Po měsíci hraní říkam naprosto s čistým svědomím, nejlepší dungeon/RPG od Albionu. Můj názor, regulérně si to myslím. Jediná hra, která tomu od Albionu malinko šlape na paty je Wizardry VIII, ale k té jsem měl spoustu výhrad co se týče levelování světa rychleji než levelují postavy. Co se týče Grimrocku, tak ačkoliv první díl mohl aspirovat na ultra kobkařinu a znovuzrození, tak to byl první Dungeon, který mi vyvrátil vlastní přesvědčení, že jsem s nadšením schopen hrát cokoliv, co je krokovací kobka. Grimrock mě nudil až mě unudil a skončil jsem někde v 1/3 a nebyl jsem schopen to dotáhnout, dokonce jsem to odinstaloval i savy smazal s tím, že k tomuhle se nevrátím. MM10 fakt rulez. Není lepšího krokovacího dungeonu za posledních 22 let. Tím poseldním krokovacím od MM10 počíátám Stonekeep.
[neexistující příspěvek]: on to myslel tak ze jsem mimo tema, a kdyz uz se ty vlakna na jednotlivy zanry udelali ze jako mame jit tam..resit nemozne. Jinak mas samo pravdu:)

edit : co to mazes mazare, kdyz ti odpovidam..kruci:) nebo kam si zmizel..co se deje? :)
@Isair (10.09.2017 21:40): ja myslim ze po nem nebazili ani kdyz vysel prvni Grimmrock, jen to bylo takove vzkriseni jezise krista tak se vsichni prisli podivat. Mno a kdyz zaclo tech kristu byt vic zjitili ze uz neni zajimavej. Ty hry nemaj moc dnesnim hracum co nabidnout, jsou jednotvarne, tezke a slozite a nemaji multiplayer. Na kickstarteru dokonce par her tohohle druhu neuspelo ackoliv za nimi stal nekdo dobry a znamy.
Musel by nekdo prijit s nejakym preoranim celeho konceptu dungeonu aby to sedelo do dnesni herni doby, a co by z toho vzniklo tezko rict. Asi nejspis dalsi Skyrim:)

PS: japonci jich maji dost, bezte tam, a delaj furt dalsi:) Minimalne Stranger of Sword City by i zapadni dungeonak mohl rozdychat:).....a Elminage..uff..zase o tom mluvim..sakra..
vn@Isair (10.09.2017 21:30): Nedivil bych se, kdyby to slo zase zptky do kytek, lidi chteji jiny typy rpgcek. Mne stacily ty komentare, kdyz mel vyjit MM:X a pak behem prvnich recenzi. Viz naprosto stupidni hodnoceni v Re-play, kde se Tucek prsil trickem s M&M aby pak se v recenzi reklo, ze to je katastrofalni hra.
@Ronik (10.09.2017 20:00): Nj, o Druidstone jsem něco zaslechl, jen jsem nevěděl, že na tom dělají tvůrci Grimrocku. Jako taky to nevypadá zle, ale opuštění tvorby Dungeon Crawlerů je škoda.

A docela se divím, že se po G 1 ty další dobré kousky už tak dobře neprodávaly. Obecně jsem doufal, že po Grimrocku a poté i MM X zaznamenají dungeon crawlery přeci jen mnohem větší boom a onu zmiňovanou resurekci a ono houby. I když ještě nějaké nadějné vlaštovky tu jsou viz. Vaporum či Dungeon Kingdom :), ale vše ostatní jsou vesměs buďto jen amatérské pokusy či nějaké tabletí/mobilní casual blbiny.
@MickTheMage (10.09.2017 19:24): Ako jasné, G1 resurrectla celý žáner Dung. Crawler čo je super, akurát je iracionálne, že predaj po všetkých stránkach lepšej dvojky brutálne zaostal... detto MMX..... ľudstvo je skrátka stratená genetická línia, už aby prileteli emzáci.
@MickTheMage (10.09.2017 19:24): Na čem teď vlastně dělají? Je to škoda, docela jsem se těšil na nějaký další dungeon z jejich tvorby, třebas i dále v onom vývojovém stupni (tj. místo inspirace Dungeon Masterem se inspirovat pozdějšími kousky, či do toho přidat i více své invence), ta firma má rozhodně skvělý potenciál a oba Grimrocky byly skvěle řemeslně zpracované a dobře odladěné i ihned po vydání (a samozřejmě skvěle hratelné, o tom žádná).
@mazar1234 (10.09.2017 19:05): S prvym Grimrockom treba zobrat do uvahy, ze to bola v podstate prva hra tohto typu po velmi dlhej dobe. Tu zaplavu roznych lacnejsich indie dungeonov tu mame vdaka nemu.

Ono predaj dvojky je mozno aj dovod, preco ten tim teraz robi uplne nieco ine. :)
@MickTheMage (10.09.2017 18:17): Tak 100 000 je dost slabota, ked o ligu horsieho Grimrock 1 sa predalo okolo miliona, ale to je nepochopitelne aj u G2, ktory je o ligu lepsi ako G1 a predalo sa ho ovela menej.

