Rowan's Battle of Britain

30.01.2001

Hra se řadí mezi reálné simulátory bojových letadel, odehrává se v období Druhé světové války, kdy Hitler usiloval o dobytí Anglie. Hráč má možnost se konfliktu zúčastnit z obou stran jak za Británii, tak za Německo, a to v rozhodujících historicky přesných konfliktech.

Obsahuje celkem pět autenticky ztvárněných ovladatelných letounů, jako jsou stíhačky Supermarine Spitfire, Hawker Hurrican, Messerschmitt Bf 109, Messerschmitt Bf 110 a bombardér Junkers Ju 87. V několika dalších strojích se lze zhostit střeleckých pozic.
Kampaň nabídne celkem 25 misí a je též podporována hra pro více hráčů (až 8) po Internetu nebo LAN.

Na tuhle hru jsem si vzpomněl, že ji někde doma mám, protože kdysi vyšla jako originálka ve Score. Instalace se mi už nyní nepovedla, takže jsem musel hodně bádat v paměti, jaká hra vlastně byla. Simulátory jsou pro mě obecně hodně těžký žánr, se kterým se peru vždycky, když se do nějakého pustím. Tento se už podle názvu zabývá velkou leteckou bitvou o Anglii. Doba je to pro mě oblíbená, takže do hry jsem se dal s vervou sobě vlastní. Grafika ve své době ušla, zvuky techniky skvělé, historický dojem také. Proč tedy jen 60%? S každým simulátorem bojuju a jsou pro mě nepřekonatelnou záležitostí, takže u nich dlouho nevydržím...

Pro: Bitva o Anglii, Spitfire, Bf109, zvuky, grafika

Proti: obtížnost (ale to je u mě každý letecký simulátor)