95% kariet v Tactics sú prebraté z CCG, unsummony, lightning bolty, djinnovia, thieving magpie... a majú rovnaký alebo najviac podobný efekt s tým aký majú v CCG. T.j. Thieving Magpie tiež keď dá damage do súperoveho avatara, tak ty ťaháš kartu, má flying, a útok 10 obranu 30 (všetky čísla sú x10).
@Ebb (09.02.2012 18:35): Aha, mňa tam dosť zmiatlo aj to, že rôzne známe postavy vyzerajú ako keby sa mali podobať, ale zároveň nie príliš, aby v prípade, že by nebola licencia nemohol nikto tvrdiť, že sú to ony. :)
@Ebb (09.02.2012 17:08): Ja som to len zbežne čítal a pozeral sa, že karty sa dajú kupovať/predávať a ešte sa dajú kupovať aj expansie a boostre. Hmm a je to vôbec oficiálne? Lebo na wizadoch som nikdy nič takéto nevidel, ale na duelsy tam stále sú reklamy.
To tactics je free to play, dostaneš pár deckov pár kariet (asi 200) a môžeš hrať s ostatnými čo tiež majú len tieto základné decky (alebo single player kampaň). Pričom sú tam open turnaje, kde sa dajú vyhrať tie SoE goldy, za čo sa potom kupujú ďalšie karty.

Ono to ale nie je tak úplne M:tG. Počas hry máš mapu, štvorčekový grid a jednotky majú okrem X/X aj range, speed, alebo iniciatívu. Je to turn-based taktická hra v podstate založená na M:tG. Zatiaľ som s tým celkom spokojný.
Preto už niekoľko mesiacov hrávam cez Cockatrice, kde sú oveľa slušnejší ľudia, čo nequitujú a nenadávajú + celkové rozhranie a dizajn (má to samostatne odlíšený stack) mi vyhovujú o dosť viac. I keď má to svoje nedostatky (nemôžem "peaknuť" pod facedown zahranú kartu, čo je občas otrava, ak je hra dlhšia), ale tie našťastie nie sú nejak závažné. + hrá tam viacej hráčov, bývajú tam neustále drafty a môže to hrať viac než 2 ľudia zároveň.
přes MWS hraju celkem často, ale už mě to nudí, ten program je dobrý, ale ti lidi, to fakt stojí za ho-no.
Nemal by niekto záujem hrávať Magic na Magic Workstation? Je síce nutná znalosť pravidiel, pretože hráč si všetko tapuje, odhadzuje do gy a declaruje sám ako v reálnej hre, ale zároveň to obsahuje karty vrátane najnovšej edície, ktorá ma tento víkend launch party a je to fajn na hranie i testing.

A je to hlavne ZADARMO. :)
Teda snažil som sa nejak ukojiť svoju túžbu po hraní (keďže in RL budem hrať najskôr zajtra :D) a viac som toto tu hra a to je úplne neskutočné, aké nároky na magic vo mne za tých pár mesiacov čo to hrávam vznikli. Napr. tristoprdelí landov v decku popretkávaných rampant growthom, alebo monored s tými najhoršími možnými bytosťami (áno, áno také mňamky ako lightning elemental). Asi prejdem zajtra celú tú kampaň a challenges, aby som sa mohol posťažovať v komentári. :D
Tak som to konečne hral a priznávam sa, že som nečakal, že to bude tak zlé ako to je. Minimum deckov, minimálna úprava tých deckov, úplne strašné karty v tých deckoch a bojovať proti decku planeswalkera Nicol Bolas je veľmi zlý vtip.

btw: tie nižšie spomínané otázky som si už zodpovedal.
skôr ma štve, že používa indestructible artifact, takže ho nemôžem disenchantnúť.
btw: ak umrie nositeľ artefaktu, artefakt ide na graveyard tiež, že? (ak teda nemá artefakt v popise karty niečo iné)

a ešte jedna vec: kartu môžem levelovať koľkokrát chcem počas jedného kola pokiaľ mám dosť many?
Tul: komba mají různé podoby:) někdy stačí dvě průměrné karty a výsledek je nepříjemně silný:-) terror na něj:)
Djkoma: Toho som sa bál, kamarát má tú kartu a keď sme včera hrali, tak ju vyťahoval na začiatku hry a potom k nej ešte equipoval artefakt na zvýšenie power a bolo to riadne nechutné.
Tul: určitě. Takhle to platilo dřív a pochybuji, že se to změnilo. Ability bez tapu stačí zaplatit podmínkou a pak se provedou.
Djkoma: tak to je fajn.

