Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mordheim: City of the Damned

61
2 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
RPG > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
18.11.2015 PS4XOne
19.11.2015 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://mordheim-cityofthedamned.com/
Montreálské studio, složené z veteránů herního průmyslu, se svým velkým projekt ulovilo pořádně velkou rybu, a to licenci na první virtuální zpracování deskové strategie z dílny věhlasného Games Workshop odkud pochází i Warhammer univerzum. Mordheim: City of the Damned se odehrává v dekadentním městě Mordheim těsně po apokalyptické události, při níž záhadná kometa proměnila jeho ulice v ruiny. Zanechala po sobě ovšem úlomky magické rudy (Wyrdstone), o které lítě bojují různé frakce. Můžete se přidat ke kterékoli z těchto (po rozšíření hry už šesti) frakcí s podstatně odlišnými jednotkami a způsoby boje. Budete spravovat bojovou skupinu (warband), což zahrnuje vše od najímání a výcviku bojovníků, přes jejich vybavování, léčbu zranění, až po samotné bitvy, které jsou středobodem hratelnosti.

Bitvy se odehrávají na nevelkých 3D mapách v různých částech města. Bojiště se vyznačují členitým terénem, včetně vícepodlažních budov či kanálů, takže skýtají nemalé taktické možnosti. Opoziční frakce nasazují vždy 4-8členné týmy, jejichž počáteční rozmístění spoluurčuje typ scénáře. Tak například při "přepadení" není možné seřadit bojovníky do jedné skupiny a ti začínají rozděleně, což dává protivníkovi strategickou výhodu. Jednotky se pohybují dle pořadí určeném jejich iniciativou a skrytým hodem kostek, který ovlivňuje všechny události. Jejich pohyb, útočení i používání dovedností jsou omezeny počtem akčních bodů. Cílem je samozřejmě porazit nepřátelskou družinu, nicméně scénáře však obsahují i vedlejší úkoly, jejichž splněním získává váš team bonusové zkušenostní body. Po mapách roztroušené Wyrdstony je nutné sbírat pro postup kampaní.

Poražené jednotky automaticky neumírají, po každé bitvě se nejdříve vyhodnocují následky jejich zranění. Mohou vyváznout s pár modřinami či s lehkým otřesem, který vyžaduje pár dní klidu s úhradou léčby, ale stejně tak mohou utrpět trvalé zranění (včetně ztráty končetiny), které výrazně snižuje jejich statistiky. Smrt je zde permanentní, takže pokud přijdete o pečlivě piplaného hrdinu, máte smůlu a nezbyde vám, než místo něj najmout nějakého zelenáče.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.