Minesweeper je dokonalou úkazkou promarněného potenciálu přelomové hry. Grafice starých verzí nelze nic vytknout; absence 3D akcelerace sice zamrzí (zvláště u verze pro Windows Vista; zlí jazykové tvrdí, že právě to je jedním hlavních důvodů ne až tak dobrých prodejů tohoto OS), ale dá se přes to ještě přejít.

Horší je to se samotnou hratelností; dá se říct, že po prvním dohrání vás už hra nemá čím překvapit. Dlužno také říct, že AI je nejpasivnější, jakou jsem kdy viděl a v podstatě se vůbec neprojevuje (člověk nabývá až podezření, že tam žádná není). Kupodivu to ovšem neznamená, že by hře scházela replayabilita; Minesweeper má dlouhodobý potenciál. Není to hra, u které budete trávit hodiny, ale ve chvíli, kdy vás ta nejnovější DirectX10 střílečka omrzí anebo ji na svém PC vůbec nerozchodíte, budete za Miny - jakožto lehkou zábavu - nevýslovně vděční. Engine je navíc ukázkově optimalizovaný a se svou náročností někde na úrovni Notepadu šlape na v podstatě jakémkoli HW jako hodinky.

Nedostatky v hratelnosti vyplouvají na povrch zvláště při porovnání s jinými logickými hrami; mít MS trochu delší dobu vývoje a větší rozpočet, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Takhle zůstává jen příjemnou hříčkou pro zkrácení dlouhé chvíle.
Kam se hrabe Solitaire, Pinball, srdce. Minesweeper je ultimátní hra ve Windows.
Na expert minové pole dokáže potrápit na dobrou půlhodinku, ovšem veliké mínus (díky kterému nedávám 100%) je náhoda. Velice často a tím myslím tak 9 případů z deseti se dostanete do fáze, kdy se musí tipovat kde je mina, protože čísla se vygenerují tak, že vám moc nenapoví.
Potěšila i možnost navrhnout si vlastní pole, která je ovšem dost limitována, ale i tak se Minesweeper může rovnat možná i tetrisu.
U téhle hry jsem strávil nejvíc času ze všech her, hrál jsem to už ve win 3.11 na 386ce. Přístup se asi liší podle toho, jak kdo pochopil, oč tady vlastně jde, někdo nepochopil a považuje tento skvost za kravinu, jiní pochopili a nemálo tomu propadlo tak jako já. Tahle hra je svým způsobem strašně primitivní, ale právě v tomhle je její genialita. Když se nudím a nebo se mi nechce hrát žádná "velká" hra, tak ze všech Windows sáhnu v 99% právě po minách.

Btw - začátečník za 3s, pokročilý za 29s a expert za 118s. Celosvětově ty časy nejsou nic extra, ale nejhorší to není :)

Pro: Genialní koncept, stovky hodin zábavy :)

Proti: Světový rekordy jsou pro mě nedosažitelný :(

Hráno jistou dobu přímo maniakálně. Vyčítat Minesweeperu slabou grafiku či jednoduchý koncept je zcestné a svědčí to o nepochopení žánru hry. Nejde totiž o to Minesweeper dohrát (to je triviální), ale dohrát jej co nejrychleji a tedy nejefektivněji. Minesweeper, byť se to tak na první pohled nemusí zdát, není toliko hrou logickou, ale akrádou.

V Minesweeper Clone (klasický Minesweeper doplněný o logování statistik a další vychytávky pro pokročilé hráče) je můj rekord na experta 101 s. Vývoj světových rekordů je zde. Pokud si myslíte, že hledání min je trivialita (nebo nuda), nahlédněte sem nebo sem. Trivialita je to do té doby, než si řeknete, že experta budete chtít dohrát alespoň pod 110 s. V tu chvíli se z oddechovky stává sportovní klání, kde záleží na typu myši, teplotě rukou, rozlišení obrazovky, odhadech pravděpodobnosti, myší ujeté délce a pečlivém studiu pozic různých rozložení min. Po několika měsících hraní jsem přesně věděl, jak dlouho mi bude trvat, než se rozehraji natolik, abych dosahoval nejlepších výsledků a po jak dlouhé době se mi naopak již ruce tak unaví, že je lepší s hraním přestat. Vězte, že sebepřekonávání je hlavní tahoun hratelnosti hledání min. Pocit ze zlepšení vlastního rekordu (který je opravdu vydřený) je totiž neskutečně slastný.

K popsání složitosti různých her se vyvinul koeficient 3BV, díky kterému lze srovnávat jednotlivé hry mezi sebou (ne každá hra je stejně obtížná). Občasná rozložení, která lze pouze hádat, bych Minesweeperu nevyčítal. Po stovkách dohraných her jsou kořením, které dokáže příjemně zvýšit váš tep.
Která hříčka na vyšších obtížnostech neskutečně zatápí mozkovým závitům, každá vteřina v ní strávená navíc má vliv na výsledné skóre a ve formě minihry se objevila a stále objevuje (viď ugro) ve spoustě herních titulů? Ano správně, je to Minesweeper neboli Hledání min.

Při prvních pokusech hru dokončit jsem absolutně nechápal její princip a ke zdárnému konci se dostal jen s notnou dávkou štěstí. Když jsem ale konečně prozřel, smajlík s brýlemi se objevoval stále častěji. I dnes se mi stane, že se přehlédnu a kvůli zbrklosti ztratím dobře rozehranou hru, ale když se pekelně soustředím, není dokončení ani na experta příliš složité.

Není to má nejoblíbenější hra z Windows balíčku, ale určitě jí mám radši, než FreeCell. Když jsem ještě pořádně nechápal herní princip, bylo pro mě Hledání mim obsažené v jakémkoli titulu noční můrou. Teď už mi přítomnost tohoto kousku vůbec nevadí. Samostatně jsem si Miny už ale dlouho nepustil.

Pro: odreagování, tři obtížnosti, znovuhratelnost

Proti: po čase stereotyp

Velice dobře si pamatuji své první seznámení s létajícím "Okny" ve verzi 3.11, kdy jsem Miny poprvé spustil :-) a kolik času jsem strávil s našlapováním minovým polem, se zatajeným dechem odklikával jednotlivá políčka a přemítal na zákonitostmi generujících se čísel.

Po čase jsem samozřejmě prokouknul logiku, našlapování nahradil tane a začal jsem bojovat s chronometry na všech úrovních a musím říct že společně se Solitairem a Hearts jednoznačně nejoblíbenější kousky častokrát prapodivně se chovajícím OS Windows.

Tohle je srdcovka a vzpomínka, takže nemůžu dát méně než nejsolidnější průměr - 70 %
Tahle hra mi vždy připadala jako nepochopitelná pitomost, nikdy jsem nepochopil o co tam jako vůbec jde. No vlastně, věděl jsem o co jde, ale nějak jsem nebyl schopen to pochopit. Za hodně dlouhou dobu se mi to jakž takž povedlo pochopit a dokonce i párkrát vyhrát, ale i tak pro mne zůstává Hledač min dosti průměrnou logickou hrou, která mne nedokáže zabavit. Když ji vidím v nějaké free adventuře jako minihru, mám z toho noční můry a trvá mi dost dlouho, než to překonám.