Obnoveno.

Stejně ty lidi nechápu. Touto likvidací (ani nebyla moc důkladná, předchozí útok z vánoc byl tvrdší :) ) zabil minimálně hodinu času a obnova trvá cca 10 minut (5 při fungujících módech). Kdyby radši řekl, já bych mu dal TNT a mohl by třeba odpálit nějakou horu :)
Jako správný žurnalistista jsem se vrhl do plamenů a fotil a fotil a fotil.
Ale nechtělo se mi fotoshopovat, takže...

Taky? A já doufal, že to bylo jen kolem spawnu. Snad to není nějaký bug v nové verzi.

Edit: Tak to byl žhář. Někdo z US soudě dle doby, kdy to udělal (dnes hodně brzo ráno). Přitom si stavěl kamenné sloupy (hledal cíl) a boural zdi aby prošel. Zajímavé ale, že jen zapaloval, ale mojí redstone research lab nechal být (její obnovení by dalo víc práce než obnovení shořelých oblastí).

Pokud ještě někde najdete shořelé objekty, dejte mi vědět (a v jejich okolí nic nestavte).
A pak že není lištička agresivní:).

Vypadá to na pěkně naditý balík. Pískovec kvituju, taktéž prodloužení trvanlivosti nástrojů a konečně barvení vlny. Nicméně výroba většího množství bude poměrně ubíjející, řekl bych. Když už jdou barvit celé ovce, jdou udržet trvale na místě (třeba zavřením do ohrady)? Hrající bloky mě nechaly celkem chladného, pěkné budou dva nové druhy stromů a tmavší ovečky, nice. Vystřelovací pifátko je zajímavé asi pro pány techniky do smrtících dungeonů či hradů, mě ale nechávají celkem neosloveného. Jo a pro třtinu bych udělal samostatnou rostlinu a nechal rákos rákosem.

Kdy konečně přijdou praktické věci základního vybavení jako stůl, postel atd.? Další porce glosování a remcání v příštím příspěvku:).

Btw: kdybych věděl to o nových oblastech, nepodnikal bych den předtím cca 10 herních dnů daleký pochod do neznámých oblastí, chjo...
nevygenerovaných oblastí? co to přesně znamená - snad ne oblast, kam ještě nešlápla pandulákova noha?
už je známo co všechno jsou ty príma, nové a užitečné materiály resp. kde je to popsané?
Zrovna sem jdu reklamovat, proč se nemůžu připojit na server.

Kill říkáte. lol to bude mnoho humoru. Z legrace jsem na někom zkusila /kick a taky to fungovalo :P

No a tak jsem nahodila single a byly tam černé ovečky a břízky.

Bidkin: jo pitomých a navíc je tam všechno hranatý!
Wurm Online neznám, nicméně za jeho vývojem stojí mimo jiné stejný člověk, který vyvíjí Minecraft... Jakákoliv podobnost tedy asi nebude náhodná. Ačkoliv idea Minecraftu vznikla až kolem roku 2009.
Škoda, že pro nalezení nových typů horniny je potřeba jít do ještě nevygenerované oblasti a že některé materiály lze získat jen z agresivních nepřátel (jejich zapnutí mnoho lidí nepovažuje za dobrý nápad :/).
no potěš... a já si dneska udělal výlet několik herních dnů daleko v rámci prozkoumáváni krajiny + zbudování další záchytné boudy. no ještě že jsem se warpem vrátil před kostku...
(kill jo:P?)
montana: Situace je krapet složitější, ale dřív nebo později všechny hlavní módy pojednou... Tak není co řešit :).

Pozn.: Momentálně se ukončuje podpora Hey0 Server módu (ten současný) a ve vývoji je odnož jménem Bukkit (divné jméno), proto ta nejistota.

Samotný původní Mincraft server bude ale fungovat vždy, přesně tak, jak si autor (Notch) představuje. Připravte se ale na spoustu chození (ale měl by fungovat příkaz /kill :D).
jestli to chápu správně, tak za několik dnů budou warpy a jiné vychytávky obsaženy i v nové verzi? pak je rozumnější několik dní počkat a nahodit ji až pak.

a budou tam barevné kostičky bavlny. juchůůůůůůůů!! víte jak s tím půjdou stavby oživit a rozšířit:)!?
musa:
1) Hafo vylepšení a oprav, viz changelog.
2) Není očesanější (většinou), ale já na server používám Hey0 Mod, který obstarává veškerou nadstandardní funkčnost (vlastně všechny příkazy) a ten je nutné s každou novou verzí aktualizovat (pár dní to komunitě trvá).
3) Viz 2). Metro nepůjde, jelikož využívá mód Minecart Mania pro Hey0 Mod.

