Jako člověk, co si triologii odjel ani ne před měsícem - rozhodně první dva díly nevynechej. Ale redux verze, originály jsou zprasený.
@FildasCZ (04.03.2021 17:45): určitě bych napřed odehrál předchozí hry - nejen že budeš vědět souvislosti, ale navíc si hraješ dvě lepší hry než Exodus... Navíc na prvních dvou dílech se zatím pořád nepodepsalo stáří, tak se dají skvěle hrát i dneska.
No nehrál jsem předchozí díly. Tohle bude můj první snad o nic nepříjdu, a nebo ? :)
@Garret (03.03.2021 18:34): ahoj, no zdraví je na maximum, co jsem zjistil je fakt, že ten boj s tím mutantem má naprosto stejný průběh ať zmáčknu E na jakýkoli způsob, dříve, později atd. a nebo vůbec ne ... možná je to tím nastavením jak píšeš QTE, ale vůbec nevím co to je a nikde jsem to ani v menu nenašel, tak mi to prosím vysvětli, díky
@merke (03.03.2021 17:41): a máš zdraví na maximum, než tě srazí na zem? zkus se před tím vyléčit. QTE máš nastaveno na mačkání nebo na press? zkus to přepnout v menu na druhý způsob...
@Garret (komentář): Ahoj, podle toho co píšeš máš Metro v malíku. Prosím jak postupuješ na Volze, když jdeš za Krestem. Já se nedostanu přes ten dům, co z něj vyskočí mutant. Ať mačkám E na všechny možné způsoby, tak mutant 3x máchne a pošle mne do menu. A ten mutant se objeví, ať jdu jakoukoli cestou. Jinými slovy, ke Krestovi se nedostanu a hra tím pro mne končí. Díky předem za pomoc.
@Korbitch (02.03.2021 16:27): .. to ano, E tam je a mačkám ho na všechny možný způsoby, ale výsledek je stejný .. tedy je stejný ať ho mačkám jak chci nebo nemačkám vůbec :-( ... tedy budu ještě zkoušet ...
@Korbitch (02.03.2021 10:05): díky, ale to je to samé, když jdu rovně tak mezi barákem a zdí na mě vyskočí mutant a dopadne to stejně, když jdu z druhé strany domu, tak na dvorku jsou zamčené dveře, kde nejde ustřelit zámek, na zřícené stěne je mutant, který se dá zastřelit, ale v domě za dveřma u knihovny zas vyskočí mutant a sejme mě ... když obejdu celou oblast a jdu od nádraží, projdu takvou tou čtyřhrannou troubou, tam zas vyskočí mutant a jsem zas tam, kde jsem byl ... k tomu Krestovi se prostě nedostanu ... to jsem zkoušel i loďky a dostat se k němu po vodě, ale všechny jsou v uzavřených bazénech ... nevím jak z toho a bez Kresta se dál nedostanu :-(
Zdar, jsem na Volze a nemůžu se dostat ke Krestovi, protože ten mutant v domě mně vždycky sejme. Na YT je video, jak mu dá Arťom pěstí a pak dorazí sapikem. Já ať dělám co dělám, tak mu prostě tou pěstí nedám a skončím v menu. Díky za tip, co dělám špatně.
Jsem u Volhy. Při pohledu jedním směrem to ze 70 dropne někam k 35. Dost zvláštní.

No a co je ještě zvláštnější, že unesení kompletně vyprchalo. Oproti předchozím dílům vydržej zrůdy strašnou sodu a moc nevím, jak se jim vyhnout. Jsou fakt otravný při těch přesunech k místu na mapě. Navíc furt bojuju s tím, že se mi kvůli akceleraci na osách joysticku blbě míří. Množství ptákovin, co lze sbírat, je enormní. Každá blbá houba, v každé bedýnce něco. Ultimátní otrava. Úplně zbytečný systém batohu a navíc to překopaný ovládání. Úplně jsem si to přestal užívat a ani nějak nemám chuť to zapnout, což se mi u předchozím dílů nestalo ani na minutu. Proč neudělali atmosférickej koridor, kterej všichni chtěli omg.
Za nutnost mačkat dlouze X pro sbírání bych vraždil. Navíc podivná akcelerace joysticků. Nechápu, proč to ovládací schéma vůbec měnili teda.