A ešte jedna nejasnosť: keď má napríklad táto mrcha tú svoju abilitu bez tapu, tak ju môžem za kolo použiť koľkokrát chcem, pokiaľ mám dosť many?
Tul: za mých hracích let to platilo obecně na damage, je jedno kam, musí je "dát". Kdyby to platilo jen omezeně, tak je tam napsáno pro koho to platí (právě např. tohle playera).
No to som si práve nebol istý, či sa ráta všetok dmg, ktorý nebol preventovaný, alebo len ten čo ide do playera, ale myslím, že ak by sa rátal len ten do playera, asi by to tam bolo napísané.
Já mám pocit, že na tom to vůbec nezávisí.
Andělka dá ránu. Je splněná podmínka a schopnost jde do zásobníku (vyhodnocuje se od shora).
Ale nevím, jestli dobře interpretuju pravidla, tyhle kartičky jsem v ruce nerdžel už hodně roku :-)
Potrebujem poradiť ohľadom karty, nie som si totiž úplne istý, či ju chápem správne:
Exalted Angel
to pribúdanie života sa ráta aj v prípade, že ja toho anjela blokujem a on to kolo prežije, lebo ja nemám power na to, aby som ho zabil?
tul: tak pochopitelně by si nemusel mít přesně ten token s příšerou, jejichž druh má token mít :D já bych si pořídil ty pro mě nejhezčí a hotovo:D i když v tom decku co jsem házel screen bych nějakou padesátku tokenu teda na stole nechtěl:) protekce? Ok, Perish na něj :D
Djkoma: Hej dajú sa kúpiť aj ako karty, ale tých druhov tokenov je strašne veľa druhov, takže to si asi môžu dovoliť len hráči z Arabských emirátov a Monaka.
Týpek čo tie nižšie uvedené karty hral, tam mal ešte nejaké karty na protection from black :D
No tých artifact balíkov tam bolo viac, ale mňa napr. tiež vôbec nezaujali. Jedine čo sa mi páčilo bolo pár artifact creatures s castom 0.

tokeny se dají koupit i jako "speciální karty", ne?:-) je to trochu luxusní, ale proč ne... já mám někde goblina, kamarád má pegase a viděl jsem ještě skeletona. Dneska jich je určitě mnohem více:)

Tul: oni už nevědí, co vymysleli ne?:-D přitom Terror za pár korun je obě smete:D ten artefact balík, co jsi mi posílal, mě tolik nezaujal, asi proto, že jsem ho nikdy nehrál...

nemá někdo nějaký pěkný screen z hraní? ať se zase pobavíme o hře :D
Tak tak, rabování společenských her je běžné, jednou na mě vyběhnul dokonce lego panáček coby 3/3 tokýnek slona :-) Jinak ty zelený obludy jsou parádní.
Ehm sorry, myslel som saproling, nie sproutling. :) No každopádne sa mi zdá, že tieto nové karty hrajú oveľa viac na tokeny než tie staršie (hlavne creature tokeny). Napadlo ma použiť žetóny z detskej rulety. :D Len ich ešte budem musieť pohľadať.

Mimochodom, človek si len pozerá karty na webe a nájde tak krásne kúsky, že len ľutuje, že ich asi aj tak nikdy nebude mať: Khalni Hydra,Primalcrux. A ešte tá predstava, že by tie dve karty boli aj takto za sebou vyložené, to už je normálne predstava na mokrý sen. :D
Co je po ruce. Používají se žetony, mince, kostky i se dá použít papír. A na tokeny bytostí to chce třeba sirky, aby se daly tapnout do útoku. Když víš co hraješ, tak by neměl být problém mít tokeny připravené. Hodně z toho co jsi jmenoval si stačí pamatovat (poison countery, manapool) a sproutling ani nevím co je :-)
Ok dík, to som potreboval vedieť. Mimochodom to Coat of Arms je veru veľmi pekná karta. :)

