@Chuck (12.09.2019 17:42): V diskuzi jsem procák zmiňoval v souvislosti s třetím dílem, ale to bylo tehdy dávněji někdy. Teď nedávno jsem nečetl počátek a myslel jsem, že je řeč o dvojce, takže jsem reagoval mimo vaše téma. To už nevadí.

U trojky je procesor hodně důležitý a tady mi 8600K oproti 4460 přineslo velký rozdíl. Ale i na grafiku je to náročné a 1060 ti to na nejvyšší neutáhne stabilně 60 fps. Není to tu více náročné na procák než grafiku, ale rovnoměrně. Takže obojí potřebuješ na dobré úrovni.
@Korbitch (12.09.2019 15:04): Proboha, jaký pomeranč? Na mě musíš česky! :-)

@CrocoRay (12.09.2019 15:15): No jo, ona ta diskuze o dvojce totiž sklouzla ke trojce. :-) Takže jo, s tou náročností na procák jsem mluvil opravdu o trojce, navíc si pamatuji, že jsi v diskuzi o trojce procák zmiňoval. Pokud jde o dvojku, tam jsem PhysX zapnutý opravdu měl, ale to mi žádné problémy nezpůsobovalo ani u předchozí sestavy. Jo a jinak ta FPS za denní mise klesla maximálně o 3 FPS, ale spíš je to takřka stejné jako v noci.
@CrocoRay (21.08.2018 17:22): Tak Ti nevím, ale v menu jsem u videa žádný post processing neobjevil a momentálně mi to jede na nastavení grafických hodnot na "vysoké" na 57 - 60 FPS. Takže nevím jak u jiných, ale u mě ta změna CPU hře každopádně hodně pomohla. Pravda, zkoušková mise se odehrávala v noci, takže při denním světle se ta hra bude chovat trochu jinak (taky vyzkouším), ale předtím jsem při hraní "noční" mise nikdy této kvality nedosáhl.
@Tulareanus (07.06.2019 17:03): pokud tam nemáš DLC, tak je někde ve slevě kup, jsou dobrý a každý jiný. Kdyby byly v základní hře a bylo v ní méně těch zabíracích misí (plus bez bugů atd), přijetí mohlo být jinde.
@flack007 (komentář): Mafia III pro me znamena zklamani roku 2016 a degradaci predeslych dvou dilu, zejmena prvniho. Ze hry se stalo GTA 60. let plne tuny bugu, zjednodusene na maximalni moznou uroven, ktere neprineslo nic noveho. Grafika nic moc, optimalizace mizerna, jatka na kazdem kroku. Atmosfera puvodnich dvou dilu byla ta tam. Kupovat tuto hru znamena vyhodit penize do kanalu, i kdyby stala 10 a mene €.
@Red (28.11.2018 21:00): takhle dlouhej post už jsi mohl hodit rovnou do komentu :)
Jinak já už tam při druhém hraní bugy a technické problémy neměl, ale je fakt že na 60fps bez dropů je potřeba osmijádro. Pokud tě tohle zasazení baví, tak zkoukni Quarry - povinnost.
U mě to relativně vysoký hodnocení stvrdil ten závěr s Bad Moon Rising a scéna po credits .)
Tak dohráno, 74h,
Trošku jsem čekal, že se mi to bude líbit, přeci jen New Orleans je moje nejoblíbenější herní město. Dobová hudba a veterán z války ve Vietnamu v hlavní roli? Paráda.

Mix Mafie s GTA mi vůbec nevadil. Nejdůležitější je pro mě prostředí, atmosféra a příběh. A samotná akce je výborná, dosti podobná Far Cry. Škoda že tu neudělali zajímavější vedlejší aktivity. Tolik podniků a nikde si nemůžu zatrsat, zahrát poker/kulec/šipky nebo porvat?

Hodně špatná je jen technická stránka. Fakt jsem si myslel, že už to bude v cajku. Přitom i dnes trhavé, přitom to nevypadá líp než starší openworld konkurence. Chvílema mi zabili Claye jen kvůli tomu, že mi přestal reagovat na klávesnici.

Zbytečně moc zbraní. Ruku na srdce, předpokládám že každý tuhle hru hrál s pistolí s tlumičem a potom puškou/automatem když se to posere a asi ve dvou fázích, poprvé s těmi zadarmo a v druhé části s těmi nejdražšími. Docela by mě zajímal člověk co všechny zbraně nejen odemkl ale i vyzkoušel. Nepotřebuju deset druhů od každého, ani nepoznám rozdíl bo střílím po hlavách a ne po nohách. Ten zásobovací vozík mě taky štval, když je tolik druhů tak si je člověk chce aspoň někde v klidu i vyzkoušet, ale ten blbec hned po vybrání výbavy odjede.

V autě se stahovací střechou nemůžu stáhnout střechu když je slota. Tlačítka na zasunutí zbraně a hození granátu jsou vedle sebe (ano několikrát kdy jsem vystřílel celou základnu a konečně jsem chtěl nastoupit do auta co jsem ho měl ukrást. Místo toho jsem po něm hodil granátem a misi failnul. Chyběla mi taková ta domáčtější atmosféra, aspoň to trochu přišlo s tím hororovým DLC kde renovujete Sammyho bar.

