NBA 2K16

29.09.2015

Jedná se o další díl basketbalového simulátoru z dílny 2K. V tomto ročníku je brán velký důraz na tvorbu postavy, kdy je editor jedním z nejkomplexnějších vůbec, a lze v něm vytvářet i celé týmy. Že je tomu vážně tak, zjistíte v samém úvodu hry, kdy vám hra editor prakticky ihned nabídne.

Vývojáři hodně zapracovali na rozložení hratelnosti, kdy je každá obtížnost zase o něco složitější, než tomu bylo v minulosti. Soupeři nekompromisně trestají každou vaši chybu smrtícími výpady a střílí velice přesně. K autentičnosti také přispívají nové pohyby, přihrávky a parádičky. Samozřejmě o pauzách nechybí sličné roztleskávačky, všemožní maskoti, opakované záběry a prostřihy do studia, kde komentátor a experti rozebírají různé situace, ke kterým během hry došlo. Zkrátka vše, co utváří velmi ucelený dojem ze hry.

Ve hře se dočkáme těchto módů: Kariéra, My GM, sezóna/turnaj a play now. Pokud si vytvoříte vlastního hráče, budete hrát v módu kariéra pouze s ním. Poskytovat pozápasové rozhovory, pročítat si emaily od fanoušků, médií nebo procházet nabídky od jiných týmů. V My GM se ujmete role manažera či majitele, stanovíte priority, kterých chce váš tým dosáhnout, rozhovory s novináři a vše, co k takové práci neodbytně patří. V módu sezóna/turnaj si můžete navolit kolik týmů bude hrát, na kolik se bude hrát kol atd. Narazíte zde i na 25 týmů basketbalové euroligy, kterou si samozřejmě můžete zahrát. Klasický play now nabízí možnost od 1 vs pc, po 5 vs 5.