A ešte jedna otázka: Pri normálnom klasickom "fyzickom" hraní, ako sa hrá s tokenmi? Resp. sú trebárs poison tokeny, alebo mana pool tokeny, sproutling tokeny...to musím mať nejaké špeciálny tokeny? alebo sa to zapisuje na papier, či si môžem nejaké provizórne vyrobiť z papiera? :)
Tak, ale je to aspoň sranda, keď sú tam také zákerákoviny. :D Nuž veru, White Knightov na teba. :D No bolo tých kariet viac, či už nižšie spomínaný cryptic gateway, alebo rôzne island/forest karty, ktoré využívajú napr. creature ability v prípade, že sú na bojisku 3 creature toho istého typu a tak. Len si teraz na konkrétnu kartu neviem spomenúť.
Pod zbabělostí bílé si představím kruhy, protekce, preventování, mlžení a podobné sideboardovací vylomeniny. Ale přiznávám, že to se dá říct o více barvách, ty ale nejsou v opozici s černou :-)

1, Artefaktová bytost se počítá jako artefakt.
2, S tím stejným typem nevím jistě, máš na mysli nějakou určitou kartu?
Pod najzbabelejšou myslíš first striky a ubersilní anjeli všemožných druhov? :D

Djkoma: keď spomínaš ten Relics of doom, dnes som si pozeral tématické balíky scars of mirrodin a teda to silne artefaktové hranie ma nejak vôbec neberie, i keď chápem, že to v správne postavenom balíku tiež môže byť riadne silné. Možno je to tou "neutralitou" (alebo tým, že v tej edícii polovica artefact creature vyzerá ako mechanická hydina?).

Inak mám ešte dve otázky k hraniu, ak nejaká karta vyžaduje vyložené artefakty (napr. pre schopnosť metalcraft), tak sa do toho počtu rátajú čiste len artefakty, alebo aj artifact creature?

A druhá vec: Ak nejaká ability/sorcery/instant vyžaduje povedzme 3 karty rovnakého creature type a veľa creature kariet má dva typy bytosti (napr. elf+scout), tak je jedno, ktorý typ využijem, že? či už troch elfov, alebo troch scoutov.
Djkoma: Kamarád to hrál hlavně na rychlost a hodně do sebe, takže pokud přišel o ty první dvě tři bytosti (Carnofage, stíny apod.), už většinou neměl šanci. A taky měl ty hatredy spíš jako třešničku na dortu :-)

Tul: Oblíbená barva, to je těžké, podle formátu a taky jestli chci vyhrát či si jen zahrát. Nejvíc mi vyhovuje černá s kterou jsem začínal, tehdá jsem to hrál hlavně kvůli obrázkům a jak je známo, tak kostry a rozpadající se zombíci jsou nejhezčí :-D A nemám rád bílou, páč mi přijde nejzbabělejší, ehm, plus mínus.
Psyx:hatred byla často karta dobrého načasování a soupeřova překvapení:) když nepřišel v prvních dvou kolech, v podstatě ztratil smysl a hrálo se něco jiného. Ten balík na tom pak nebyl tak závislý... u některých komb je to smrtelné, když jediná karta nepřijde. Byl silný, ale zase v balíčku mohly být jen 4, což ho oslabovalo :D

Tul: já snad zkusil všechny barvy, jen tak pro zábavu, ale černá je barva mého srdce:). Jak jsem zmínil, hrál jsem Hatred balíček, pak si ještě pamatuji nějaký černo-zelený mix a něco se Survival of Fittes... Kdybych hrál dnes, tak bych hrál ten balíček Relics of doom:) modro-černá-artefakty, fakt zábavný balíček:) K žádné barvě necítím nějakou zášť, ale modrá je na mě moc control/passive a červená moc výbušná. Zelená mě baví v "C only" :-D
Inak ako ste na tom s obľúbenými farbami? (Viem, že je to veľmi široká otázka a je množstvo kombinácii, spôsob a taktík, ale i tak) Z toho čo som tu vypozoroval, tak je to hlavne na black (nj správne zákerná farba :D). Každopádne ja mám rád asi všetky farby okrem red, tá mi príde strašne priamočiara suchá dmgovka.
Tul: 24 zemí je tak akorát, ale přesný počet nejspíš dopiluješ až během testování balíku. Jo je to tak, když hraješ morpha, tak by soupeř neměl vidět co je to za kartu, na stacku i ve hře se chová jako bezbarvá 2/2 creature s manacostem 3. Dokud bytost neodmorfuješ.
Psyx: No uvidím, záleží aj od ďalších kariet aké budem mať, vyskúšam a prípadne upravím deck. Inak rozmýšľam či mi bude stačiť hrať na 24 landov.
Inak ešte jednu vec som sa chcel opýtať, ak využívam schopnosť Morph, tak keď dotyčnú kartu vykladám na bojisko opačnou stranou, súper vôbec nemá vedieť akú kartu tam mám, kým ju znova nemorphnem na jej normálnu stranu?
Tul: Těch cca 8 elfíků mi přijde na Elvish Guidance pořád docela málo, no ale uvidíš, třeba to tak slabé nebude. Cultivate a ten nový Overrun jsou výborné karty, které tam nejde nehrát :-)

