Moorhuhn 3 ...es gibt Huhn!

Crazy Chicken 3 - It's Chicken Today!, Moorhen 3 ...The Chicken Chase!

Phenomedia AG •  Similis Software (PS1, GBC, GBA)
04.10.2001
2002
23.01.2002

freeware

Jedná se o třetí díl známé sestřelovací slepičí série, který přináší několik novinek a vylepšení. K dispozici jsou tři typy munice, a to základní, vylepšená a speciální, z nichž poslední dvě jmenované lze získat až speciálním postupem ve hře. Kromě slepic se ve hře vyskytují a pohybují další zvířata a objekty, jejichž odstřel může přinést užitek, např. zastřelení určitého počtu ryb uvede do pohybu rybářskou loď, za jejíž potopení pomocí speciální munice získá hráč body navíc nebo střelení do určitého objektu chvíli před vypršením časového limitu (stejně jako v předešlých dílech 90 sekund) přinese vteřiny navíc apod.

Byly doby, kdy jsem tuto hru hrál i hodinu v kuse a měl opravdu obdivuhodné skóre. Ty už pominuly a až dnes jsem si na ní opět vzpomněl.

Hra by měla sloužit pro odreagování, či zaplnění volných pětiminutovek, což se u mě však minulo účinkem. Nehrál jsem ostatní díly, proto má trojka pro mě výsadní postavení. Moc se mi líbily bonusy v podobě dvojnásobku bodů po střelbě do majáku, nebo naopak mínusu za zabití špatných ptáků. Dobré byla i náhoda skrytá v podobě chmýříček, kdy vám jedno třeba přidalo čas, zpomalilo čas, nebo naopak přehodilo kalibraci myši :) I zvuky nebyly špatné.

Kvalitní hra za málo peněz (rozuměj za žádné peníze)

Pro: freeware, ptáci, zvířátka

Proti: možná závislost

Moorhuhn 3 má sice v názvu číslovku tři, ale jde již o čtvrtý díl známé arkádové série se střílením slepic. Byla by chyba opomenout přepracování druhého dílu Winter Edition, které své kvality nezapře. Trojka byla však prvním Moorhuhnem, který jsem si zahrál, a tak má u mě kladné body k dobru.

Stejně, jako v předchozích dílech se ve hře vyskytuje spousta setřelitelných objektů od datla, přes žraločí ploutev, až po nevyzpytatelná chmýříčka a stále jsem na to měl jen minutu a půl. Samostatnou kapitolou je soundtrack, který si občas pustím i dnes. Ty zvuky nabíjení a střelby, zakomponované do hudby v menu, jsou prostě parádní.

Pro: zábavné, rychlé, spousta sestřelitených objektů, soundtrack

Proti: po čase stereotyp