Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Je někde seznam dopravních prostředků? Resp především lokomotiv? Viděl jsem na některých obrázcích i stroje ČKD, možná byly ale v německé verzi... Na steamu ani webu hry jsem nenašel. Zkusím kouknout na YouTube..
@Guldy (14.10.2019 18:44): Pokud máš rád realističnost a toužíž právě po kampani, tak Transport fever má pěkné kampaně. Ovšem, u tohoto typu mi přijde jako škoda, něco budovat pro účel splnění úkolu a přesunout se na novou mapu.
Pro ty co to ještě nevědí, včera byla do hry přidána další epocha s dieselovými vlaky, s petrochemickým průmyslem a novými budovami.

Za převoz nákladů nezískáváš peníze, takže máš ze začátku celkem problémy. Peníze získáš jen za lidi a za poštu.

Za klády nemáš nic, ale za prkna máš dřevěné žetony.

Mašiny ti odebírají z konta za svůj provoz peníze, ale i žetony. Spousta mašin se také kupuje pouze za žetony. Sranda začíná, když máš vlaky, které potřebují na provoz uhlí a ty ho nemáš.
Malá recenze:
Tuhle hru jsem sledoval hodně dlouho. V červnu v roce 2017 jsem hru vyhrál v soutěži a byl jsem jako tester. Hra je opravdu skvělá, stavěcí a kochací mód fungují opravdu skvěle. Nejlepší na hře jsou různé questy a dělení na různé epochy. Taky se mi opravdu libí, že se neobchoduje pouze s penězi, ale i s komoditou dřeva, uhlí i železa.

Ale asi nejlepší věc je, že lze upravovat a vylepšovat nádraží a dokonce i továrny. Les vám může dokonce vyrábět dřevěné uhlí. A z lesa vozíte uhlí do slévárny. Opravdu skvělé, když je les blízko slévárny a úhelný důl daleko. Každá továrna lze vylepšit o několik budov, které mají různé funkce, zejména sklady, zrychlení nakládky nebo výroby.

A teď co mi vadí. V první řadě optimalizace. Hra na mém PC nejde vůbec plynule a ani Honza nedokázal vyřešit proč. Jiné hry, které běžně hraji jsou daleko náročnější a fungují.

A další problém jsou návěstidla. Vlaky si s nima prostě nerozumí. Ve hře je lepší mít návěstidlo všude, kde je výhybka nebo křížení. A i v tom návěstidlovém lese občas dojde k chaosu.
Nevypada to vubec spatne. Teda graficky to je takove starsi, ale pusobi to i tak dobre. Pripomina mi to PS1 verzi Transport Tycoona kde slo prepinat z 2D do 3D. Ale mam dojem ze uz na tyhle hry moc nejsem :(