Vcelku pohodová adventura, to nemůžu popřít. Grafika je sice velmi primitivní (někdy až zábavně špatná - například hlavní postava má při pohledu zezadu vlasy, ale při pohledu zboku jí zmizí či mnich hrající na kytaru způsobem, že obě ruce drží úplně špatně), ale kouká se na to relativně pěkně a navíc je tu snaha, aby lokace byly zaplněné.

Problém však nastává s vtipy, které v drtivé většině vůbec vtipné nejsou. Popisy věcí a rozhovory tak připomínají nějaké opilecké hláškování v hospodě. Po hodně, hodně pivech. Evidentně se tu autoři nějak zvlášť ani nesnažili, což je trochu problém u adventury, která má být komediálně zaměřená. Dále mně třeba přišlo otravné, že postavy při rozhovorech nejen neotvírají pusu, ale dokonce se ani při startu konverzace hlavní postava nenatočí k postavě (natož aby k ní přišla).

Těch odfláknutých věcí ve hře je celá řada. Rozhovory vždy "na jedno použití". Postavy jsou od toho, abyste na ně použili 1, případně 2 předměty a nic moc vám toho jinak nepoví. Hlavní hrdina se nenamáhá k předmětu, který se chystá sebrat, dojít, předmět prostě jen s cinknutím zmizí do vašeho inventář. Něco z toho ale i podtrhuje jakousi absurdnost této hry. Například strom, který vám jakože blokuje cestu k lopatě, i když je hra dvourozměrná a hlavní hrdina běžně prochází ZA podobnými překážkami.

Pochválit však musím logické používání předmětů. Buď to opravdu dává smysl ten předmět tak a tak použít, nebo k tomuto použití dostanete velmi zjevnou nápovědu. Díky tomu je však hra, minimálně její adventurní část, velmi jednoduchá. Dále je ve hře velmi fajn hudba a taky je plná hezky naprogramovaných miniher.

Celkově se jedná i v rámci freeware adventur o slabší kus. Na chviličku vás zabaví a netrpí žádnými většími neduhy, kvůli kterými byste se snad při hrání rozčilovali (např. před minihrami, ve kterých můžete zemřít, vám hra okamžitě nabídne možnost uložení). Bohužel je moc jednoduchá, odfláknutá a žalostně málo vtipná.

Pro: Minihry, hudba, absurdita

Proti: Grafika, nevtipné vtipy, absurdita

Freeware adventur jsem hrál bezpočet a Nukleárního Karla bych zařadil mezi průměrné kousky. Nejde totiž o žádný skvost, na který jen tak nezapomenu (Stargate Adventure, Which), ale najde se také řada daleko horších titulů (Blue TOP, Dear Esteban).

Ke hře jsem se dostal v době, kdy jsem Minesweeper ještě příliš neovládal, a tak projití minihry, která byla kopií právě výše zmíněného titulu, bylo spíše dílem náhody. Ostatní minihry jsem ale bez problémů zvládl.

S humorem je to zde těžké, u některých vtípků jsem se opravdu bavil, ale většinou šlo o laciné narážky, které na mě moc nefungovaly. Za vyzkoušení Nukleární Karel ale určitě stojí, přece jen se na poli freeware jedná o vcelku známou věc.

Pro: minihry, některé rozhovory, hudba

Proti: nic moc humor

Nechápu, proč se na mnoha internetových stránkách označuje tato adventura jako vlajková loď českého freewaru (Nevěříte? Stačí si jen trochu zagooglit a hned na tuhle hlášku narazíte.). Vždyť graficky je to primitivní, ozvčení špatné a hratelnostně hra také pokulhává. Rozdělení her celkem těžkými minihrami mi také nepříjde jako dobrý nápad. Nicméně chápu, že to někdo považuje za kvalitní hru, protože příběh je po česku kvalitně ujetý ( a není v něm Becherovka!) a přiznám se, že některé minihry jsem si párkrát dal i samotné. Každopádně, pokud freeware adventury hrajete, klidně vám mohu Karla doporučit.

Alternativa: 2004: Vesmírná Becherovka- je také zdarma, ale vtipnější.

Pro: Ujetý příběh, některé minihry