Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DreamWorks Interactive

USA
Založeno 1995, zrušeno 2000
Společnost DreamWorks Interactive byla založena v roce 1995 jako dceřiná firma filmového studia DreamWorks SKG. Studio mělo své pobočky v Redmontu (Washington) a v Los Angeles. Mezi jejich první úspěšnější hry patřila hra Goosebumps: Escape from Horrorland, která vyšla v prosinci 1996 a do srpna 1997 se prodalo 130 000 kusů. Navíc se tato hra stala finalistou v kategorii Best Adaptation of Linear Media na soutěži Spotlight Award v roce 1996, kterou hostilo GDC. Ovšem souboj o první místo prohrála s hrou I Have No Mouth, and I Must Scream.

V roce 1998 vydalo studio DreamWorks Interactive hru Jurassic Park: Trespasser. Ta se dočkala smíšených reakcí od kritiků a řada z nich byla hrou zklamána. Na hře se nejspíše podepsala nutnost vydat hru co nejdříve a její přílišné ambice, které zapříčinily vysoká očekávání. Hra si často odnášela označení jako "nejhorší hra roku" či "největší zklamání roku".

Společnost DreamWorks Interactive si značně napravila reputaci hrou Medal of Honor v roce 1999, kterou vydala firma Electronic Arts. Ta později v roce 2000 společnost DreamWorks Interactive kupuje a dochází k přejmenování společnosti na EA Los Angeles. Tím její vlastní historie končí.

Nejlépe hodnocené hry