Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Medal of Honor

10.11.1999
02.06.2009
80
40 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Fight WWII for the first time.

Medal of Honor je zakládajícím dílem stejnojmenné série, která zásadně přispěla k vlně zájmu o 2. světovou válku mezi hráči stříleček. Jste podplukovník Jimmy Patterson, agent OSS, jenž byl vysazen v nacisty okupované Franicii, aby pomohl místním v boji proti Němcům. Mise tak obsahují úkoly typu zabezpečení francouzské vesnice od všech nacistických sil či zneškodnění těžkého obrněného železničního děla. K dispozici je také velké množství dobových zbraní, jako je pistole P38, karabina M1 Garand, samopal MP40 a další. Hra obsahuje i split-screen multiplayer pro dva hráče.


Poslední diskuzní příspěvek

@Sasakr (11.02.2020 01:51): Úplně jsem z toho nepochopil, jaký používáš emulátor. U PPSSPP jdou nastavit jen rovné směry, pokud hra nevyhodnocuje kombinaci dvou kolmých rovných jako diagonální pohyb, tak asi nijak. Ledaže by to byl nějaký bug emulátoru, občas někdo řešil něco podobného třeba u Dissidia.

Co se stane, když nastavíš emulaci pravého sticku na skutečný pravý stick místo tlačítek?

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PSP 60
Medal of Honor vyšel na Playstation v době kdy analogové ovladače ještě nebyli taková samozřejmost a ovládání je přizpůsobené starým pořádkům. Střílet v pohybu můžete, ale pouze bez míření. Pokud potřebujete zamířit, musíte se zastavit. Je to nepohodlné ale dá se na to zvyknout. A díky tomu lze hra hrát obstojně i na PSP. Kde máte k dispozici jen jeden analog pod šipkama.

Ze začátku to byla docela zábava. Přestože hra vypadá opravdu hnusně, střílení bylo zábavné. Procházíte v nekomplikovaných úrovních a na určitých místech na vás bafají náckové. Design je tak lineární, až to skoro vypadá jak kolejnicová střílečka. Když nepočítám pár odboček pro náboje nebo splnění úkolu. Na úkoly je potřeba dát si pozor. Jednou se mi stalo, že jsem neměl všechno hotové, došel jsem do cíle a game over. Není to ale nic hrozného.

Postupem hrou se bohužel vůbec nemění prostředí. Stále jste v jakési divné tmě a jdete dopředu. Bohužel jsem také pocítil nemožnost uložení hry během mise. Přestože jsou úrovně krátké, ke konci jsou dost frustrující. Vrcholem toho byla před před poslední mise a poslední mise. V první jmenované mají snad všichni bazooku. Rakety (nebo co střílela bazooka) létají ze tmy a jedna rána konec. Chápů, že dohled je limitace hardwaru, ale tohle bylo nefér. V druhé jmenované zase začali být náckové na speedu a v úzkých chodbách se na ně hodně špatně mířilo. Zjevování nepřátel za zádý také není nic příjemného.

Vzpoměl jsem si na Project IGI. S tím rozdílem, že tady mě fakt nebavilo podvacáté opakovat misi. Chápu, že hra je produkt své doby. Playstation toho víc neuměl, úkoly se snaží být různorodé a na zdech jsou díry po kulkách. Mě nostalgie minula. Vidím jen raketu před ksichtem a už ve své době fakt hodně zastaralou hru. V porovnání s konkurencí napříč platformami. Na tohle je potřeba být nostalgik.

Možná tomu dám ještě pět procent navíc. Přeci jenom mi to nedalo a seděl jsem u toho, dokud nebyl konec.

Pro: zpočátku zábavné, snaha o zpestřování hratelnosti

Proti: těžkopádné, hnusné a ke konci frustrující

+12