Ostatně co všechno nepůjde můžeš zjistit tady (seznam pluginů): http://petricek.org:82/minecraft/status.xhtml

Mick: Však já nahodím "vanilla" server... Každou vteřinou... :)
Nate: ked sa pocka par dni, to nikoho snad nezabije :) Nove verzie vacsinou byvaju rychlo, nie?

A vraj maju v multi novej verzie uz fungovat aj obrazy na stenach, juch! :)
Takže, nová verze Minecraftu je venku a teď se nabízí jedna otázka:
Mám nechat stávající server (vyžaduje downgrade klienta), nebo tam dát novou verzi, ale zcela bez všech nadstandardních služeb (warp, runy, metro, zálohování :-(, atd.)?
Mimo to velikost je tam jen jedna :)

Akhera: Peníze jsou, jen na nesprávném místě. To nějak vyřídím :). A i kdyby se něco pokazilo, domén mám hafo a IP adresa tu bude pořád :)
Ok, už mě to vůbec nebaví. (Tak tři dny.)

To stavění je hrozný. Ty kostky jsou pitomých velikostí.
vzdyt je to otazka dvou stovek...
prinejhorsim se o to muze postarat nekdo z nas. tak dej pripadne vedet
Hmm, mě to teda na adresu nefungovalo... ale je fakt že jsem to zkoušela jen jednou.

NateLogan - Kolik potřebuješ? Kdyžtak bych ti půjčila
Teď se nabízí otázka, proč chceš IP adresu? Zadání domény funguje stejně dobře :).

Drobný zádrhel ale může být expirace domény, jelikož po vánocích nemám na účtu skoro ani halíř, spořitelna má blbou otevírací dobu a peníze dorazí nejdříve v den expirace (tato sobota, jen mi něco říká, že převody o víkendu nefungují :-( ).
Ostudo! Prostě napiš "nslookup petricek.org" do příkazové řádky a máš IP adresu
Tyve, jsem slepej nebo na strance serveru neni jeho cislo k pripojeni? :) jak sakra je?
Máte někdo zkušenost s Minecraft Community Packem? potřeboval bych poradit
Našiel som tam u vás jeden velikánsky dungeon, ktorému som urobil patričný vchod ako v starých old gamesách... :D
mdloby jdou na mě! takové spiknutí, polopravdy a intriky na moji osobu!!

nejdřív k "poctivě těžící slečně":D
zabila mě, protože jsem na ni vyplázl jazyk? a to se liško dělá v majnkraftu jak? po výstražném "bacení lopatou" jsem se dal na ústup, ale ona mě pronásledovala se sekyrkou či ci to bylo. proč tolik násilí se ptám já. já tě nezabil! a když jsem tě v odplatě poprvé plácl mečem, náhodou ti spadnul počítač:P

a další mlžič ugra: omylem na mě skočil a zranil mě. na to zareagoval ve stylu: jé promiň, ty vlastně můžeš umřít tak to zkusíme a zaútočil krumpáčem. takže jsem vytasil meč - železnej, ne diamantovej - a akceptoval výzvu k boji.
navíc jaký "taky zabil"? nenechám se jen taky umlácávat jedním panďulákem za druhým:)!

btw: ugro, věci (aspoň většinu) máš schovanou u mě v truhle před dveřima kostky, tak si je odeber. ano, je to ta truhla, kam mi vybavení vrátila sjůzn po mém zavraždění.
Mě Musa taky zavraždil, přitom jsem ho jenom chtěl přátelsky poplácat po zádech (zapomněl jsem že v ruce držim krumpáč), ale to už si chystal do ruky diamantovej mečík, kterym mě dvěma seknutíma rozporcoval na malý srandovní bity.
Cože!!! Tak to nebylo - slušně jsem mu řekla "vrať to!" načež ho jednou bacila výstražně (!!!) lopatou a on.. Ne a vyplázl na mě jazyk. Na mě jazyk nějaký musa vyplazovat nebude.

Takže tak. Navíc jsem mu všechno dala do bedničky před domeček a ještě tam nechala pěkný vzkazík. A on se vrátí v brnění a s mečem. Nač tolik nasílí muso? Proč jsi agresivní na slečnu? Která poctivě těží a kraftí? hm??? A co na to Tleskač?