say: o to vůbec nejde, věř mi :D byl bych spokojen s happyendem, ještě spokojenější s depresivním koncem, ale posledních 5min hry je jak z 10 stránkové dětské knížky, s takovýma těma tvrdýma deskama, "jak se vylíhlo kuřátko" nebo "jak opička hledala maminku" či "jak slon ztratil balón"

podobně fakt vyznívá ten konec ME3 :D bohužel
Nevím ještě, jaký konec tu je, ale kdyby to byl happyend, tak budete pindat úplně stejně=)

Eh... Kvalitní renderovaná videa? Hraji v rozlišení 1366, videa jsou dělaná na 720p. A uvítal bych vyšší rozlišení. Nechci vědět, jak to vidí majitelé větších monitorů.
@Tulareanus (14.03.2012 15:12): A o tom to je. Každý má svá očekávání a né vždy se musejí slučovat. Pokud jemu přišel příběh a celá hra fajn, tak nevím proč to někomu vadí. Konec je třeba nahovno ale četl jsem i mnoho špatných ohlasů na více částí hry a když už fakt nepíše někdo doslova že je to naivní, tak vůbec nevím proč tu hru instaluje, ba i kupuje.
Uh, to je hodně hardcore komentář. "Všechny otázky zodpovězeny", "dospělá hra", "mladší hráči to nemohou docenit"...WTF?

Tak tak. Jako že by mě to nebavilo, to říct nemůžu, ba naopak, ale takové ty řeči o tom, jak je Mass Effect dospělá a nejlepší hra, mě trochu iritujou. Já mívám spíš často pocit typu: "It's gonna get pathetic in 3... 2... 1..."
Já měl i tak "dobrý" konec - Wrex jednotky nestáhnul protože jsem ho sejmul než na to přišel kdokoliv jiný
@SilentWolf (14.03.2012 13:47): Řešení genofág: Jsou tři možnosti. První jsi uvedl ty, druhou je genofág vyléčit a naštvat si Salariany, což nakonec není tak strašné, jelikož po osvobození Citadely, ti dají část sil. Poslední možností je, je podvést, čímž na svoji stranu získáš jak krogany, tak i salariany. Aby byl podvod úspěšný, je nutné v ME2 zničit Maleonův výzkum a v ME1 zabít Wrexe. (což je prý i defaultní nastavení ME3)
@SilentWolf (14.03.2012 13:47): Teda zabít Wrexe a Mordina, to bych nedal. Jinak já ho vyléčil a nakonec i Salariani poskytli podporu za záchranu Rady. Jinak jak je to na konci s tou vojenskou silou co to ve finále ovlivní?
Hodně věcí trpí špatným koncem, u filmu je to relativně jedno, seriály (LOST!) tam je to horší, u knih to taky není kdovíjak růžové (jsem za boha rád že temná věž - 7 dílná série, skončila naprosto geniálně) ale posrat takhle konec trilogie s takovým propracovaným kodexem, postavami které vám v hlavě žijí, a Shepardem který by zmlátil Norrise jednou rukou, je fakt hnus. Byl jsem naštvaný na konec Deus-Ex, tak co mám prosím dělat s Mass Effectem ? :D předstírat že se to nestalo a v hlavě si vymyslet jiný konec ? (Nate Logan- ten druhý zmiňovaný je prefektní) .. fakt nevím, ten konec to prostě celé sráží :/ a ti **** samozřejmě nepřiznají chybu a neudělají nový, místo toho budou obhajovat tyhle výblitky..
Jinak dotaz ohledně genofágu
jde to vyřešit Paragonem ? já si to furt nechával pro sebe tu sabotáž a až pak přišel klíčový moment nebylo moc na výběr a mordin musel dostat kulku do zad, pak i wrex - ale třeba u Tali vs Gethové to bylo možno paragonem, až mě překvapilo že ta hra vlastně není tak temná jak říkali, jediný ten Wrex mi uvázl v hlavě- tak je možnost jak vyléčit genofág a mít Salariany? Já bych si to zjistil sám, ale kvůli tomu konci nemám náladu hrát znovu, radši si dám znovu dvojku
Jak nad tím tak přemýšlím, tak v BioWare jsou buď naprostí géniové, nebo úplní idioti. Tím současným koncem zazdili jakoukoliv možnost nepřímého pokračování, pokud nechtějí buď řešit přelidnění zničené Země (armáda celé galaxie je v Solu, galaktické cestování není možné, poblíž Země AFAIK nejsou obyvatelné planety), nebo to zasadit hodně daleko do budoucnosti. Plus většina událostí z druhého dílu teď nedává smysl.

Přitom původní leaknuté konce tímhle netrpí. Shepard buď dokončí práci kolektorů, vyhladí lidstvo a pomůže tak Reaperům s řešením temné energie a rapidnímu stárnutí hvězd, nebo je pošle někam a bude doufat, že to vyřeší někdo jiný. To je ideální námět na pokračování, třeba v roli Tali, která se tím problémem už zabývala... :)
Díky, já už na potřetí ty dialogy ani zkoro nečetl a jen sem to proklikával.
@Arcee (13.03.2012 21:50): Temná hmota a energie, která se zpracovává do Elementu Nula a pohání Mass Relays a asi i Reapery, pravděpodobně (Tali to tvrdí) způsobila velmi rychlé zestárnutí hvězdy té soustavy, kde Tali zachráníš.