Djkoma: To s těmi kombo decky je pravda, drahé ale výkonné, navíc co jsem slyšel, tak v posledních edicích je docela oslabená klasická modrá (málo levného rušení), takže je pro ně ideální prostředí, pro prašivky kombové :-)

Hatred hrál kamarád a nebyl to špatný deck, jen trošku náchylný na červenou. Zákaz Rituálu jsem bral sportovně (a to jsem jeho služeb využíval ve svém černém rádoby kontrolu), neměl být tak silný.
Djkoma: to s tým Overrunom a pri Overwhelming Stampede ma tiež napadlo :D ten Priest je veru riadne šikovná karta. Inak fakt budem prevádzkovať len také to "domáce" hranie s 2-3 kamarátmi, na to, aby som to myslel vážne a chodil na nejaké turnaje nemám ani peniaze, ani skill. :D
Psyx: já si myslím, že kvalitní kombo deck se těžko poráží, i když to může být nuda (sehnat karty ale bývalo peklo...). Takové klasiky jako je elfí deck (s navzájem provázanými bonusy a zakončený overrunem, popř. velká trample beast) jsou fajn na klasické domácí hraní, o tom žádná. Slivery pamatuji ještě z tempest bloku... Popravdě já hrál většinu času typickou černou, založenou na výhře v druhém/třetím kole pomocí Hatred :) pojistka byl Negator+ovládací karty typu durres/terror/diabolic edict. Pak začaly nějaké tahanice se "zakázaným" Dark Ritualem a už mě to nebavilo...

Ten Overwhelming Stampede je pěkná rare náhrada Overrunu... v ostatních nových kartách se trochu ztrácím, je jich moc, i když Llanowar je nesmrtelný:) na manu byl ještě dobrý Priest.
Psyx: áno, toho Rhoxa mám zo starteru, kde boli VI. core edition karty. No ja si myslím, že tých elfov zas tak málo nebude, Llanowar elves bude 3x,Sylvan Ranger2x, k tomu ešte wirewood herald(ten by sa mi zišiel ešte aspoň dva kusy). no a ten Elvish Piper je skutočne luxus, keby som ho ešte tak mal, (najlepšie 4x :D). Asi použijem aj Snarling Undorak, škoda toho silného nároku na manu, ale keď nemám ursapine, tak si moc nepomôžem. :D A ešte by to chcelo viac než len jeden kus Cultivate. btw: Overwhelming Stampede mi tam ešte umožní narobiť celkom paseku. :D
Snad ti to bude fungovat, když jsem zkoušel něco obdobného, tak mi to moc nechodilo, většinou jsem dojel na málo manových zdrojů. Jinak zmíněné karty jsou dobrý základ, hlavně krosan tusker je můj oblíbenec, snad jen ten Elvish Guidance bych tam nedával (moc málo elfíků). Rhox s foilovou kometou byl myslím součástí nějakého starter decku.
No tak Protean Hydra ma presvedčila ísť do green balíku stampede of beasts. :) Čo sa týka creature type, tak by som chcel ísť elf/beast/wurm a čo sa týka elfov, hrať hlavne na mana pool karty ako Llanowar Elves,explosive vegetation,Wirewood Savage,elvish guidance a čo sa týka beastov, tak veci ako Rhox (čo inak značí ak mám na foilovej karte v ľavej spodnej časti vyobrazenú striebornú kométu?),krosan groundshaker,Krosan Tusker a podobne.
Djkoma: Jako Survival? Proti skelnovatýmu Survilku je Piper hotovej polštářek :-)

