Zajímavosti

Vývoj

Víte, jak se v takovéhle hře dělá to správné fantasy město? To prostě seberete foťák a vyrazíte na dovolenou k moři ... např. do Řecka. A pak si to samozřejmě necháte proplatit, vždyť tohle se přeci jako dovolená ani počítat nemůže :)
Hra během fáze opendev obsahovala modding kit, který fanouškům umožňovat vytvářet nebo upravovat obsah ve hře. Tato funkce byla však s vydáním odstraněna.
Hra byla oficiálně lokalizována až do 14 jazyků: angličtiny, němčiny, francouzštíny, italštiny, španělštiny, ruštiny, polštiny, češtiny, maďarštiny, brazilské portugalštiny, rumunštiny, japonštiny, čínštiny a korejštiny.

Easter eggy

"Mnoho lidí si myslí, že je Skalní útes koncem světa a že je za ním oceán, kam až jen oko dohlédne. Ale já jsem nad tím přemýšlel. Co když je za Irisovým mořem ještě něco dalšího? Třeba podivné nové země, nový život, nové civilizace? Jednoho dne se stanu kapitánem vlastní lodi a odváženě se pustím tam, kam se dosud nikdo nevydal!"

Tuto odpověď vám v lokaci Skalní útes neřekne nikdo jiný než Kirk. (Jež nechává vzpomenout na kapitána Kirka ze seriálu Star Trek.)
V dungeonu Zapomění, který znázorňuje skutečný svět, vám jedna z postav poví:

"Ale ne, vybral jsem špatnou pilulku! #facepalm" (důležitá volba ve filmu Matrix)
V pirátském městě Skalní útes je hned několik odkazů na Secret of Monkey Island 2. Majitel obchodu se zbraněmi je Largo, hostinec je Toothrot Tavern a jedním z kouzelnických obchodů je House of Mojo.
Pokud plníte povyšovací úkol  "Žoldák na Větrný meč ", kde musíte složit přísahu v Chrámu Yalatha, máte zde možnosti na odpověď Jedna z nich je "Klaatu barada nikto". Jedná se o odkaz na film Den, kdy se zastavila Země z roku 1951 nebo Armáda temnoty z roku 1992.
veka, 09.03.2024, zdroj: vlastní

Ostatní

Řešení bugu při přechodu do Act II:

Některým se nezaktivuje v dialogu s Levem (Griffin Riderem) možnost požádat o přesun do další lokace, kterou se spustí Act II. Je to nezávisle na tom, jestli máte aktivovanou originálku či nikoliv.

Je tedy nutno otevřít v notepadu soubor LevDialog.xml, cesta k němu je: InstallDir/StreamingAssets/Dialog/LevDialog.xml

V souboru je třeba najít řádky: condition: xsi:type="PrivilegeUnlockedCondition" privilegeID="1001" failState="DISABLED"

A teď jsou dvě možnosti. Zkusit dát všude ENABLED. Pokud to nezafunguje, tak tyto konkrétní řádky celé smazat. Měly by to tam být 4x v tom souboru.

(Před přepisem souboru je dobré si jej pro jistotu někam zálohovat)