Trochu spoiler do ME3 (teorie původního scénáře, nevím, jak moc je to potvrzené): Co jsem se tak dozvěděl, tak tohle měl být hlavní důvod existence Reaperů a jejich potřeby harvestování lidstva, ne to co bylo prezentováno v trojce (v posledních 10 minutách).
To je fakt na facku. ME2 vs. ME3.

Btw, jak poznám, že mám funkční DLC From Ashes? Zase pokus omyl?
Hehe, tak hned 4 spolužačky si dnes stěžovaly na šílené animace femshep=D Ale očividně má ME úspěch i u opačného pohlaví=)
@NateLogan (13.03.2012 18:06): ? teda okrem toho ked sa hra updatovala (alebo som ju pustil po hooooodne dlhej dobe) som nikdy nemusel vyplnat login udaje znova. Ani pri ME2 a (logicky) ani pri ME3, ani pri Dragon Age, ani... divne :)
@Say (13.03.2012 17:22): Zpravidla mě něco vyruší, aniž bych věděl, jak dlouho budu AFK. Kvůli pěti minutám odmítám hru od EA vypínat, protože její start je nepříjemně zdlouhavý (zvlášť u ME2, kde nefunguje autologin/uložení přihlašovacích informací). Jen se to někdy prostě natáhne až na pár hodin. Plus ME3 v taskbaru bere asi jen 15 % mého CPU.

BTW proč mi přijde, že někdo silně přepsal velkou část konce trojky? Kam sakra vyšuměl ten problém s rychle umírajícími hvězdami, viz verbovací mise Tali ve dvojce?
Zřejmě dlouhé vedení, ale co vás nutí nechat staženou hru na pozadí několik hodin? To tak rádi necháváte počítat CPU?
V tom případě mi mohlo spoustu hodin přidat nečinné čekání na mapě planety, kdy mě už přestalo bavit těžit a ALT+TABoval jsem pryč. Tam také nejde dát ESC (musel bych se hodit na můstek a až pak).

EDIT: A nebo mi také vydatně přidalo čas samotné skenování desítek planet :-|
Nate, tys tedy měl stejný problém - nechával hru zapnutou, takže ti výsledný čas hraní neukazoval přesně. Mě to u dvojky ukazuje 106 hodin (z toho jsem to na noc nikdy nenechával zapnuté a často musel vypínat z důvodu přehřávání notebooku), ale kolik z toho je herní čas ? 30 ? 40 ? Fakt těžko říct, ale v té hře je toho dost. Kolik tak jste hráli vy a kolik máte u trojky ?
To s tým xichtom štvalo aj mňa, prešiel som s tým savom oba dva diely a teraz som pol hodinu modeloval nový a stále mám taký ten pocit, že tam "niečo nesedí", je to jednoducho nezvyk.

Inak mám nahraných zatiaľ len desať hodín, ale mám pocit, že spraviť z toho From Ashes len nejaký zberateľský bonus alebo platené DLC je prvotriedny bullshit, keďže sa v ňom jedná o záležitosti, ktoré si zaslúžiť vedieť a zahrať každý človek, ktorý bol ochotný kupovať si túto trilógiu od BioWare.
Ghhhhrr... Já ten ksicht prostě neimportuju=/ Taky vám to udělalo z ksichtu úplně někoho jiného?
Je to spíš takový epilog ke skvělé dvojce
A ohledně rozhovorů, hrozně se mi líbilo zakončení vztahu s Garrusem (nemyslím romanci), měli si s Shepardem fakt blízko. Jsou to prostě dva badass týpci. S Garrusem bych si i zašel na pivko :D
@Say (12.03.2012 16:18): Všechno víceméně zůstalo při starém. Jen je tu pouze jedna centrální stanice. A většina rozhovorů s posádkou teď probíhá podobně jako ty s Kasumi a Zaeedem ve dvojce (jen reagují na současnou situaci, na důležité rozhovory tě upozorní lodní zpravodaj), což imho není špatná věc.

Nejvíce je ME3 okleštěný v absenci větších vedlejších misí mimo Citadelu (jde v podstatě o upravené multiplayerové mapy, skenování planet a sbírání věcí) a faktu, že na konci se tvé konání nijak do děje nepromítne (kromě záchrany/zničení země), jen ti hra nabídne tři čudlíky spouštějící finální animaci á la Deu Ex. Tedy ne jako dvojka, kde každá mise loajality a upgrade lodi mohl něco změnit.

Jinak je prostě většina hry, až na horší grafiku, hrubější level-design a o hodně hrubější animace, stejně kvalitní jako dvojka. BTW animace v rozhovorech nejsou úplně odladěné, protože nejednou změní postava postoj "střihem"...
@NateLogan (12.03.2012 16:16): Takže základní struktura voleb dialogů a vztahů mezi charaktery funguje stejně jako v ME2? Nebo se zeptám jinak... V čem je ME3 oproti ME2 okleštěný. Ať nejsem v šoku během hraní.
@Say (12.03.2012 16:08): Většina postav se tam objeví v questech (většinou hlavních). A osud Thana je imho zpracován dobře.

Každopádně všeho je tam o trochu víc, pokud jde o hlavní příběh, zbraně a brnění. Vedlejší questy radikálně ubyly (respektive většina končí proskenováním planety, nebo sebráním předmětu v nějaké misi).

Počítej ale s tím, že závěr je neuvěřitelně chudý, hodný spíš nějaké 5 hodinové akce, ne 150 hodinové trilogie.