Never Alone: Foxtales

akce > plošinovka *
28.07.2015 PCPS4XOne
, (sekundární)
Never Alone byla exkurze do světa mýtů a legend původních obyvatel severní, mrazivé části Ameriky. Putování dvojice Nuna – Liška vývojáři z Upper One Games rozšiřují o datadisk Foxtales, který zpracovává legendu „o dvou bratrech z pobřeží.“ Do Arktidy přišlo jaro, což znamená, že ústřední dvojice může sednout na umiaq (což je kánoe z tuleních kůží) a vypravit se přes moře a proti proudu řeky Noatak, aby zachránili nového přítele. Nečekaný protivník i onen přítel jsou však velkou neznámou, jíž odhalíme až během hraní.

Rozšíření celkem obsahuje tři nové úrovně, které jsou plné puzzlů i hodně netradičních protivníků ve stylu původní hry. Stejně jako původní hra, i tento datadisk vznikl ve spolupráci s původními aljašskými kmeny a tak kromě reálného základu příběhu hru doprovází i série videí, která se věnují této svébytné kultuře a také v nich bude Willie Panik Goodwin, Sr. vyprávět původní podobu příběhu dvou bratrů z pobřeží.

Toto DLC je opravdu čistý cashgrab. On už původní Never Alone nebyl kdoví jak dlouhá hra,ale toto rozšíření se dohraje do slabé hodiny. Což je při ceně 4 eur dost, zvlášť v porovnání nového obsahu a ty 3 nové úrovně zrovna neuchvátí.

Navíc ty nové puzzly jsou spíše otravné a zdržující, aby natáhli už tak krátkou herní dobu. Foxtales zkrátka působí jako něco co mohlo být klidně v základní hře, a bylo by to v pořádku, ale prodávat takový krátký úsek hry mi nepřijde za ty peníze správné.