Jinak jsem zatím unešen. Mám za sebou kostel a půjdu do přístavu. A protože poslouchám všechny dialogy, jde to fakt pomalu. Jinak s RX580 ve FullHD, nastavení Ultra, Physx a hairworks on, teselace off a HDR on a jede to tak nějak kolem těch 80, což je za mě ideál.
Nikdy by mě nenapadlo, že rozdíl mezi DX11 a 12 bude na mé sestavě tak markantní. Zatímco jsem při 12 pořád zkoumal teselaci, textury, stíny....a ono to stačilo přepnout na DX11. Navíc se u nich jakákoliv změna grafiky ihned projeví. Ne jak u 12 nejdřív probíhá aplikace změn asi minutu a teprve potom to můžeš potvrdit. Že to bude takový rozdíl, to mě upřímně předtím vůbec nenapadlo. Teď na poušti na ultra, PhysX on, hairworks on, teselace on a se zapnutým vsyncem drží většinou 75fps. Zítra vyzkouším extreme textury.
@Korbitch (29.05.2020 09:21): Pirátska skupina, ktorá vytvára cracky :)

Ja som z vašej konverzácie myslel, že ten problém s kanálom je len u GOG verzie, ale ako tak čítam, to bude asi všade.
Tým pádom je len otázka času, než to opravia oficiálnym patchom.
Super, tak Denuvo je vážně pryč, ale hra ihned spadne, jakmile Arťom vleze do kanálu.
@phv (30.04.2020 13:53): spíš řekni na jaké mapě, "našel jsem annu" mi už nic moc konkrétního neříká. Každopádně začínáš v Moskvě, pak je mapa Volga, pak intermezzo nebudu říkat kde, pak spálené kaspické moře, pak lineárnější Tajga, a pak je závěr v ještě jedné lokaci.
Za 3 dny mě vyprší xbox game pass.
Nevím jak daleko jsem, právě jsem našel Annu.
Mohu se zeptat, jak přibližně daleko jsem? Jestli v polovině, ve třetině?
děkuji
Dobré to bylo. Nevím, zda je to tou karanténou, ale ten konec mě docela dojal. Mám rád ty consequences po vzoru Mass Effectu 2, kdy vám v průběhu hry padlí společníci na konci chybí, aby naopak mohli pomoct vám. Mě naštěstí nechyběli.

Ale ty bugy.. a ty silent takedowny https://i.imgur.com/zqUDpIk.gif
A taky fyzika byla občas humorná.. nevím jestli na 100kg rusáka má fungovat fyzika nějak jinak, ale často mi to připomínalo Looney Tunes, kdy jsem běžel po schodech "dolů" ale Artyom si až metr za nimi ve vzduchu vzpomněl, že má klesat a žuchnul. Nebo naopak vybíhal schody a pak letěl až někde ke stropu, než zase dopadl na zem. Jakoby startovalo letadlo. Byl to prostě správný řízek.

Jsem pln očekávání od STALKERA 2. Asi by mi stačilo, kdyby z toho taky vznikla alespoň osmičková hra.
@Garret (12.03.2020 09:31): však to je to o čem jsem tu psal a co jsem chtěl abys právě prověřil. Mělo tam být emmisive lightning, možná tam i při vydání 2C bylo, ale pak to z bůhvíjakýho důvodu odstranili. Ptal jsem se na to na steam foru, ale bez reakce (jak jinak).
@otto (19.03.2020 09:47): pokud vidíš na obrazovce zelené tečky, je tam vysoká radiace a baterka ani noční vidění nefungují. Musíš používat zapalovač, rožínat si svítilny kolem. Je to krátký úsek...
Poradte mi,jsem v 18 kapitole Zpět do metra a přestala mi fungovat svítilna(nelze vůbec nabít)Nabíječku ve výbavě mám.Předchozí kapitoly fungovali bez problému.
Je normalni, ze se k DLC pristupuje pres vyber kapitoly nebo je to tak specialne v Epic Storu? :)
dohráno podruhé, na Ranger Hardcore. překvapilo mě, kolik tam je, po tom roce od vydání, ještě bugů a glitchů. několikrát mi to spadlo a dokonce se mi úplně vypnul signál GPU :-) Save systém totálně dementní, někdy se to uloží během minuty pětkrát a jindy hraju půl hodiny těžký úsek bez uložení... docela jsem se flákal, Steam hlásí 43hod, takže tak 35hod reálných. ale jinak jo, musím to zvednou na čtyři... RTX - některé úseky super, jiné horší. celkově ale spíše pozitivní pocit ze stínů a ze tmy. hodně to pomohlo v tom vlakovém depu ve Volze.