Nelke & the Legendary Alchemists: Ateliers of the New World

31.01.2019
26.03.2019

Ateliers of the New World je spin-off série Atelier vydaný k oslavě jejího dvacátého výročí. Obsahuje postavy z předešlých dílů i z jiných her vývojáře Gust Co. (např. Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis a Ar nosurge: Ode to an Unborn Star).

Příběh sleduje mladou šlechtičnu Nelke, která se stává guvernérem malé vesničky Westbald. V její kůži tak hráč musí spravovat svůj obchod a utrženými financemi rozšiřovat městečko o nové stavby. Zároveň lze prozkoumávat okolí, sbírat suroviny a bojovat s monstry. Souboje probíhají tahově a ve skupině lze mít současně až pět postav.

Verze hry pro PS Vita byla vydána pouze v Japonsku.

@Charllize (03.02.2019 20:47): Řekl bych, že těch větších je poslední dobou dost. Jenom teď Vesperia a KHIII. Nedávno DQXI, Ni No Kuni II a Xenoblade 2. Každý půlrok vyjde jedno AAA JRPG. Bude Trails III, někdy snad i SMT a Fire Emblem. Dalo by se jich najít i víc. Každá je na několik desítek hodin. Průměrný hráč JRPG prostě nemá čas hrát "druhou ligu".

Já si hned po vydání koupil Octopath Traveler a ještě jsem jí ani nerozbalil z fólie.

A na 3DS Persona Q2 :)
(poprvé v historii Persony bez anglického voice overu, btw)