A jinak myslím, že kombo decky jsou docela nudné, lepší hrát poctivé balíčky, třebas ty elfíky, hlavně pokud chce Tul hrát rekreačně. Slivři mi přijdou taky zábavní, ale ty nejlepší, z Tempest bloku, už bohužel odešli z Extended a ty poslední přírustky (že jich je) se mi moc nelíbí.
Psyx: no já chodil i na menší městské turnaje a s tímhle jsem se nesetkal, ale stejně bych tehdá ani 6 lidí dohromady nedal, u nás za barákem jsme to hráli max. 4 a to jen když jsme se sešli při chuti:) toho Pipera si pamatuju, dobrá karta... uměla být dost nepříjemná, asi jako Survival:)

Tul:v nových kartách (posledních 8-10 let) se nevyznám. Tak bohužel:(ale decky s velkými zrůdami jsou hodně náchylné... osobně bych asi dneska volil nějaký čistě kombo balík, případně elfové/sliveři...
Djkoma: Imperátora jsem poprvé hrál zhruba před deseti lety, takže novinka to není. Spíš bych řekl, že je jen málo rozšířený, ono sehnat 6 lidí je docela problém + partie nejsou zrovna nejkratší.

Tul: Přesným tip ti nedám, ale tyhle startovací balíky by měly být výkonnostně podobné, takže bych volil podle preferované barvy. A nejspíš bych se vyhnul modré, ta mi přijde nejnáročnější na konstrukci.

Cryptic Gateway vypadá zajímavě, pokud budeš hrát balíček s 1-2 typy potvor. Do normálního balíku bych ho necpal, to omezení na typ potvory je docela velké. Na vynášení drahých oblud bych volil spíš tohohle filutu - Elvish Piper.
Tak ma napadlo, že by som ja (a kamarát) resuscitovali našu vášeň pre fyzické MtG aspoň v malom merítku a teraz je u nás akcia na tieto balíky. Tak ma napadlo, či by ste sa nemohli pozrieť na všetkých tých 5 deckov, že ktoré dva sa asi najviac oplatí vybrať. Viem, že v rámci starter deckov to nebude asi žiadne uber, ale tak doma mám ešte tuším cca 120 kariet (viem, že to nie je veľa) zo starých čias, tak sa to pokúsim s tým nakombinovať a len tak relaxačne zahrať.

btw: ešte ma napadla jedna otázka: neexistuje stránka, kde si človek môže zaškrtnúť/zaznamenať, ktoré karty a v akom počte vlastní?

+ ešte ma napadla jedna vec, ak by som chcel hrať forest na veľké potvory, tak je cryptic gateway dobrá karta do toho komba, že?
Psyx: Imperátora znám Shaddama IV., ale jako způsob hry magicu jsem o tom nikdy neslyšel... Můj věrný google mi už prozradil význam princip a je to docela zajímavé! Za mých dob se to rozhodně nehrálo. Asi ty karty vážně opráším, teď sehnat víc hráčů:)
Psyx:to určitě, aspoň jsem si teďka vytáhl starý deck a je to fakt nostalgie:) dnešní hráči ty karty asi ani nebudou znát (pokud nevyšly znovu):D prostě hromada srandy... a na C only nic nemá:D
Psyx:Survival of the Fittes, krásná to karta :-D kdysi jsem ten kombo-balíček s ní hrál, ale vždycky jsem tíhnul k černé:) tam mi vadilo cokoliv s protekcí na černou a Pacifismus... ta nostalgie, jdu najít album a prolistovat, zavzpomínat...snad najdu i balíček :D
Djkoma: Já aktivně hrával zhruba od edice Nemesis po Kamigavu, na Worshipu si dobře pamatuju, ta mi rozbila pračku nesčetněkrát. Má třetí nejvíc nenáviděná karta po Stasis a Survival of the Fittest :-)
Ja sa cítim nejak mimo v rámci niektorých pravidiel a hlavne sérii kariet, posledná edícia s ktorou som mal vo fyzickej podobe česť bola Onslaught (a najradšej som tam mal všetky tie forest potvory alebo exalted angel).
Psyx: viděl bych to obdobně. CV a všechny tyhle WIN karty nemám rád, připomínají mi Unglued postrádající nadsázku:) Já když hrál, tak nic takového nebylo a lidi se klepaly maximálně z Workshipu... hezká doba:)

