Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ninja Gaiden

Shadow Warriors, Ninja Ryukenden

80
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1989 Arcade
březen 1989 NES
1995 SNES
21.04.2007 Wii
15.11.2012 3DS
06.02.2014 WiiU
Vývojáři:
Nindža Ryu Hayabusa se snaží vypátrat vraha svého otce, přičemž jeho jediným vodítkem je jméno otcova kolegy, amerického archeologa Waltera Smitha. Vydává se tedy do Ameriky, netuší ale, že na cestě za pomstou bude zatažen do globální konspirace s cílem přivolat na Zemi nadpřirozené zlo...

Ninja Gaiden je plošinovka, ve které se v roli Ryuho Hayabusy musíte proskákat a prosekat šesti akty o dvaceti úrovních. Ryu je velmi mrštný a dokáže se přichytávat na zdech a odrážet se od nich, čehož je nutno využít při vertikálním pohybu v úrovních. Pro boj s nepřáteli má Ryu k dispozici svou věrnou katanu Dragon Sword a jako sekundární zbraně mu slouží vrhací hvězdice šurikeny, ohnivé koule a speciální skok, poškozující nepřátele. Používání sekundárních zbraní je omezeno ukazatelem spirituální energie, jenž lze obnovit sbíráním speciálních run.

Na svou dobu je Ninja Gaiden pozoruhodný svým propracovaným příběhem a přítomností několika desítek minut animovaných cutscén. Je rovněž proslulý svou extrémní obtížností, jež ho řadí mezi jednu z nejtěžších her pro konzoli NES.

Hra byla vyvíjena paralelně s původně arkádovou hrou stejného jména, která se ovšem hratelnostně od této konzolové verze zcela liší a jedná se o beat'em'up akci ve stylu Double Dragon. Konzolová verze se v roce 1990 dočkala pokračování s podtitulem The Dark Sword of Chaos.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.