@Kvasa (15.07.2012 12:40): no jo no. trotl je oslík přeci. oslíci jsou hezcí:) ve 14ti jsem se pokřtil 75%ní slivovící a malem umřel:) a v 16ti v pátek tak na 8 kousků:) no a ted už pro jistotu na pivo ani moc nechodím:/
@pavouk2 (15.07.2012 12:16): Až na to, že prvý Mass Effect oproti ďalším dielom až taká koridorovka skutočnie je. A druhá vec, je že mnohí, čo si tu dovoľujú kritizovať vybrané aspekty v Mafii ju dohrali komplet a to je predsa trošku iné :)
@bartas (15.07.2012 12:26): Jasný, já už jsem ve 14 chodil na pivo:-), ale dneska je všechno jinak. Nadávat mu hned do trotlů? To jednoho odradí. Mně osobně spoilery nevadí, ale kdybych se toho chtěl vyvarovat, tak o tom nic nečtu.
@Kvasa (15.07.2012 12:10): ne že bych byl nějakej nelida, ale rozčílil mě pěkně. je mu 16 to už jsem byl ve třeťáku na gymplu.to člověk není uplně pitomej. no a když jsem sem já prvně strčil nos tak jsem si přečetl pravidla, aby vše byl OK. Je to hrozná škoda, když někdo prozradí děj i u filmu. Někteří lidi se tě zeptaj na film: "Viděl si ten film jak tam na konci umře ten...?" WTF? safra
@Sasakr (15.07.2012 11:46): No jasný já to takhle mam třebas s Mass Effectem (první díl) nechápu ty lidi co to zbožnujou, protože mě to přijde jako tupá koridorovka s trapnym příběhem a taky jsem to po hodině hraní vymazal:-)
@Bodkin (15.07.2012 10:53): mě je třebas dabing uplně ukradenej, protože když jsem to hrál prvně měl jsem tam nějakej ten problém s integrovanou zvukárnou, spíš jsem v tej době obdivoval hratelnost, přestřelky a pěknou grafiku která ve srovnání stehdejším gtaIII byla rozhodně hezčí.
do prdele co to je za poslední koment! není celej jakože spojler? světe div se ja jsem tu hru ještě nehrál!!! a ted na mě čeká ze staemu na disku a nejakej trotl sem napíše todle a ještě mu někdo dá + fuck off
edit a už ma druhý + ty vole
Vždyť je to fuk. Znám člověka, co Mafii po pár misích odinstaloval, že ho nebaví...
Jakákoliv diskuze nebo komentář u Mafie tu vždy probudí obě strany :) Ti co ji vynášejí do nebe ji hájí před ostatními, pro které Mafia legendou není. Každopádně je úsměvné to číst. Pro mě je Mafie jsem dojel hned několikrát, na mnoha počítačích (starý pc, kde jsem vypnul dohlednost, efekty, rozlišení na minimum a při mírném sekání jsem se posouval dějem - nadšen). Ale prostě nehodlám hájit a prát se s někým, jestli je dabing super nebo ne. Respektuju jeho názor, i když si myslím něco o sanatoriu, které by měl navštívit :-)
@Walome (15.07.2012 10:45): :( Proč jsi tak zlý. Mohl jsem se nakrmit na tvém sladkém, přesladkém vzteku.

A teď k tomu dabingu. Když jsem to tenkrát hrál, tak mi připadal normální. A jak jsem od té dávné doby neustále četl, že má Mafie geniální dabing, tak jsem tomu snad i začal věřit. A to video mě docela dost překvapilo, když to celé znělo tak... mizerně.

Nu, už se k té hře nesmím ani přiblížit, jinak bych ji začal srážet ty procenta mnohem více.

A kdyby mafie nebyla dílem českých vývojářů, tak by po ní touto dobou už neštěkl ani pes (pár oddaných fanů). (Takže je to naopak spíše ta "Jsme Mistři!!!" mentalita.)
@pavouk2 (15.07.2012 02:46): Ja neviem, ale tváriť sa, že je niečo super, keď to super nie je, len aby sa to nechalo na pokoji je alibizmus. Porovnávať dabing a technické vlastnosti hry (vozidla) je diametrálny rozdiel. Nikto tu predsa netvrdí, že mafia je hrozná, lebo nemá grafiku alebo fyziku ako súčasné hry.

