobrá hra jak cyp. Hudba a prostředí na jedničku. Ze začátku to bylo hodně jednoduché, až mě to sralo, ale konečně začíná přituhovat. Jestli má někdo tip na podobnou tower defence, tak sem s ní.
Velmi podobná věc v coopu jsou dungeon defenders. Zrovna tam přidali další 4 postavy. Můžu klidně doporučit vyrubávačům. (nemám to s kým hrát)
Je to teď v akci na Steamu, tak jsem si to taky koupil, vypadá to zajímavě, tak těch pár éček dám.
Veliká škoda, že hra neumožňuje co-op, jinak bych ji už dávno koupil. Single player mě u takovéhle hry moc neláká.
Dohráno podruhé na nightmare. A co se mé maličkosti týče, tak mě to naopak bavilo každým levelem víc a víc.
Hmm, typicka Demo hra. Stahnes si demo a skvele se bavis. Poridis si tak plnou a prestane te to bavit jeden level za koncem dema. Skoda, vypadalo to nadejne. Snad to tak nedopadne i s Bastion na ktery se chystam.
No, jednak to byl víceméně bezostyšný socialistický klon Monopolů... a pak taky v tom hrála obrovskou roli náhoda, do takové míry, že se prostě nedalo nic moc plánovat a většinou to viselo na tom, jak kdo hodí kostkou. Takhle si zábavnou hru prostě nepředstavuju :-) Jako dítěti mi to samozřejmě moc nevadilo, ale dnes, po zkušenostech s desítkami jiných deskovek, děkuji nechci 8-)
Ale kdeže. Ne stupidní, ale dost nevyvážená. Na Dostizích jsem se naučil potit krev a jít až na dno svých finančních zásob, abych potom se zase zvedl a vydělal obrovské množství peněz. Mucholapka Napoli, Melák trapák a spol. Fakt šlo o to mít důstojného soupeře na stejné úrovni, nebo to hrát v třeba pěti-šesti, kde se to ztratí.
Kde jsou ty časy... v dostizích a sázkách jsem pokaždé dovedl ségru do bankrotu :-D Ale hra to byla stejně stupidní.
Dnes už jsou v módě trochu jiné hry :-)
Bodkin: Nu, v tom případě představuje OMD výjimku :-) Úmorné mi to nepřišlo ani chvilku, a to jsem už skoro každý level projel třikrát... velmi zábavné. Taky mě netěší ta dnešní móda všude cpát coop. Kde mám sakra brát čas a) kámoše, který si hru taky koupí a b) má čas ve stejnou dobu jako já. Když už mám potřebu hrát něco ve společnosti, vemu z police deskovku :-)
Proč je dneska k_rva (v tomhle ohledu je těžké být slušný) téměř každá hra co-op a většina z nich dokonce oplývající lepším co-op než single ? Dneska hrát sám je docela fuška, za chvíli už nebude co.
Dungeon Defenders taky vypadá výborně, jen je to orientované na coop (na singleplayer je lepší tohle).
Borghal: mmm...

No když já zas už dlouho neměl steam vůbec zaplej, ale asi ho pudu provětrat.
Dokopu se sepsat nějaký komentář v brzké době :-)
Stručně řečeno to považuji za jeden z vrcholných kousků na pomezí casual/"hardcore" hraní. Grafika není nic světoborného, ale neurazí a navíc je komiksová, což ladí s celkovým humorným pojetím (hlášky a gesta učedníka, kecy orků apod.)
Nenapadá mě nic, k čemu by se to dalo přirovnat... v jádru je to klasická tower defence hra, kde místo věžiček jsou hlavním prvkem pasti a vedlejším "věže" - lučištník a paladin. Krom toho ale máš k dispozici učedníka ozbrojeného několika kouzly, mečem a kuší. Takže pobíháš po pevnosti, pokládáš pasti a sleduješ jak jsou orkové sekáni na kousíčky... a velmi často se musíš osobně zapojit do boje vhodně hozeným fireballem, zmrazením hloučku nepřátel nebo slavou šipek z kuše - občas se objeví zlobr, krerého pasti sotva poškrábají. Je to rychlé, svižné, zábavné... a na můj vkus možná trochu jednodušší, ale místy jsem se taky trochu zapotil (navíc po dokončení máš k dispozici "Nightmare" mód, ten jsem zrovna začal a to už je celkem fajn challenge).

Co napsal Bodkin není až tak výstižné - hlavní roli hraje ve hře pokládání pastí, bez nich lze většinou jakž-takž přežít prvních pár vln, ale dříve či později to začne být nezvladatelné.
Borghal: Co jsem tak brouzdal po netu a díval se různý videa a četl různý info, docela dosti mě to láká. Přirovnal bys to k něčemu? A vůbec, hoď sem dojmy, nebuď línej. ===)