Marsupilami: Hoobadventure

16.11.2021
24.11.2022

Pestrobarevná hopsačka Marsupilami: Hoobadventure vznikla na motivy u nás nepříliš známé série francouzsko-belgických komiksů pro děti od autora Andrého Franquina. Hlavními hrdiny hry jsou veselá leopardí zvířátka s dlouhými ocasy zvaní Marsupilami, která se prohánějí Palombianskou džunglí a žijou si svůj spokojený život. Až do chvíle, než při hraní na pláži otevřou tajemný sarkofág, z něhož se osvobodí duch. Ten sešle na obyvatele džungle svou kletbu a jediní, kdo jsou vůči ní imunní, jsou tři hlavní hrdinové Punch, Twister a Hope. Ti se vydávají po stopách přízraku s úkolem zlou kletbu zrušit.

Jedná se o klasickou 2,5D plošinovku zaměřenou především na mladší publikum, inspirovanou především hrou Donkey Kong Country. Dobrodružství se skládá se z více než dvacítky levelů napříč třemi prostředími, v nichž kromě džungle prozkoumáte pobřežní město nebo starobylý chrám. Váš úkol ve většině úrovní je tradičně prohopsat na konec a to s pomocí akrobatických schopností hrdinů. Nechybí ani tradiční sbírání různých collectiblů, zde zastoupeno ovocem zvyšujícím váš počet životů a pírky odemykajících bonusové výzvy. Nechybí levely s naháněním bosse, tajné úrovně a Time Trial varianty klasických úrovní.