A aj tá internetová diskusia odráža reálnych ľudí, čoho sú reálne schopní v anonymnom prostredí. Nedá sa na internete hrať, že to nie je naozaj.
@Isair (15.07.2012 02:03): Ona diskuze a reálnej svět je trošku rozdíl:-) A taky je rozdíl mezi lidma co to myslí vážně a lidma co se právě podobnejma věcma baví, že urážej něco co má kredit nesmyslnejma argumentama a baví se pak tim, že lidi jako já se vytočí:-) Možná to tak nevypadá, ale vlastně je mi to uplně jedno:-D
@Tulareanus (15.07.2012 02:05): už dlouho let vím, že podobný diskuze nemaj cenu každej má svuj názor a muj názor je že řešit například hroznej dabing ted 10 let co vyšla je jako řešit v moto časáku, že ta felície zkrátka nejede jako ta nová fábie:-)
@pavouk2 (15.07.2012 01:20): Nehovorím, že to robíš ty, ale že to ignoruješ, že to existuje a že to tu je a že je to negatívne. Tváriť sa, že tam nie sú chyby je hlúposť alebo glorifikovať niečo dobré, ako niečo, čo inde nie je. To z môjho pohľadu nie je žiadne strhávanie. To, že pár ľudí dá nízke hodnotenie, je stále len pár ľudí, takže z toho netreba robiť vedu.
@Tulareanus (14.07.2012 23:56): Ukaž mi kde píšu že je to nejlepší hra :-) jen mě naštvalo když vidim jak někdo jí tady strhává a dává hodnocení 50 atd aby byl zajímavej a nešel se stádem. Pro mě to žádná modla neni, ale myslim si, že každej soudnej člověk uzná že tahle hra prostě má svoje kvality. Pro mě je jediná modla série Fallout.-)
90% ale víc ani ťuk. Je to vynikající hra, ale jiné se jí vyrovnají...
@Kvasa (14.07.2012 22:34): Tak pod to bych se možná (pořád tu je však W7, Xenogears nebo PST :) i podepsal - prakticky dokonalá syntéze západních a východních rpg. Škoda, že mimo Amber série nic podobného nevyšlo.
Mafia nie je revolučná v ničom, ide len o dobre spracovanú mafiánsku hru s kvalitným príbehom, ktorý by obstál aj vo filme. To sú jediné dôvody prečo sa uchytila aj vo svete ale revolúcia a jedna z najlepších hier vôbec? Keby ju spravili američania, možno by ju niekto skutočne pretlačil do Top rebríčkov ale to by zase určite nebola uznávaná v Čechách ako najlepšia hra všetkých dôb a hodnotenie v tunajšej databáze by určite nebolo tak vysoké hoci by hra vyzerala rovnako.
Albion by byl dobrej i dnes, kdyby se celej ovládal zeshora a nebyly tam ty pitomý first person pasáže...
@USER47 (14.07.2012 22:30): Mě jde o takový to čecháčství a hledání vad na něčem co už je dávno klasika. Vsadim se, že tuhle hru udělat američani tak v těch anketách top hry všech dob bude. Hry hraju poměrně dlouho na PC jsem začal někdy v roce 95 a taky mi neni 16let takže nějakej rozhled mám a at si každej řiká co chce ten kdo tu dobu zažil a zahrál si jí v tej době na tu hru prostě nedá dopustit. Já tady začal s těma komentama hlavně z důvodu těch co hře dávaj 50procent a dělaj největší znalce a přijde mi to spíš trapný.
@pipboy (14.07.2012 22:18): Tak ono je to modla snad jenom tady na databázi. Nikde jinde jsem takové fanatické uctívání neviděl. Navíc když všichni víme, že nejlepší hra je Albion:-)
pavouk: Tak samozřejmě GTA se nabízí...já hlavně nemyslím, že by Mafie byla v něčem revoluční. Poměrně specifický bylo akorát to, že trochu krkolomně kombinovala lineární (extrémně lineární) příběh vyprávěnej hromadou cutscén s otevřeným městem.

