Midnight Fight Express

23.08.2022
20.09.2022

Midnight Fight Express je akční hra žánru beat-em-up z pohledu seshora od polského sólo tvůrce Jacoba Dzwinela. Hráč ovládá postavu zvanou Babyface, bývalého člena zločineckého podsvětí, jenž je za pomoci AI drona pojmenovaného Droney vržen zpět do akce, aby do úsvitu zabránil převzetí moci nepřátelským syndikátem. Postavu Babyface je možné během hry upravovat více než 150ti typy oblečení, stejně tak je možné si upravit vzhled AI parťáka.

Během akce, odehrávající se na ploše jedenačtyřiceti ručně navržených misí, může hráč jako Babyface využívat k boji nejen své ruce a nohy, ale i chladné zbraně, palné zbraně a dokonce i nábytek, nebo objekty povalující se po okolí - například záchodovou štětku. Souboje vyžadují správné načasování a schopnost vhodně využívat všechny dostupné možnosti - blokování, házení, uhýbání, protiútoky.

Midnight Fight Express také obsahuje vlastní soundtrack od interpreta Noisecream.

Příjemná sedmihodinovka. Překvapivě chytlavej příběh, jednoduchej, ale funkční, podmazanej skvělou hudební elektronikou. Zábavný pomrknutí na všechny možný filmy, občas roztomilej nápad (pillow fight v herním studiu). Vyladěný ovládání a když se člověk dostane do toho flow, tak si fakt připadá jak John Wick kříženej s Jackie Chanem - animace jsou špičkový. Ale je to jen bitkaření, takže jsem to nemohl hrát déle jak 30-40 minut v kuse. Nicméně v rámci žánru supr. Připomnělo mi to Fighting Force, snad první hru kterou jsem kdy hrál na prvním PSku. Tohle má ale o dost dravější tempo. Je to v gamepassu, takže pokud máte chuť si virtuálně zabitkařit, ty čtyři giga jsou stažený jak nic.