Tulereanus:dvěma ano, je to 4/4, ale stačil by disenchant nebo cokoliv podobného, ale černá je(byla) v tomhle vždycky slabá...
Ano, těch tokenů je 46 + tři další, které pod sebou mají +1/+1 flying equip. Všechny vznikly díky Sharding Sphinx, která svými 1/1 tokeny vytváří těžko zastavitelnou mašinéri. I díky tomu je balíček Relics of Doom úžasný a zábavný, ale Platinum Angel je jeho slabé místo (kam nemůže Terror...:)). Přišel jsem jen na dvě možnosti, jak se jí zbavit. Counter při zakouzlení nebo příchod dvou massticore... Bohužel pro mě, hra postupně otevírá "balíček", takže jsem mohl mít jen jednu massticoru. Můj poslední pokus byla snaha vyhrát díky dolízání, bohužel Platinum Angel prostě nemůže prohrát... Docela by mě zajímalo, co by se stalo kdybychměl PA i já... pamatují na to nějak pravidla? já přestal MTG hrát když vyšla edice Apokalypse...:)

Ten enchant pod 71/68 je Loxodon W.. Díky téhle kartě mám těch 102 životů... Pro většinu her to byla zbytečnost, ale tady jsem to poměrně využil.
Jo, tak to nevím. Pravdou je, že ta potvora je očarovaná nějakým zastrčeným equipem. I tak bych řekl, že velká část jeho síly pramení z hromady artefaktových tokýnků, které jsou naskládaní na sobě kvůli nedostatku místa. Snad to Djkoma vyjasní.

Edit: Jo, přehlédl jsem tu číslici 46 na tom 2/2 tokýnku, plus 22 dalších artíků, rovná se 68/68, plus +3/+0 z equipu.
Psyx: Ale i tak mi to nejak číselne nesedí :D tam sa ten boost s nejakou inou kartou ešte násobí?
Omlouvam se ze to tu pisu tolikrat. Psal jsem to do komentářů a myslel jsem že to mizí chybou počítače. Tak ja jsem ten steam myslel tak : zaregistrovanej jsem, steam mam a pta se me to jakou kartu použít. Jak se to z té karty odečte?
Musis si nejdriv vytvorit ucet, hru zaplatit a potom si ji budes moct stahnout.
Aj keď sú zablokované, tak prebytočný damage prejde do hráča. Tj, creature s power 5/5 trample útoči, blokuje ju 3/3, tak nie len že zabije tú 3/3, ale aj hráč to schytá za dva. Je to tam inač vysvetlené v tej in-game encyklopédii.
Co přesně znamená "trample"?

Např. Green creatures you control have trample.
Tulareanus: Pokud tě zajímají tyto srandičky (nebo Magicové karty obecně), mrkni na gatherer - kompletní oficiální databázi vydaných karet.

Sranda sady jsou Unglued a Unhinged.

Já jsem hrál mtg 10 let v komunitě, která hrála čistě a pouze s edicemi Portal, Second Age a naší vlastní edicí. (viz http://www.mtgportal.cz/, seznam karet, 4th Generation ;-) ) Jakmile zlegalizovali Portal na Legacy, taky jsem s tím navštívil pár turnajů - jednou jsem byl šestý z cca 25. :-)
Aha, díky za odpoveď. Ja mám kariet málo, hrávali sme to kedysi s kamarátmi fakt len rekreačne a asi pomerne noobovsky. Viem, že mám karty z edícii VI, Onslaught a ešte jednej.
Skoro, Big Furry Monster vyšel v edici Unglued, což je (jsou) bonusová edice šílených karet, určená čistě pro pobavení. Na turnajích jsou zakázané, ale pokud budeš hrát s kamarádem ve vlaku, možná na tebe něco podobného vybafne :-)
Osobne ma z týchto TCG prevedení do video hry asi najviac bavil Etherlords II, ktorý do dosť výraznej miery kopíroval práve Magic: The Gathering pravidlá a karty.
Karasman: Můžeš si vyzkoušet interaktivní demo na stránkách bývalého vydavatele, co sem dával Garion: Demo

Nový vydavatel je zde:

