Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Dotaz, pokud tu někdo hrál hru i po aktualizaci s nemocemi a požáry – jak na vás tato aktualizace vlastně působí? Abych byla upřímná, mně to moc nesedí. Vím, že si spousta hráčů stěžovala, že tam tyto mechanismy nejsou, ale já to naopak ocenila, a teď mi to tak trochu znepříjemňuje ono ležérnější hraní.
@jvempire (12.04.2021 14:17): Počkaj, ale kto kde spomína počet misii? Z toho čo som videl a čítal a steam je toho plný, je hre vyčítané, že oproti klasikám neponúka nič nové, ale naopak toho ponúka oveľa menej, manažment a funkcie sú simplistické a človek sa necíti odmenený za svoj úspech.

@Brasikona (12.04.2021 15:08): Tak ono našťastie tie klasiky sú dnes stále pomerne dosť hrateľné, keďže sa toho veľa od tej doby v rámci tohto typu hier mechanizmami nezmenili. Minimálne po Caesar IV z tých "novších" sa dá stále siahnuť. A isto je aj pár novších slušných, len toto je pre mňa v posledných rokoch skôr okrajový žáner, čo sa týka môjho záujmu, tak to veľmi nesledujem.
@Tulareanus (12.04.2021 13:48): Zrovna daně teď přidává update. A docela se jich já osobně bojím, protože se nedokážu tentokrát vyhrabat z deváté mise :D
Říkala jsem si, že si přes léto zavzpomínám na dětství a rozehraju nějakou tu klasiku, ale bojím se, že bych dost nepěkně selhala :D
@SilentWolf (12.04.2021 13:41): Sú na to sťažnosti, že hra nemá dostatok náplne a aktivít ani na pomery hier z 90. rokov, ktorými sa inšpiruje a ani sa neadaptuje na stratégie toho typu zo súčasnosti.

"I was excited to see this game as I loved the old Pharaoh and Caesar games of the similar vein. While it has a lot of the things I like, I find it very boring. Its fairly simplistic and besides just moving things between warehouses and some requests. There isn't anything that feels rewarding when I complete the tasks or missions. Can't recommend, unfortunately."

"This game copy-pasting every single mechanic from "Pharaoh and Cleopatra" and to be honest, at the moment they have implemented less than half of the content from the reference game. For example here is the list of features you won't find here:
- Military activity (weaponsmith, army management, hostile encounters)
- Taxes
- Religion and events related to gods
- Crime
- Entertainment"
Vždyt to vydali nedodělané, oh god. Hra má krásnou grafiku a téma... ale obsah žádný, chybí zvuky, lidi, kampaně... Jdu hrát zase Zeuse a Emperora, ne tento simulátor waypointů
@Bosper (komentář): Chápu komentář, vypíchnu především tohle "Bez náhodných událostí a katastrof se ze této hry stává jakási meditativní hříčka, u které můžete naprosto vypnout a budovat si město gigantických rozměrů dle libosti." Pro mě je to třeba právě to, co mě na té hře nejvíc těší. A asi jsem od dětství holt z těchto her vypadla, ale hra mně osobně nepřipadá zrovna lehká, ačkoli se člověk nemusí starat o další vlivy, ale je pravdou, že strategie už roky nevedu. Takže sice s tvým komentářem ze svého pohledu a hraní nesouhlasím, ale respektuju jej, protože si dovedu představit, že tohle bude postrádat více lidí. Ale na druhou stranu to ale ani nebylo prezentováno a já to skutečně beru jako oddychovku, s níž zavzpomínám na dětství.
@Jack_Dark (20.02.2021 13:23): Pro mě je právě tohle období ideální, navíc se mi líbí, jak je to pojaté, trochu historického úvodu, člověk postupuje v časových obdobích, střídá města... Osobně mám právě asi Mezopotámii raději než třeba Egypt, takže za mě s obdobím spokojenost. Ten čas ale nevím jistě, možná to prostě neumím hrát, i když je fakt, že někdo psal, že byl na něčím streamu, kde hrál nějakou z posledních misí, a trvalo mu to deset hodin, tak to bude u mě asi ještě na dlouho :D
@Jack_Dark (20.02.2021 11:20): Hůř, já navíc spustila ještě další misi. Přes dvě hodiny jsem se v tom babrala, aby mi bylo jasné, že jsem to zase zesrala a struktura města je totálně nefunkční :D Tak jsem to v osm vypnula s tím, že jdu spát, ale ještě jsem pak hodinu nemohla usnout a v hlavě si představovala ideální plán města :D Jako, to se mi už dlouho nestalo, že bych "hrála i v posteli" :D Je to fakt super, baví mě to víc, než jsem čekala. Ale na ten čas fakt šílené, což je jeden z důvodů, proč jsem si doteď nenašla čas na strategie z dětství, abych je dohrála a hrála nějak na úrovni. Ale tady mě těší, že mi tu fakt nic nehoří a nikdo neútočí, to by na mě bylo už moc a neměla bych na to nervy. Tohle samo o sobě stačí, když mi někde vypadne dodávka chleba :D
Tak jsem dohrála šestou misi... Už mi to jde lépe, začínám chápat, jak strukturovat město. Jenže jsem si právě s hrůzou uvědomila, že je pět ráno... :D
Panejo, tak jak jsem psala, že by další mapa byla na dvě hodiny... Ne, byla skoro na dva dny, včera jsem ji totálně zesrala a musela na to jít dneska, vlastně už včera, znovu, teď mi to zabralo skoro tři hodiny. A bude hůř, za pár misí budu na deseti hodinách, dobrá šílenost, na to nemám nervy, ale chci to tak moc hrát :D Tak mi držte palce, zapínám šestou misi, první bez nápovědy (ne že by mi teď k něčemu byla :D)
Ty bláho, solidní návykovka. Jen mi to tedy moc nejde, trochu jsem to přepálila a musela jsem celý Uruk jet znovu :D Ale už to začínám chápat a je to fakt zábavné. Teď jdu ale spát, protože je mi jasné, že pokud bych spustila další mapu, tak to bude minimálně tak na dvě hodiny :D
@Garret (14.02.2021 22:41): Ani požáry?

I když zrovna válčení teda postrádat nebudu, přinejmenším ne v takové podobě, v jaké bylo ve Pharaoh. Je sice pravda, že budování opevnění by v takové hře nemělo chybět a dává jí další hloubku a mechanismy, ztvárnit ho však formou velmi špatné RTS není úplně ono. Přepnout se hra třeba do tahového režimu, to by bylo samozřejmě něco jiného.
@Brasikona (01.02.2021 19:12): nevěděl jsem, že je to hra od českých tvůrců, ale zaujalo mě to na první pohled. jen youtuber GamerZakh ji chvilku hrál a docela rozumně vysvětlil, že tam není nic, co by tě nějak tlačilo, co by způsobovalo napětí... žádné útoky, požáry, prostě nic, co by v hráči vyvolávalo pocit nejistoty. neříkám, že je to špatně, jen mi přijde jako validní argument, protože ten nejlepší moment v Ceaser 3 byl, když na mě útočil Hanibal se svými slony :-)
Hra vypadá fakt skvěle a i první recenze, co se teď objevily, hru vychvalují. Moc se těším na návrat ke strategiím :)