Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Medal of Honor: Allied Assault

Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
22.01.2002 PC
Vývojáři:
2015
Oficiální stránky:
https://www.ea.com/games/medal-of-honor/medal-of-honor-allied-assault-war-chest
První hra ze série Medal of Honor (MoH) vydaná na PC nastartovala pravidelný přísun epických válečných akcí, který trvá prakticky až dodnes. V roli poručíka Mikea Powella, který je členem amerických Rangerů, zažijete několik důležitých konfliktů druhé světové války. Hra je jednoznačně inspirována filmem Zachraňte vojína Ryana a podílel se na ní i sám režisér filmu Steven Spielberg. Zažijete tedy například autenticky děsivé vylodění v Normandii, město plné sniperů, dobývání radaru ve Francii nebo obranu mostu u Remagenu. V několika evropských a afrických zemích budete v letech 1942-1945 plnit kromě akčních i záškodnické mise. MoH sází na klasickou filmovou atmosféru podpořenou naskriptovanými sekvencemi, zběsilou akcí a chytlavou hudbou. Budete využívat typický arzenál druhé světové války - samopal Thompson, poloautomatickou pušku M1 Garand, sniperku Springfield a další, včetně jejich německých protějšků. Dočkáte se i soubojů s těžkou technikou a využívání stacionárních kulometů MG42. Medal of Honor se stal vzorem pro další a další akce z druhé světové války (např. série Call of Duty), nicméně jeho prvenství v novodobém pojetí tohoto žánru už mu nikdo neodepře.

Medal of Honor: Allied Assault je první hra ze série, která se dostala na monitory osobních počítačů, předchozí dva díly, které mělo na starosti studio samotného Stevena Spielberga, byly jen pro herní konzoli PlayStation.

Hned téhož roku se hra dočkala svého prvního datadisku Spearhead, ve kterém se hráč zapojil do operace Overlord, do bojů v Ardenách či do bitvy o Berlín. O rok později, v roce 2003, vyšel druhý datadisk Breakthrough, který se odehrává ve válečných bitev v severní Africe a Itálii.