Vietcong je úplně jiná hra.

Flashpoint má některý posuvníky trochu přestřelený a když je všechny vytáhneš na max, nejede to skoro na ničem. Trochu to zkrouhni a pojede to v pohodě, aniž bys poznal nějaký zásadní rozdíly.
Tak to je úlet. Mám tu Arma verzi a tak ošklivou hru z roku 2001neni schopen můj pc na plné detaily rozjet a Vietcongu ano? Uz ta mys v hlavním menu jde úplně neplynulé...wtf?
@Tommywise (04.03.2018 18:49): ano Arma: Cold War Assault obsahuje původní Operation Flashpoint + datadisk Resistance, který vylepšuje grafiku (přináší co si tak matně vzpomínám vyšší rozlišení textur a jemnější přechody v terénu). Nečekej nějaký výrazný grafický posun ale min. terén je tam o něco lepší. Připrav se na pekelnou obtížnost.
@USER47 (04.03.2018 17:48): Ja nechcu Armu 2 nebo 3 protoze bych to nerozjel navic me staci si precist komentare. Ja chci puvodni OF s nejakymy mody a patchy ktere zlepsuji grafiku,pokud vubec nejake jsou.

Takze ta ArmaA: CWA je dobra volba,pokud vim tak i ten Rsistance ktery je v ni pry zahrnuty, ma lepsi grafiku.
Přejmenování na ArmA: CWA je čistě formální věc, je to totožná hra.

Na mody bych se zpočátku vykašlal, grafiku a AI nic moc nevylepšuje, pokud nechceš, aby ti to zprasilo skripty v příběhu. Koneckonců mám dojem, že i oficiální patche rozbíjej některý skripty a že starší verze fungujou v tomhle směru líp než ty novější. Ale dohrát by to mělo jít, s trochou štěstí.

Co se týče vylepšení grafiky, tak tam bys se spíš podíval na konverze původní Flashpoint kampaně do Army 2/3. Nevím, nakolik jsou tyhle mody dneska kompletní a odladěný, ale před časem jsem zkoušel jednu A3 verzi a bylo to celkem slušný.
Plánuji si to zahrát ale rád bych k tomu měl všechny možné graficke módy,patche a addony které upravují grafiku a AI...je něco takového?

A to přejmenování na Arma jak je v zajímavostech je čistě jen o názvu.ale v jádru je to původní flashpoint je tak?
_Je to tedy jako pisi tady v clanku, ze Arma obsahuje vsechny patche a navic i datadisk Resistance? https://games.tiscali.cz/oznameni/bi-stu ... ld-war-assault-56173
@Walome (06.01.2018 22:00): tak takhle jsem dopadal s Age of empires 1 :D, OF mne bohužel nějak minulo, jen u spolužáků ze základky jsem jej viděl, jak jezdí v zetoru nebo škodě rapid, co si tak pamatuji :)
Přitom stále čeká v knihovně steamu na spuštění...
@S4TW (komentář): "Komu by bylo tohle všechno málo, tak si mohl ještě sám navrhnout vlastní misi a dostatečně se vyřádit (já většinou skončil u nějaké masové bitvy, kterou většinou můj dědeček počítač neutáhl). "

Jojo klasika :D
ARMA: Cold War Assault na steamu za 0.79 €

SPECIÁLNÍ AKCE! Nabídka končí 23. zář. 7:00pm CEST
Tvůj post mě trochu popostrčil k tomu, abych se po letech kouknul, co je v tomhle ohledu k dispozici k Armě 3. Zatím je asi hotová jen předělávka části CWC kampaně, ale co jsem zkusil první misi, nevypadá to vůbec blbě:).

Akorát zbraně a uniformy nejsou dobový. Snad to opraví nějakej pozdější update.
ArmA: Cold War Assault je jen flashpoint s nejnovějším patchem.

Což mimochodem není až taková výhra, protože díky tomu, jak postupně patchovali umělou inteligenci pro potřeby custom misí, multiplayeru a já nevím čeho všeho, začaly bugovat skripty v hlavní kampani. Nevím, jestli to někdy opravili, ale vím, že jsem hrál po mnoha letech s jedním z posledních patchů a celkem dost misí v kampani vůbec nešlo dohrát, což se mi třeba krátce po vydání nestávalo. Prostě bohemka.

S češtinou netuším...
ale jsou tam přepracované mechaniky, jiná AI, jiný zvuk zbraní atd ne?
A dá se to sehnat s českým dabingem?
Huh? O který Armě se tu bavíte?

Originální flahspoint nemá žádnej remake a je lepší než cokoli, co BIS udělali potom. Možná myslíš "ARMA: Cold War Assault", což není žádnej remake, nýbrž jen rebrandovaná Operace Flashpoint - BIS ztratili práva na značku, ale ne na hru samotnou, tak ji přejmenovali a prodávaj dál, ale remake to není.