Nic z toho nebyla žádná novinka. Podobný vyprávění příběhu měl dlouho předtím třeba MGS a spousta dalších her. Otevřený město taky nebylo nic novýho, navíc bylo poměrně neinteraktivní a sloužilo hlavně k přejezdům mezi misema (a občasný honičce v rámci mise). Musí se mu nechat, že bylo pěkně navržený a rychle zapamatovatelný (i když i díky velmi malý rozloze).

Jasně, je to fajn hra, hezky vypadá a dobře se hraje, sám jsem ji dojel minimálně dvakrát. Akorát ji nepovažuju za hru století jako mnozí tady. Scénář je absolutní béčko a obstojí jen díky tomu, že scénáře mnoha ostatních her jsou ještě větší braky, herně to má taky mouchy - bugy, občas blbě nastavený checkpointy, dementní melee souboje apod.

j.calling.bad: Zkusím to reformulovat. Možná není považovaná za dobrý průměr celkově (padesátkovou až šedesátkovou hru), ale za dobrý průměr mezi hrami, který jsou samy o sobě natolik kvalitní, abychom si je po těch deseti letech pořád pamatovali (sedmdesátkovou až osmdesátkovou hru):).
@USER47 (14.07.2012 21:55): Ono to tenkrát bylo veledílo. Pamatuji si, jak jsem to tenkrát hrál z nějakého vypáleného cédéčka s anglickým dabingem i titulky, ale stejně mě to vzalo jako téměř nic jiného. Třetí GTA vedle toho vypadalo jako neživý svět vyplněný syntetickými panďuláčky a dějem nedějem. Že to dnes už nemá tu tehdejší šťávu bych tomu neváhal odpustit.

Ale nemám nic proti, směle uhýbej pavoukově síti ;-)
@HolyMeatball (14.07.2012 22:00): tak tak, neopominejme bratry Slovaky.

Ale ted vazne, ve svete se Mafie bere za solidni hru, rozhodne ale nehrozi, ze by ji clovek nasel v nejakem top vyberu.

Me osobne jeji popularita v CR uprimne sere, respektive to vecne uctivani jako nejlepsi hry vsech dob a oborovani se na ty, co si dovoli na ni neco kritizovat. 95 jsem dal az po relativne nedavnem zahrani s tim, ze bych ji ty kvality nemel upirat jen kvuli zastupum vymetenejch zealotu.
Mafie nebyla žádný velký veledílo ani tehdy. Tady se zbožšťuje, protože je to jedna z prvních "velkejch" her s jakž takž použitelnou plnou českou lokalizací, a v tý době většina z nás neuměla anglicky natolik dobře, abychom si stejně "bez stresu" užili příběh v angličtině.

Navíc je to jedna z mála her, co byla celkem úspěšná i za hranicema, což rozehřívá mnohá patriotistická srdce. Nikde jinde než v ČR ovšem rozhodně nemá pověst nejlepší hry všech dob, spíš poctivého dobrého průměru.
Mě spíš přijde vtipný jak tady lidi z nudy rejpaj ve hře kterej dávaj 90 a víc procent a hledaj v ní po letech mouchy to je dost trapný zvláš u hry která je dá se říct klasika. Tohle bych řešil u nějaký novinky. Když jsem tuhle hru hrál v roce 2002 byl jsem z ní uplně nadšenej a i po letech má pořád svoje kouzlo a to se o všech hrách té doby říct nedá i když dostali třebas i lepší hodnocení v tej době.
Mám pocit, že některým lidem vadí český dabing jenom proto, že mu rozumějí. Animované postavy, ať se nadabují v jakémkoliv jazyce, jsou vždycky originál.
Zrovna dabing mezery rozhodne ma, i kdyz tehda pred lety jsem je taky nevnimal. Na cesky herni pomery je to porad vysoko, ale treba puvodni anglicky u M2 je o nekolik trid vejs.
Zas nepřehánějme, ten dabing je považovanej za dobrej jen proto, že ostatní český dabingy jsou obvykle naprosto kolosálně příšerný. Tenhle je příšernej jen tak středně.

To už možná i GRAW 2 má lepší českej dabing, i když to taky není žádná sláva a navíc tam není zdaleka tolik textu.
Prej mizerný dabing :), lepší dabing jsem ve hře ještě nikdy neslyšel, a překoná i plno originálních dabingů.