Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 80
Vzhůru do zatuchlých kobek, tentokrát v podání tower defense stylu, kdy svět ohrožují uřvané, uslintané a nemyté stvůry, a že není řeč o Greenpeace, ale o zelené vlně Orků. Příběhová kaše proč tomu tak je není nikterak důležitá, hlavní věc o kterou zde běží je likvidace mas Orků kteří se za každou cenu budou snažit dostat do portálu, a tuto cestu jim hráč musí znemožnit řadou důmyslných nástrah a pastí. Vzpomínky na starého dobrého Dungeona Keepera se vrací.

Začátek hry slouží opravdu jen na rozjezd, jelikož máte k dispozici minimum pastí a prostředků, levely jsou malé a jednodušší. Později ale teprve dochází k právé řežbě, když už konečně získáte nové pasti a schopnosti, kdy už nestřežíte jen jeden vchod ale klidně až 4 místa odkud se na Vás valí zástupy nepřátel, a vy pobíháte po kobce ve snaze zastavit nekonečný příval zelené hordy, budujete za peníze nové obranné posty, a sledujete jaký masakrální koncert se na monitoru právě děje. V tom tkví kouzlo Orcs must die!

Bohužel je škoda že autoři nedali do hry editor, jelikož vytváření vlastních map a misí hra přímo vybízí. Základní kampaň sice hráče na chvíli zabaví, jenže skončí příliš brzy než by si přál. Je tu pak možnost si mise projet na nejvyšší obtížnost a to už hra nedá hráči vůbec nic zadarmo. Komiksový styl grafiky ke hře sedí, hlášky hlavního hrdiny občas pobaví a hudba působí lehce repetivně.

Orcs must die! jsou ale výborným zpestřením tower defense her, kdy přináší svěží vítr do trochu utuchajícího žánru, kde mixují humor, masakr a různorodé pasti v ujetém stylu. A navíc za těch pár eur to je vynikající koupě.

Pro: Zábavnost řezby orků , humor, styl grafiky, kombinování pastí a kouzel, cena

Proti: Absence editoru map, kampaň mohla být různorodější a delší

+14
  • PC 85
Ze všeho nejdřív chci říct, že jsem rád za absenci multiplayeru, protože jsem vlk samotář a hry hraju sám. Proto pro mě singleplayer only mód byl ideální.

Příběh základní (aby se neřeklo), grafická stránka co mi silně připomínala Torchlight, WoW+Diablo3 (zabijte mě), nebo i Dungeonland. Z toho se poslední dobou stává oblíbený styl a nakonec mi, jako na spoustu jiných trendů ve hrách, nezbývá než zvyknout. Nebo bejt věčně nasranej, což je horší alternativa. Hudba super, ale po mnoha hodinách hraní (a znovuhraní na víc lebek) se ohraje a raději jsem jí vypnul. Mňo a hra samotná ? Fajn Tower Defense hra s potřebným twistem navíc - TPS rubačka. To hru dělá daleko těžší než normální TD hry viděné zezhora, protože hráč nejen že může sám zasahovat do děje, ale design map a počet nepřátel je nastaven tak, aby musel. Takže ruční rubání je nutnost a o to je hra těžší, ale také zajímavější.

Občas jsem nestíhal, musel opakovat level několikrát a nebo dodělávat lebky u prvních úrovní abych měl na pozdější upgrady. All in all, jsem spokojen.

P.S - průměrně jsem měl všude 4 lebky, někde víc, někde méně. Zas OCD abych vše dával na 5 nejsem. Cena pastí byla přiměřená a vybalancovaná tak aby jich hráč nemohl použít zas tak moc a měl jich ideální množství (vždy trochu méně než je třeba). Některé však byly totálně k ničemu, což naštve.
+14