2004: Vesmírná Becherovka

2004: Space Becherovka

freeware
2004 PC
Daniel Scheirich
Vesmírná Becherovka je 2D adventura vytvořená ve Flashi, která se stala vítězem soutěže Becherovka Game 2004 v kategorii adventur. Hra paroduje sci-fi klasiky jako například Star Wars, Stopařův průvodce po galaxii, Futurama, či Red Dwarf. Obtížnost není moc vysoká. Reklamní prvek Becherovky je ve hře zakomponován nenásilně, navíc jsou ve hře i jakési minihry.

Hlavní hrdina, tedy vy, se nedopatřením ocitne na kosmické lodi, která vozí jednu velmi cennou surovinu ze Země. Na své cestě navštíví různé planety a potká řadu známých (z filmů které tato hra paroduje) i neznámých postav. Zjistí, že je vyvolený, který má zachránit vesmír před zlým tyranem jménem Drát Vejdr. V tom mu má pomoci láhev Becherovky, jediná to věc, kterou má ze Země.

Zatraceně vtipná adventura. Příběh je opravdu vtipný a dobrý, moc jsem se zasmál (Obývák Kenobi:-D). Graficky je hra taky na dobré úrovní až na ty pomalé animace. Jediné co bych hře vyčetl, je pasáž v tunelech, kde člověk bloudí jak magor a nedá se v nich vyznat. Já osobně jsem si kreslil šipky na papír.
Dále bitka s Drátem Vejdrem, kde jsem šermoval jak idiot 20 minut:)

Povedená adventura, která zabaví a nepustí dokud ji nepřejedete.

Pro: Grafika, vtipný příběh parodující scifi filmy,

Proti: Pasáž v tunelech, nějaké ty chytáky, zvuk

Vesmírná Becherovka je jednou z nejlepších her, které se účastnily soutěže Becherovka Game. Na rozdíl od většiny konkurenčních titulů zde je vcelku podařený humor, který si, mimo pár přitroublých vtípků, drží vysokou úroveň až do konce.

Určitě by hře neuškodil dabing, i když jeho absence díky povedené hudbě a celkovému ozvučení není až tak patrná. Příběh, parodující mé oblíbené filmy a seriály v čele s Hvězdnými válkami, Červeným trpaslíkem nebo Hvězdnou bránou, se mi líbil hodně a je hlavním hnacím motorem. Vesmírná Becherovka rozhodně stojí za zahrání a v tomto případě za zkoušku opravdu nic nedáte.

Pro: humor, příběh, ozvučení

Proti: absence dabingu