Cele je to na hovno, najlepsie zanrove hry za poslednych 20 rokov a komercne nenaplnili papierove predpoklady.
@MickTheMage (10.09.2017 18:17): Škoda, že to nedali na gog, určitě by měli mnohem větší příjem, znám řadu lidí, co to prostě nebudou hrát, dokud to bude přes uplay nebo nedej bože přes steam+uplay. Já šel do krabičky a holt nějak skousnnul uplay.
@mazar1234 (10.09.2017 18:06): To nevim, jedine co vim ze UBI se toho chtel honem rychle zbavit. Vzdyt snad melo jeste po Unicornu byt jedno DLC. A podporu ukoncily hned po tom co to prvni DLC vydali. Rychla smrt. A ted delaji jako by tahle odnoz MM ani neexistovala:) Mozna potrebovali Limbic na neco jinyho. Je skoda ze se MM dostala do rukou zrovna jim, to uz snad i EA by byla lepsi..
Po spoustě hodin hraní musím říci jediné. Pominu-li nostalgii a absolutní nadřazenost trilogie MM 3, 4, 5, která tomu všemu dala vlastně základ v té nejlepší podobě, včetně kreslené VGA grafiky, tak MM10 je pro mě aspirant na jeden z nej dungeonů, kterému nechybí naprosto nic z toho, co od dungeonu očekávám. Krokovací systém, perfektní tahové souboje, perfektní vyšperkované questy, výborně poskládaný fungující svět, atmosféru jako řemen a nakonec vynikající grafiku s nádhernými scenériemi a panoramaty.... vlastně jde o dokonalou podobu hry v žánru RPG/dungeon. Trilogii MM3, 4, 5 se podle mě vyrovná, trilogii MM6, 7, 8 překonává. Zatím jsem ještě nedohrál, ale po polovině hry si troufnu předběžně ohodnotit 10/10 (100%). Vlastně jsem rád, že existuje relativně nová hra, tedy přesněji řečeno novodobá hra, kterou dokážu ocenit po všech směrech, i jako milovník obstaróžní devadesátkové VGA a SVGA grafiky mě grafika MM10 nijak neurazila, nevzala mi dojem, že to není už hra a dokonce jsem se u mnohých scenérií pozastavil a koukal jsem a říkal si, jo, tady se to fakt podařilo, přesně to vystihuje atmosféru, jakou cítí má fantasie v mysli.
Co se týče optimalizace, hráli jste to někdo s „retro pixelací“. Já to zapnul hlavně kvůli rychlosti a nakonec si nedokážu tu hru představit ani jinak.
Ale nechápu, že třeba Richmond neměl s hrou jedinou potíž a hrál to podle mě ze stejné Deluxe krabicové edice jakou mám taky.
Myslím si, že chyba je primárně na straně Limbicu jako tvůrce hry. Podíl Ubisoftu je zřejmě na tlaku na datum vydání a na tom, že netlačil na odstranění známých chyb.
Pred dvoma týždňami som tiež prepisoval ten súbor. Nikdy som nemal upirátenú ani demo, ani early access verziu nikde nainštalovanú. Čo som sa dočítal, tak to robieva, ak má človek zakúpenú digital deluxe edíciu (ktorú mám). Ale je to dosť fail zo strany ubisoftu. V poslednej dobe ma to serie, že fakt veľkí distribútori a firmy (napr. aj EA/Bioware) majú dosť dementné bugy vo svojich hrách. Pochopím, ak je to niečo minoritné, bug, ktorý nastane nejakou nečakanou kombináciou okolností v hre, ale ak je to ešte niečo v rámci hlavného príbehu, tak je to megafail.
@Ringo (02.09.2017 12:08): jde o to ze tenhle problem taky zpusobovalo to ze ten soubor co jsi prepisoval tam zustal z te predchozi verze a originalka ho neprepsala, slo vlastne o protipiratskou ochranu. Stalo se to plno lidem. Ale jestli jsi to mel na jinem pocitaci tak to nebude tvuj pripad. leda ze bys pouzil stejny HDD bez formatovani.
@Charllize (02.09.2017 10:56): Měl, ale v počítači starém, na kterém to jelo strašně blbě. Teď už mám jiný a nainstalováno z krabicové originálky, regulérně zaregistrované na uPlay s MM6 a soundtrackem.
Každopádně pokračuji dále, ale naštvalo to, dvě hry co jsem si pořídil pod UPlay a obě s problémy, o jednu jsem dokonce přišel.
@Eru (01.09.2017 22:28): Dal jsem opravit soubory přes uplay, hlásilo to nějaké poškozené při kontrole, vše se opravilo, ale nepomohlo to. Takže jsem musel zasáhnout do souboru LevDialog a upravit ho, abych mohl pokračovat dále. Verzi mám updatovanou na tu nejposlednější, žádné další patche nejsou.
MM X je hooodně zabugovaná, podobné " překvapení " můžeš očekávat i později. Někde v polovině hry jsem taky musel přepisovat...
Tak, a teď mi někdo vysvětlete, proč se mi můj legálně v krabici zakoupený MM10 chová jako upirátěný a nechtěl mě pustit do Act II a musel jsem to jak pirát obejít přepisem jednoho ze souborů. Fuck nové hry. já vím, proč mám rád jen ty staré. Už kdysi mě uPlay okradl o legálně za 7 kil zakoupený The Settlers 7 old edition, který mi asi po 7 letech prostě smazal z mého seznamu her a teď tohle.