Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mafia III

Mafia 3

Žánr:
akce > 3rd person akce *
simulátor > závodní simulátor
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
07.10.2016 PCPS4XOne
Vývojáři:
Hangar 13, 2K Czech (sekundární)
Oficiální stránky:
https://mafiagame.com/
Třetí díl herní série s českými kořeny je zasazen v New Bordeaux roku 1968. Hráč se ujímá Lincolna Claye, míšence, který se účastnil války ve Vietnamu. Po návratu domů se stává členem černošského gangu Cleavers, který je však vyhlazen italskou mafií vedenou donem Marcanem. Lincoln se rozhodne pomstít a začne budovat vlastní impérium.

Hra nabízí otevřený svět, který je možné prozkoumávat. Mise jde plnit více způsoby - lze zvolit akční cestu, kdy hráč vystřílí všechny nepřátele, či využít plížení. Postupně pak hráč začne budovat impérium, kdy své území bude moci rozdělit mezi své pobočníky, mezi něž patří i Vito Scaletta (hlavní hrdina předchozího dílu). Na základě rozhodnutí v průběhu hry lze zhlédnout jeden z několika konců. Mafia III vybočuje z předchozích dílů, kdy vývojáři zanevřeli na realističnost a rozhodli se přidat "hollywoodské prvky".

Ke hře vyšlo několik DLC. Prvním z nich bylo placené rozšíření s názvem Rodinný úplatek (Family Kick Back Pack), které do základní hry přidalo tři nové zbraně a tři nová vozidla. Později pro všechny majitele bylo volně dostupné rozšíření s názvem Soudce, porota a popravčí (Judge, Jury and Executioner Weapon Pack), které rozšířilo hráčův arzenál o další tři nové zbraně. V závěru postupně vycházely tři rozdílná příběhová DLC – Přidej, kotě! (Faster, Baby!), Na kameni kámen (Stones Unturned) a Znamení časů (Sign of the Times). Tato příběhová DLC se nachází dohromady v Season Passu nebo společně se základní hrou v edici Mafia III: Deluxe Edition.