Ale nejspíš budou dobré české fan stránky s kompletní databází karet a deck builderem: http://www.wowtcg.cz/

Jinak ano, je to sběratelská karetní hra, společenská hra z očka do očka. Pravidlama je to dost kopírka Magicu, jen to předělává k lepšímu věci, co v Magicu zřetelně prudí. (nejmarkantnější je systém zdrojů - když máš málo, můžeš do nich dát libovolnou kartu z ruky lícem dolů, když máš moc, většina jich má schopnost lízání karet) Jinak určitě je slušná komunita v Praze, v Čechách jsou další hlavní komunity Plzeň a Stod (u Plzně), takže to už je celkem slušný základ pro dojíždění na turnaje jednou za čas... :-)

Dají se také použít nějaké programy k hraní na dálku po netu, ale z očka do očka je to přece jen lepší... :-)
Falagar: Nemám tušení, co je tcg, ale Etherlords 2 jsem kdysi hrál, ale bohužel nedohrál, ale fakt mě to bavilo. Že bych oprášil starý resty?

EDIT: Aha, takže Trading Card Game, zlatej google :-) Jinak WoW tcg neznám, o co jde přesně? To je placený nebo to jede nějak přes web? Tohle už se mi googlit nechce, radši se zeptám zasvěcených ;-)
Karasman: Tak pokud jsi fanda počítačových variací na tcg, tak každopádně doporučuju si zahrát Etherlords II - to má ty správné grády.

Demo tady toho jsem zkoušel, ale na mne to působilo dost sračkoidně. Jen základní karty, téměř nulová možnost nějaké taktiky a nekonečné odklikávání kdejaké nepodstatné blbosti. Nedostatek karet může být demem - ale podle oficiálních stránek jsou tyto základní karty i v plné verzi... a k tomu všemu, samozřejmě, nedostatky vyplývající z Magicových pravidel - na prvním místě stupidní a otravný management zdrojů, na druhém za moc many málo muziky... ale to už jsme někde jinde, to se na mně jen podepisuje, že už čtvrtým rokem hraju místo Magicu World of Warcraft tcg, kde jsou tyto věci dořešeny mnohem líp. Kdo to nevyzkouší, ani si neuvědomí, jak otravný je ve výsledku Magicový systém, kdy půlku her prohraješ, i když máš odpovědi na soupeřovu hru, čistě jen proto, že buďto máš málo zdrojů, nebo ti chodí jenom zdroje...

Ve výsledku jsem tedy navnaděn tady tím sáhl po starém osvědčeném Shandalaru a strávil u náhodných duelů dalších několik hodin času. Pokud se chcete Magicově zabavit, doporučuji radši tenhle 13 let starý kousek... Grafika a efekty na rozdíl od tohoto nablýskaného pokračovatele neohromí, ale za to si dosytosti zahrajete - a to je to, co se počítá...
V reálu by mě tohle asi nebavilo, bylo by to asi takový utahaný, kdežto komp ty různý výsledky vypočítá okamžitě :-)
Ted jsem koukal a nejakej basic deck stoji neco pres 300 a z mych zkusenosti s podobnymi vecmi vyplyva, ze aby clovek mohl poskladat deck, kterej mu bude vyhovovat, potrebuje si koupit i nejaky boostery apod, takze investice rekneme zhruba 1000. Tuhle gamesu poridis na steamu za nejakejch 225 a mas tam tech karet pozehnane :) A booster (= expansion) stoji na steamu snad 100.

Jinak doufam, ze jsem popiskem nejak neurazil fanousky Magicu, ja je nikdy nehral, tak misto, abych psal konkretni veci napriklad o samotnem duelu, volil jsem neutralni okecavky okolo :)
Konečně vyšla nějaká pořádná hra s Magicama :) Jak vypadá ta kampaň? Má to nějakej bytelnej příběh nebo jde hlavně o ty souboje?
:-D No jo, tak to by byl možná problém ale já měl balík za pár kaček a i tak se s tím dalo v pohodě hrát. Pokud jde jako o ty konkrétní karty tak to je něco jinýho no.
popkec: tak nam dej ty prachy, ktery to stoji, a zkusime to urcite i v realu :)
Tak jsem to zkusil a neuvěřitelně mě to chytlo. Trochu mi to připomíná Arcomage z MM7, což jsem tehdy krutě žral :-)