@Garret (27.01.2016 20:19): Ok, ten Survival mi zní asi líp. Redux je prej vcelku pozměněný a původní hru si popravdě už moc nepamatuju, takže bez HUDu to vidím až na třetí hraní.

Fajn, díky chlapi za rady :)
@JohnCZ (27.01.2016 19:32): Rangera vezmi určitě, kulek je méně, ale dáváš větší demyč (a zároveň jdeš rychleji do kytek). pokud chceš zachovat HUD, vezmi Easy. a jinak bych doporučil spíše Survival, pokud jsi spíše stealth guy. tedy Survival Ranger Easy...
@Bodkin (27.01.2016 19:56): Jde mi hlavně o to, abych si užil co nejvíce tu atmosféru, o obtížnost mi zas tolik nejde. Z toho popisku se mi Spartan jeví jako více akční, což nechci. Radši méně souboju a více užívání si prostředí. Když teda zvolím Spartan na Normal, tak nic nezkazím?
@JohnCZ (27.01.2016 19:32): RAnger je fajn, jenže má jednu nevýhodu. Neukáže ti žádné popisky a to ani když tu hru hraješ takhle poprvé, takže jsem kvůli tomu zjistli až příliš pozdě, že má Last Light nejen podříznutí, ale i omráčení. Takže nemůžu s čistým srdcem 100% RAngera doporučit na první hraní na rozdíl od původní verze.

Pak ještě dostaneš na výběr, jestli Survival nebo Spartan, kde spartan je normální obtížnost (a asi bych ji klidně doporučil) a survival je mnohem víc hárdkór, kde máš jen 2 místo 3 zbraňových slotů a nábojů a všeho je míň.
Původní Metro 2033 jsem už jednou dohrál, tuším na nějakou normální obtížnost a vím, že to nebyla zrovna jedna z těch lehkých her. Chtěl bych si dát jedničku v Redux edici znova a potom navázat pokračováním Last Light. Moje otázka se týká obtížnosti: Chtěl bych zkusit Ranger mode - z mnohých zdrojů se ke mě doneslo, že jen umocňuje zážitek. Nějaké rady, kterou obtížnost vybrat?
Tak jsem to nakonec dnes v noci dojel... Z alternativních zbraní jsem občas používal pouze vrhací nože. Ostatní se mi nepodařilo dát do výběru, ačkoli jsem to zkoušel, jak jen to šlo (tab, zvuky jsem neslyšel, kolečko na myši mám a používal jsem ho .o) Jsem prostě LAMA.
Ale hru jsem si docela užil i tak .o)
Hmmm tak jsem to zkusil a nejde to. Respektive někdy to jde a jindy ne :o( Poradíte někdo, jak možné měnit zbraně v ranger hardcore? Díky moc
to Garret: díky moc, jdu to zkusit. Zkoušel jsem to tak, ale ne vždy se mi podařilo nůž vrhnout. Ale snad to půjde. Hraju Ranger hardcore.
@Hanys (03.01.2016 11:26): v Reduxu se nože nedají vzít do ruky, jako to bylo v původní hře. používají se quick klávesou (defaultně myslim "c"). musíš je mít nachystané, tj. zmáčkneš "tab" a pak pohneš myší nahoru. měl bys slyšet "zvuk nože". v ostatních směrech jsou pak granáty a lékárničky. pokud nehraješ na Ranger Hardcore, tak asi půjde vidět i nějaké hud nabídka, ale to jsem nezkoušel.
Přátelé, kamarádi, přiznávám, že jsem totální LAMA, ale byl by mi někdo ochoten vysvětlit (nejlépe jako pětiletému děcku), jak se používají vrhací nože v M2033 Redux? Je to má oblíbená zbraň z klasické M2033, ale teď jsem bez ní jako bez nohy.
Díky tuze moc
já sem prostě nepoučitelnej. mám plně funkční cracknutou hru a koupím si zamrzající originál na Steamu.
Tak toto som potreboval, zatiaľ fpska podľa mojej chuti, hlavne takto v noci to má neskutočnú atmosféru.
Aha, no jo, asi jsem byl prostě špatnej :D Dát pár žebrákům náboje(nedal nikomu), dát náboje na medicínu(nevím kde) i dítěti za doprovod(tomu jsem je dal), odmítnout odměnu za donesení toho kluka (ty jsem odmítnul) a nalezení pár ukrytých mrtvol (taky nevím o co jde). Takže možná někdy příště, teď jsem se vrhnul na dvojku :)
@tomi2k9 (01.02.2015 21:57): Zajímavé, že tě to nenechá vystřelit. V tom případě potřebuješ během hry nabrat několik morálních bodů. Dát pár žebrákům náboje, dát náboje na medicínu i dítěti za doprovod, odmítnout odměnu za donesení toho kluka a nalezení pár ukrytých mrtvol. Tj, vždy když se bíle zableskne, tak jsi získal 'moral point'. Není to tak náročné jako v originále, já se o to vůbec nesnažil a stalo se tak.

Začátek druhého dílu se nezmění, to že je vybombíš je kánon už podle knihy. A je tu tudíž ten 'správný' ale nikoliv 'dobrý' konec.

@Garret (01.02.2015 22:41): Já se o ně nijak nesnažil a na konci jsem stejně mohl, tak jsem měl za to, že to v Reduxu vypustili. Ale tak asi polevili, ale úplně nevypustili.
Tak já nevim, ale mě to na konci nedovolí vystřelit, hned tam skočí závěrečný video: https://www.youtube.com/watch?v=MAncfX0Z4WI - jak koukám na YT na další videa, tak mě tam na konci chybí ještě asi minuta hry... Druhej konec mít z nějakýho důvodu nemůžu...