Celkově pro mě velmi fajn odpočinková hra. Trošku mi chybělo něco co by mě dostalo do kolen. Všechno jsem už někde viděl ať už v dobrém nebo zlém.
@Paul (25.09.2018 21:20): Shiftem, tak jako v každé druhé hře, zrychleně běhám a Ctrl překonávám překážky. Navíc snad v každé hře je v jejím menu ovládání tahle funkce uvedena a tady prostě ne. Takže fakt nevím. :-/
Já si tedy celkem zvykl, ale opravdu nemůžu v téhle hře být přikrčený a musím se spokojit jen s krytím za překážkou? A auto ukrást taky nelze, aniž bych při tom roztřískal okno a aktivní civilista mě při tom nabonzoval?
@Drolin (07.09.2018 13:29): Buď v pohodě, já to rozehrával několikrát, nadával, jak je to občas debilní, a až zhruba napočtvrté jsem se do toho dostal. ;-) Teď zas naopak zažívám stav, kdy bych to hrál častěji, ale to je spíš způsobené tím, že svůj herní komp nemám tam, kde bydlím a ten druhý (viz profil) by to fakt nedal.
@Chuck (07.09.2018 13:23): Já se vzhledem k cenám HW raději přestal zajímat o parametry, a snažím se vyjít s PC co mám :)). Ale máš pravdu - i s místem, ač 50GB mi přijde stále dost (většina má 20-30GB?). Nicméně párkrát to ještě asi spustím (když už mám na steamu), ale zlepšení nečekám.
@Drolin (07.09.2018 10:52): Takl R9 270X je zhruba stejná jako ta moje bývalá GTX 760, ne? S ní mi to tehdy jelo taky kolem 20 - 25 FPS a nepomohla ani svěcená voda. A pokud jde o místo na disku, to už je holt úděl posledních několika let.
Já zase musím napsat, že to hrozné je. Zkoušel jsem pár dnů dozadu, jede to asi na 20 FPS (R9 270X), je to celé rozmazané a ještě hraju za čmouda! Plus to zabírá 50GB. Zatím to působí na peklo typu Stranglehold.
Docela jsem se do toho vpravil a musím říct, že to zas tak špatné není. Sice ty FPS pořád kolísají, ale kolem těch 50 FPS se to pohybuje čím dál častěji, takže na rozdíl od mojí nebožky GTX 760 je to už hratelné. :-) Celkově je to poměrně zábavné, i když moje vzpomínky na dvojku neutuchají.
@S4TW (10.08.2018 16:32): Já tě chápu a naprosto ti rozumím. Jen jedna věc tam ještě hraje roli. Na páčkách to může být i chytlavé, jak se to naučíš na dobrou přijatelnou úroveň, že se pak snažíš se v tom zlepšovat a začne tě to od určité chvíle bavit, že střílečky, které by tě na myši nudily, tak dohraješ čistě na těch páčkách, aby sis dokázal, že na to máš a prostě ty pohyby jsou něco jiného než s myší. Samozřejmě u každého je to jinak. Ale po nějaké době by sis třeba i ty střílečky oblíbil.

Ale rozumím ti v tom, že nějaké hodně akční hry, kde se fakt kurevsky střílí a je to něco jako Serious nebo Doom či Call of Duty, tak to jedině s myší. Sám to mám takhle stejně. Ono záleží i od žánru hry. A jako samozřejmě s myší budeš vždy lepší. Ale úplně bych na střílečky na PS nezanevřel. A to říkám jako člověk, který u Killzone 2 roztřískal krabičku, bo mi to nešlo. Chytal jsem nervy a málem už i někho ze vzteku zabil. Však pokud by ses chtěl zasmát, přečti si diskuzi u Killzone 2 :-D

Ale jinak Mafia 3 je přesně ten typ hry, co raději s myší, jak už jsem napsal u svého prvního příspěku tady teď v aktuální diskuzi na toto téma. Řadí se to u mě vedle toho Call of Duty anebo Doom.
@CrocoRay (10.08.2018 15:48): Tak samozřejmě, že se to nějak naučit dá, ale nikdy nebude zážitek z FPS her na PS4 takový, jaký by byl na PC, aspoň pro mě. Když vezmeš myš a klávesnici, tak ti to do pár hodin přijde do ruky, u gampadu to je několik her. No, uvidím, já osobně se úplně do stříleček na PS pouštět nebudu, Mafii III mám i na steamu a zkusím raději tam :-)
@S4TW (10.08.2018 11:10): Naučit se to určitě dá a já byl ten typ člověka, co řval a rozbíjel věci, že to prostě nejde. Ale jde. Chce to cvik a řadu hodin tréninku, ale naučíš se to naprosto intuitivně. Problém je v tom, že na myši vždy budeš lepší a i v kombinaci s tím pohybem svižnější (dokážeš střílet během skákání a dávat headshoty, běhat jak šílenec a mít kurzor furt na hlavě nepřítele).

Mafia je typ hry, ale kde míříš opravdu hodně a tam by mě to s gamepadem nebavilo trávit u toho 30 hodin a vztekat se. I na myši jsem se nervoval. Ono záleží i na obtížnosti určitě.
@S4TW (10.08.2018 11:10): tak ono se stačí podívat na to když hraje člověk s myší vs člověk s gamepadem nebo na prezentace her s gamepadem. Ten pohyb prostě není takovej a je to logický.

Já teď hraju fps a prvně si připadám neomezeně (ale je fakt, že zatím bojuju jen na blízko). Ale třeba Uncharted je na gamepad vyloženě dělaný, tam se ti nepřátele moc nehýbou, ale třeba taková Lara byla celkem výzva, tam NPC nevydržej na místě.
@Walome (10.08.2018 09:38): Jako největší peklo pro mě je chodit, střílet a ještě u toho mířit, něco, co mi na PC přijde úplně intuitivní a jednoduché. Já neříkám, že se s gamepadem nedá obstojně naučit, ale nevěřím, že si někdy zahraju střílečku tak, jako na PC :-)