@Isair (20.02.2014 19:31): Je to možné, já už si některé věci z FC hůř pamatuji. Přece jen už je to nějaký pátek, co jsem ho hrál (6 let). :-) Zatímco F.E.A.R. jsem hrál minimálně třikrát. ;-)
@Chuck (20.02.2014 19:28): Já to více pozoroval naopak u toho Far Cry, kde měli na tom otevřeném prostranství dost prostoru pro podobné srandy, ale FEAR to obsahuje samozřejmě také.
Yop, Far Cry 1, FEAR 1 a vojáci v HL 1 mají celkem fajn AI, od té doby jsem snad nenarazil na hru, která by se jim byť jen vyrovnala :/.
@Walome (20.02.2014 12:16): S těmi parťáky souhlasím - vážně jsou jak živé terče, ale nepřátelé mi takoví nepřijdou. Reagují na to, co se kolem nich děje. Na dálku třeba zalehnou, jindy zaběhnou za roh a stříli zpoza něj. Důstojnící uskakují do stran. Tak si říkám, jaký je vlastně přesný rozdíl mezi scriptem a AI? Tak nějak jsem žil v domění, že script je přetnutí určité linie hráčem a v důsledku toho dojde k nějaké scéně - třeba voják vykoukne zpoza rohu. No a AI je o tom, že ten voják zareaguje na situaci a za ten roh třeba sám zaběhne. Možná teď kecám - já si fakt nejsem jistý. Chtělo by to někoho, kdo ví přesně jak to je.
@Lukaskon (komentář): Já mám takovej pocit... téměř jsem si 100% jist, že AI to nemá snad žádnou :) to je samej skript. Naopak, když po tvejch parťácích střílej snajpři, tak oni čumí a nechaj se v klidu zabít.
@Fatality (31.05.2013 10:35): Zrovna Silent Hill je přesně typ hry, která se lépe hraje na gamepadu než na klávesnici (+myši). Tedy krom pátého dílu, který je na PC přizpůsoben kombinaci klávesnice+myš.

Na gamepadu se z podstaty věci lépe hrají libovolné bojovky (+ hry z bojovek vycházející, jako je například série DMC), hry s fixní kamerou (Silent Hill, původní RE a milion dalších) nebo většina console RPG. Naopak kombinace myš+klávesnice je výrazně lepší pro FPS, simulátory (záleží na typu, spousta simulátorů se samozřejmě lépe hraje pomocí joysticku), WRPG nebo strategie.
Já jsem vyrůstal na PS1, takže i dnes některé hry hraju na gamepadu, teď třeba sjíždím první Silent Hill, který jedu na ovladači nebo sérii Assassin's Creed se mi lépe ovládá na gamepadu.
@ViRus (30.05.2013 13:17): Také dávám přednost hraní na klávesnici před gamepadem. FPS na PSX (pro nás PC hráče tedy na ePSXe nebo něčem podobném) jde hrát na klávesnici velmi slušně, osobně jsem tak dohrál vynikajícího Disruptora a bez jakýchkoli problémů hrál (třebaže pouze pár misí) Medal of Honor, Medal of Honor Underground, Alien Trilogy a Alien Resurrection.
2 Indian: zahraj si to přes epsxe emulátor, já už si to jdu zahrát. Asi už po dvacátý a furt mě to baví. Kam se hrabe CoD 12
@Isair (18.02.2013 13:55): Nene, to Tě klame paměť (ale neboj, mě taky klamala) - musí jich vydržet dost, dokonce i v té snajperské misi, kde se pohybuješ v troskách města a všude jsou němčouři s bezchybnou muškou musí přežít aspoň jeden (nebo dva?).

Jo a pak vždycky musí přežít i ten kapitán nebo co to je, který je ve skoro každé misi. Jestli to je teda ten samej :)

Co mě ale překvapilo, tak jsem si pamatoval, že v té misi z dema (kostel) jsem byl vždy s parťákama po celou dobu, ale tentokrát mi pomřeli všichni hned na začátku.