Jediný remaky jsou neoficiální modifikace na enginu Army 2 a pravděpodobně i Army 3. Já hrál chvíli tohle, nebylo to úplně marný:
No předpokládám, že většinu ambietní hudby složil Matějka...metalové písničky jsou od skupiny Seventh
[neexistující komentář]: skutečně velmi přínosný komentář. O hře jsem se nedozvěděl prakticky nic, mimo fakt, že imperialistické Rusko je zde v roli agressora. Bravo.
[přesunuto z komentářů]

Tuhle hru především nesnáším proto, že se snaží z imperialistického Ruska dělat agresora, přitom českej drban patří na východ a dokazuje to uplně vším. Místo toho, aby zastupoval to nejlepší ze slovanské kultury, hraje si na to, že patří na západ. A nikomu to nepřijde divný. Vy jste vážně odepsaný etnikum.
@USER47 (19.12.2014 23:28): hmm ok, no jak říkám, u těch dvou her mi přijde dabing právě supr, už jenom proto, že tak ty hry znám od začátku... ale když si dám OF od začátku v angličtině, tak to vlastně vůbec vadit nebude no...
Dobrej ten dabing samozřejmě úplně není, což koneckonců platí pro jakoukoli česky nadabovanou hru. Mám na to nostalgický vzpomínky, ale objektivně vzato bude ten anglickej dabing asi kvalitnější.

Vem to pro čistý svědomí na steamu a pokud to chceš hrát v češtině, tak si někde upiráti českou verzi:).
@USER47 (19.12.2014 23:17): No, tak úsměvnej, jako špatnej, nebo vtipný jako ve Viecongu? Ten si třeba stejně jako Mafii jinak než česky představit nedokážu...
OF jsem kdysi dávno zkoušel, a ještě o dost víc dávno na základce viděl u kámošů, jak jezdili ve Š120 apod., takže už si to vůbec nepamatuji, každopádně já asi neudělal ani první misi, něco mne odradilo, už si ani nepamatuji co.
Takže dle tebe to nemám řešit a vzít normálně co je na Steamu jo? Nejde mi o 2€ samozřejmě, spíš o to, jestli se tam dá ta čeština nějak dodat a jestli to vůbec stojí zato...
OFP má českou dabovanou verzi, ale tipnu si, že na Steamu to bude jen v angličtině. Nicméně on ten českej dabing je stejně dost úsměvnej:).
Zdravím osazenstvo, rád bych podruhé v životě OF zkusil a koukám na něj na Steamu, je tam nějaký český dabing, nebo se tam dá přidat? Nebo je to vše už od původu v angličtině?
Jeste si pamatuju jak tam byl jen jeden save v misi, a tak sem porad daval alt tab, a save mazal, aby se pozice zase uvolnila :D Predevsim u Resistance to bylo potreba porad.

PS: nahral sem dnes jiz kultovni trailer z roku 2000, kdy mel jeste flashpoint jiny nazev a hra jeste vypadala trochu jinak. Tenkrat mi 16MB trailer vyrazil dech :)
@USER47 (07.12.2014 16:39): jo OFP CWC - je třeba hrát v originální verzi - bez toho patche - který obsahuje tu OFP Resistance.
Protože jinak v té úvodní misi - kde vás tam dovážejí dva vrtulníky - ten druhý vrtulník skoro vždy přistane špatně - vlítne rovnou doprostřed lesa - a pak už nejde pokračovat - protože hra čeká na ty vojáky - ale ti jsou už mrtví.

a hlavně také ve většině předělových scénách chybí postavy - prostě se tam vůbec nezobrazují.

Dále v misi útěk ze zajetí - po vás (v té opatchované verzi) vůbec nestřílí když utečete ze stanu.
Jo, Flashpoint byl i v základních verzích výrazně hratelnější než Arma 1 a 2 po několika GB patchů.

Obvykle to šlo dohrát od začátku do konce bez cheatů, o čemž se zmíněnejm armám ani nesní. Kuriozní je, že novější patche kampaň flashpointu naopak pěkně rozbily, protože se zjevně nikdo neobtěžoval otestovat funkčnost alespoň základních skriptů po úpravách AI.
@Walome (07.12.2014 16:29): Operace Flashpoint byla naprosto skvěle hratelná i v mojí verzi 1.01, oproti ArmA2 i v aktuální verzi, která má ke statusu "hratelná" docela daleko. Vlastně blbost, nenachází se ani ve stejné Galaxii. =)
Podle toho, co jsem četl, tak pokud si do pondělka 19.5.2014 stáhnete na Steamu, tak ji budete mít navždy (stejný princip jako L4D2 a Red Orchestra 2).
Nenajde někdo na netu tu digitální verzi pro majitele originálek? Kdysi jsem to jednou i stahoval, zadal se tam CD klíč a člověk dostal odkaz ke stažení, bylo to oficiální někde na stránkách Bohemia Interactive, ale webovky už asi překopali, a tak nevím, kde to tam bylo, snad nějaká wiki či co.

EDIT: Jo tak jsem asi našel, asi by stálo za to přihodit to do odkazů.
@Chuck (19.03.2014 09:34): Ne mluvím všeobecně :) Ke všemu to byl 100 příspěvěK :)

A dost mě to motivovalo nepsat dlouhé věci jen takového něco. Bohužel muselo by to být pod jiným učtem pac par jedincu mi tu permanentne dává-