Jinak změní se začátek druhýho dílu, když v jedničce skončím s dobrým koncem? Protože Chán mluví po cestě na briefing o tom, že byla možná chyba je vybombardovat
Prozradí mi někdo druhej konec a jak k němu dospět? Já je samozřejmě vybombardoval
V knížce je konec stejně jen jeden a k tomu určitě dospěla většina hráčů při prvním hraní bez návodů.
no já si moc nepomatuju na ty konce z původního metra, bylo to tam tak že buť je vybombarduju nebo ne, ne? teď mě to celou dobu táhlo jen k tomu ty rakety použít
Bodkine taky nechápu kde jsi narazil na bugy, já se zasekl až u jednoho úplně na konci, kdy se Millerovi nechtělo projít "dvěřima" a musel jsem si načíst poslední checkpoint.

Zdá se mi to, nebo odstranili volbu konců a nechali tam jen jeden?
@Arcee (08.09.2014 16:03): Já mám Metro dost rád, tudíž mě fakt štve, že to pořád nemůžou udělat pořádně.

+ Redux jsem už dohrál dvakrát, pomalu můžu v klidu napsát bugreport.

'Hate' mi tu příjde ospravedlnitelný.
Z Bodkina se stává hater? taky myslím že trochu přeháníš ... já osobně snad ještě na žádný bug nenarazil ..
Jo a v Reduxu je možno se podívat na Kreml, kdežto v původním Metru to 'nešlo'!

Body dolů!
@Arc (08.09.2014 00:21): Stealth se to dalo hrát i v původní verzi, pokud nejsi jelito. A pokud to někde nejde, tak to asi nemá jít. U 2033 berte v potaz, že se to drží knížky.
@Bodkin (07.09.2014 22:35): hitboxy a kolize naprd ? nic nového, tohle mělo už původní metro...
Ranger NON UI je divný, ale pořád lepší než co bylo v LL bez patchů (kompletně žádné UI, takže si ani nevěděl jestli držíš nože nebo granát).

Největším failem byl stealth systém, je v Reduxu už předělaný do hratelné podoby nebo je ranger non UI opět ta nejlehčí obtížnost ?
@Honzek (07.09.2014 21:37): Doladění příběhu řekněme (se zavřenýma očima, ale to bylo už v původním) a přidaní či předělané levely jsou taky většinou lepší, Reactor na Hardcore Rangera už není absolutní poser, ale redux je teď pro mě nakažením toho, co jsem měl rád (2033) s věcmi, které jsem na Last Light nenáviděl.

Tj, pořád se to chová jakobych měl nasazenou masku, tudíž když mi něco cákne do xichtu musím nasadit masku, utřít a zase vidím. Mají úplně rozmrdané kolize, kde tebou i okolím proskakují nepřátelé a dost tím trpí i hitboxy. Fyzika je pořád rozhozená.

Plus nůž už není opravdová zbraň, ale jen tlačítko k bodnutí a štvou mě taky pouhé dvě zbraně na Rangera, obzvláště když tam opoměli vybalancovat pro tohle jednu či dvě lokace. Ranger NON-UI opět funguje na poněkud retardované představě a pořád pro to nějak nevychytaly prompty.

Normálně bych s tím byl asi spokojen, ale to že tam nevidím téměř žádnou snahu a posun od Last Light (kde všechny tyto bugy a designová rozhodnutí už byly), tak holt takové hodnocení.

@OGLoc (07.09.2014 22:02): Ano, ale nechce se mi věřit, že vše z druhého odstavce má nasvědomí grafická karta jiné značky.
@Tarhiel (07.09.2014 20:52):
Jedna z výhod lepší optimalizace je, že teď si to dáš i na starším stroji - s tím nemají bugy co dělat, klidně to zkus už teď. Mě to šlo asi o 43 fps líp než předtím.
@Bodkin (07.09.2014 21:20):
Dělali to hlavně kvůli lepší optimalizaci a doladění příběhu a to vše je stoprocentní. Když už. Já osobně jsem narazil na jeden bug za celou hru. Navíc titul přináší kromě lepší grafiky i spoustu nových věcí. Sestřelit to takovýmhle způsobem jen proto, že jsi narazil na pár bugů mi nepřijde normální.
Též mě baví, sice to hraju po mayhemovsku :D ale je to dobrý, jde vidět že to vylepšili. Na hraničáře je to perfektní, člověk si fakt váží každého náboju :D
Jak říká OGLoc. Jen doplním že je přidán stealth system z Last light, který hru taky mnohonásobně vylepšuje.Jen myslím že v Last light REDUX tolik novinek není, ale 2033 je fakt dotažená k dokonalosti a určitě doporučuju zahrát.
@Tarhiel (07.09.2014 16:16): Dohráno. 4A Games tuto hru dovedli k dokonalosti. Kromě vylepšené grafiky přidali mnoho věcí z Metra: Last Light (modely postav, mutantů, okolí, vylepšování zbraní, zbraně...), přidali pár skrytých místností s extra vybavením, přidány byli deníky jako v Last Light, v každém levelu je klíč a sejf, pokud najdeš obě, můžeš si ho odemknout. Pak bylo předěláno několik částí hry, hlavně na konci a bylo odstraněna většina cut-scén, místo kterých je teď buď cut-scéna z vlastních očí, nebo rozhovor kde můžeš normálně hrát. Fakt jsem si hru užil a za tu cenu to stojí koupit i podruhý.
Nejaký pokec od ľudí, čo to hrali?
Nakoľko je M 2033 lepšia/horšia od originálu?
Počul som, že v pňvodnej hre sa väčšinou nedlai zdivhnúť filtre zo zeme v leveloch a bolo potrebné sa vždy poriadne zásobť pred cestou. Je to aj tu prítomné?