Minecraft Legends

Minecraft Legends je akční strategií a spin-off hrou legendárního Minecraftu, podobně jako titul Minecraft Dungeons a série Minecraft: Story Mode. Je vytvořena jak Mojangem, studiem stojícím za původním Minecraftem, tak studiem Blackbird Interactive, které sestává ze zkušených bývalých vývojářů Relic Entertainment.

Pohádkový příběh nás zavede do doby invaze piglinů z dimenze Nether. Hlavní hrdina je povolán, aby spolu se svými pomocníky hrozbu zažehnal. Příběhovou kampaň lze hrát v jednom nebo s až čtyřmi přáteli v kooperaci.

Na rozdíl od klasických strategií jsou taktické možnosti značně zjednodušeny. Hráč se soustředí především na ovládání hlavního hrdiny, který disponuje největší silou. Může ale také ovládat své slabší pomocníky a zadávat jim klasické příkazy k útoku a pohybu. Dalším strategickým elementem je stavění základen, opevnění, schodů a plošin pro dosažení jinak nepřístupných míst. Stejně jako v původním Minecraftu se dynamicky mění den a noc, kdy ve dne jsou nepřátelé klidnější a v noci pořádají mohutné nájezdy na vaše vesnice a pevnosti.

Graficky se hra drží kostičkové stylizace Minecraft univerza s drobným rozdílem v dodatečném cel shadingu. Samozřejmostí je časté střídání biomů, jako jsou džungle, pouště, lesy a arktické oblasti.