Mig Alley

30.11.1999

Protivník slavného Falcon 4.0, který přišel z čista jasna, aby tehdy převzal pomyslné žezlo na poli akčních simulátorů.

Mig Alley se v maximálním detailu věnuje vzdušné válce nad Korejí, odehrávající se v letech 1950-53. Zalétat si můžete ve strojích jako P-51D Mustang, P-80 Shooting Star, F-84 Thunderjet, F-86 Sabre a na druhé straně v Jak-9, Mig-15 nebo Mig-17 a s nimi se zúčastnit bojů až jednoho sta letadel nad realisticky vymodelovanou krajinou korejského poloostrova.

Mig Alley je hrou, která v sobě spojuje všechny důležité prvky leteckého simulátoru s maximálním využitím možností tehdy dostupného hardwaru. Grafika se ve své době řadila mezi špičku, zvuků je hodně a jsou realisticky zpracované.

Tento výborný letecký simulátor, z u nás opomíjené Korejské války Proč asi že? Československo stálo na straně SSSR, tedy komunistického severu, přinesl po F-22 Total Air War a Falcon 4.0 jako třetí v pořadí plně dynamickou kampaň a měl by si tak zasloužit Vaší pozornost.
U našich západních sousedů velmi oceňovaný letecký simulátor , což není překvapení vzhledem k faktu že se západní spojenci s Amerikou pod záštitou OSN konfliktu zúčastnily.

Nezbývá nic jiného než dodat, že jakýkoliv letecký simulátor od Rowan Software stojí za to, ať už výborný a naprosto jedinečný Rowan's Battle of Britain kde bylo možné zažít obří letecké bitvy s opravdu neskutečným počtem letadel na obloze, jaký do té doby v žádném jiném leteckém simulátoru nebylo možno spatřit - a věřím že toto prvenství drží dodnes nebo dnes už legendární Flying Corps Gold.

Do zajímavostí jsem dál návod jak zprovoznit Mig Alley pod Windows 7.