Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Verze hry

V Definitivní edici se skrývá víc než 100 map, jež obsahují testovací levely s prototypy misí, cutscénami, animacemi, jízdním modelem, zrcadly, bojem, AI nebo dokonce celými lokacemi, v nichž se nachází například Berlín ze zrušené hry Rhapsody, pozůstatek Misery Lane z Empire Bay a Mafie II a závody v jeho ulicích, dále mapa Havany z první verze příběhu (2013), která tak potvrzuje někdejší concept arty, vystřižená přehrada a desítky dalších mechanismů a lokací.

Vývoj

Mafia 3 se stala nejrychleji prodávanou hrou 2K.

Během prvního týdne prodeje bylo do distribuce vysláno 4,5 milionů kusů hry. Upozorňujeme, že nejde o prodané kopie, pouze o jednotlivé krabice zaslané obchodům. Ale ty se objednávají podle zájmu, takže brzy by se měly proměnit v prodané kusy.

Mafia 3 se prodává rychleji než BioShock a Borderlands, ale aby se stala nejprodávanější hrou 2K, má ještě co dělat. Tou je zatím Borderlands 2, které se od roku 2012 prodalo 13 milionů kusů.
Mafia 3 se v Anglii prodává lépe než Mafia 2. Ve Velké Británii se v úvodní dny prodalo o 58 procent více krabicovek Mafia 3, než kolik tomu bylo před lety u Mafia 2.
Je druhou nejprodávanější hrou v UK.

Tvůrci

Pohyby Lincolna Claye během hraní (nikoliv v cutscénách) nahrál pomocí technologie motion capture bývalý americký zápasník UFC Kyle Kingsbury.

Příběh

Vito Scaletta a Joe Barbaro jsou jediné postavy, které se objevily ve všech třech dílech série Mafia. Původně fanoušci spekulovali, zda se na konci třetího dílu skutečně Joe objevil po boku Lea Galanteho (nasvědčovala tomu stejná jizva na bradě a stejný styl oblečení z druhého dílu). Později, když se jeden fanoušek přímo na oficiálním Twitter kanálu hry Mafia 3 zeptal "Why did you kill joe barbaro? (Proč jste zabili Joe Barbara?)", dostal oficiální odpověď "Did you finish the game? (Dohráli jste hru?)", čímž se nepřímo potvrdilo, že se Joe skutečně na konci třetího dílu vyskytl.
Ve hře se zmiňují i skutečné historické události. Když se Lincoln zotavuje po té co byl zraněn Giorgim v baru v televizi pouštějí záběry atentátu na Roberta Kennedyho, který se stal 5.června 1968.
V autorádiu je dokonce slyšet zmínka o okupaci Československa v srpnu 1968.

Hardware

Oficiální nároky:

Minimální požadavky:

Procesor: Intel i5-2500K, AMD FX-8120
Operační paměť: 6GB RAM
Volná paměť: 50GB HDD
Grafická karta: nVidia GeForce GTX 660 2GB, AMD Radeon HD 7870
Windows: 7/8/8.1/10 (Pouze 64-bit)


Doporučené požadavky:

Procesor: Intel Core i7-3770, AMD FX 8350 4.0 GHz
Operační paměť: 8GB RAM
Volná paměť: 50GB HDD
Grafická karta: nVidia GeForce GTX 1060 4GB, AMD Radeon R9 260X
Windows: 7/8/8.1/10 (Pouze 64-bit)

http://www.kuma.cz/aktuality/mafia-3-hw-pozadavky

Ostatní

Soundtrack je sestaven z více než 100 licencovaných dobových hitů (seznam). Skladby různých žánrů budou znít z rádií. Poslechnout si je můžete na Spotify.
Hra obdržela hodnocení PEGI 18 (pro EU) a ESRB Mature 17+ (pro USA).