Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

NiGHTS into Dreams...

50
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
akce > 3rd person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
31.08.1996 Saturn
21.02.2008 PS2
02.10.2012 PS3
05.10.2012 X360
17.12.2012 PC
Vývojáři:
Příběh začíná u dvou dětí. Prvním z nich je chlapec jménem Elliot Edwards, který miluje basketbal, ale byl ztrapněn před staršími kluky, se kterými si chtěl zahrát. Druhou postavou je dívka Claris Sinclair, která ráda zpívá, ale před svým velkým vystoupením na jevišti ji přemohla nervozita a utekla.

Hra se odehrává v říších Nightopia a Nightmare, kde se odehrávají lidské sny. NiGHTS byl váženým kouzelníkem první třídy v říši nočních můr Nightmare, ale jednoho dne se vzbouřil proti svému zlému pánovi Wizemanovi, který ho uvěznil v paláci Ideya. NiGHTS ale zjistil, že se z vězení může dostat, když se spojí s nějakým snílkem a vybral si právě Elliota a Claris. S jejich pomocí se osvobodí a společně se vydají na cestu za svržením Wizemana.

Na začátku hry si vyberete z postav Elliota a Claris, se kterými procházíte úrovněmi. Těch je celkem sedm, každá z postav má tři unikátní úrovně a společnou finální. Většina hratelných pasáží se skládá z létajících pasáží za NiGHTSe, připomínajících sérii Sonic. Ke zdárnému dokončení úrovně musíte posbírat dostatečný počet kroužků, aby vás hra pustila dále. Dočkáte se i bossfightů s Wizemanovými poskoky.

V roce 2008 vyšel port původní verze ze SEGA Saturn pro PlayStation 2, kdy byla doplněna i úrovněmi z promočního dema Christmas NiGHTS into Dreams... Tato verze podporuje širokoúhlé obrazovky a obsahuje možnost hrát buď ve vylepšené grafice nebo v grafice Saturn verze. V roce 2012 vyšly remasterované verze pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360, které vycházejí z verze pro PlayStation 2, ale byly opět graficky vylepšeny.

Hra se v roce 2007 dočkala pokračování NiGHTS: Journey of Dreams pro Nintendo Wii.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.