@IceCreamYouScream (26.02.2023 08:22): Ještě je dobrej Necrobarista z těch západních, i když co se týká těch japonských věcí, tak je prostě potřeba si vybrat dospělejší série a ne prostě věci kde ten cringe řve už z obalu. Mezi dospělejší a mistery novely bez cringe patří třeba Root Letter nebo Root Film, také je skvělé Ai The Somnium Files, tam sice úchylný humor je ale ve výsledku je to dost drsný detektivní příběh kde se řežou těla vejpůl, pojídají oči a navíc to má naprosto geniálně sestavěný příběh.
Existuje nějaká VN, co není anime... a prostě celá v tomhle japonským stylu? Rád bych splnil letošní challenge ale děsím se pustit se do dalšího DokiDoki... má někdo dorporučení, co bych zvládl dohrát a necringoval u toho celou herní dobu?
@pajmič (21.12.2017 15:49): Já si Umineko zahrál kvůli tomu, že obal vypadal skvěle a byl by pěkný v mé knihovničce (zde) a kvůli stovce Solidora. Nyní už tam jsou dvě stovky (takže o další důvod více zahrát), takže čekám dalšího budoucího fanouška! A Zoltan je ideální kandidát :)). A ty toho hraješ hrozně moc, takže ani nečekám, že by si se k Umineko dostal :)).
@pajmič (20.12.2017 23:29): Uvidíme, možná se někdy do další novely pustím :) Možná nejdřív dojedu ty Nekopary, když už jsem si na ně zvykl. Je to ve hvězdách. Každopádně zatím preferuji spíš kratší novely (do těch 5-7 hodin max).
@Zoltan (20.12.2017 23:21): Pokud bych mohl doporučit, tak obvyklé podezdřelé: Katawa Shoujo (non steam), Everlasting Summer, a nový Doki Doki literature club! Pokud se ti do toho bude chít :) Jsou přístupné, free a relativně obsáhlé.
@pajmič (20.12.2017 23:06): Jo, věřím že není :) Já už ani nevím kde jsem to sebral (asi nějaký bundle), v knihovně mám pár dalších novel - Nekopary 0 a 2, KARAKARA, Japanese School Life, fault - milestone one a několik dalších :)
@Zoltan (komentář): Upřímně, toto není zcela ukázkový příklad novely pro začátečníky. Na steamu nalezneš i pár dobrých kousků za free, které ti poskytnou v podstatě více, ale fajn, že jsi do těch neprobádaných vod přeci jen hupsnul. A doufám, že máš zdejší čtenářský kroužek se rozroste o dalšího pána :)

"Existuje i 18+ patch s erotickými scénami, ale dělám že neexistuje :)" Určitě ti věřim, nebot Nekopara je abstraktní, umělecký titul, jenž na první pohled láká silnými fylozofickými, nábožesnkými a politickými motivy. Who cares about boobies :)))