Žádná hra není bez chyb. I mně se tam řada věcí z traileru nelíbí, ale i tak se na hru těším. Podstatný je, aby převažovaly klady nad zápory.
Mozek hlavne informace třídí. Vybira co je ze smyslovych dat podstatne. Anállíza zjevne neni pro c4llixe a dalsi podstatna. Asi stejne jako pro me to, ze nemam byt hnidopich a radsi vyjadrit svuj nazor prostym nakupem ci odmitnutim nakupu.
@účet smazán (23.07.2020 12:50): Připomíná mi to, když je někde nějakej trailer na film, někdo napíše, že se mu to nelíbí, že v tom je spoustu chyb atd, a pak se výrojí primitivové a napíšou tu největší hovadinu, kterou jejich mozek v danou chvíly napadne, "Nekritizuj, když si to neviděl!!!§", Očividně neví, k čemu trailery a ukázky slouží, slouží právě k tomu, aby tě buď navnadily na film jít, nebo naopak odradily. Mozek totiž funguje tak, že neustále sbírá informace a ty pak analizuje, třeba uvidíš nedozrálá jablka na stromě a tvůj mozek ti neřekne "Buď je sežer, nebo je neřeš", řekne ti spíše "Ty debile, vždyť jsou nedozrálá, tak je nežer nebo ti bude špatně.".
@Walome (23.07.2020 11:02): Typický clickbait. Oni ví, co teď frčí v herním světě. Některé herní weby jsou jak bulvár. No a Coolmagazín je celkem herní fraška :D Mě to vyskočilo na FB. O článku, co poslal Marwel jsem nevěděl.
Pokud to člověk nebude moc porovnávat a bude to brát jako další díl inspirovaný jedničkou, tak by ten výsledný pocit nemusel zas být tak hrozný. Je jasný, že se skoro nikdo porovnávání nevyhne, ale měl by to aspoň zkusit. Z toho, co jsem viděl mi přijde, že to je lepší než trojka, takže za mě v pohodě. Hra roku to nebude, ale bude to minimálně prima :)
Až to vyjde, tak se radši odhlásím tady z diskuze, to teprv bude hnidopišských keců.. :D Tommy má špatně zavázány boty, Tommy drží blbě Tommy gun, hra pro blbce.. lidi asi pořád nechápou, že 18 let starý mechaniky prostě dnes už nikoho nezajímají, cílem této edice je Mafii přiblížit více lidem a zároveň z ní udělat moderní hru, ať se nám to líbí nebo ne. Plus teda není tam nic, co bysme neviděli v jiných moderních hrách (nebo všeho všudy ve staré Mafii, jako třeba enemáci, co vydrží 10 zásahu, jednoduchou AI..)
@Korbitch (23.07.2020 07:58): Klasika .. :D a nejen tady.
Ale já se ani moc nedivím, po tom co předvedli s trojkou.
Tady mají alespoň super základ, ale kdoví jak to dopadne. Snad vyjde i ukázka města a nejlépe v 60 FPS )
Hrozny. UI tam nema byt skoro zadny. Rusi to realisticnost setu, coz byl Vavruv masterplan. Ale i kdyz to berete jako samostatnou hru je to pro uplny blbce. Zabij ty co na tebe strili...Prohledej farmu....Votevri nakladak...DYT TO VIDIM NE! Mapa v lokaci (kterou zmensili aby jeste vic dali najevo, ze nechapou, co dela v tyhle misi atmosferu), kde je jen jedna cesta. Z dnesnich deti vyrostou dementi!! :) Gunplay je kauzalovita co to de - roboticky pevny mireni, zadnej zpetnej raz (alespon co vidim), nabijeni rychloposuvem, zbabely kryti (meli to nechat plne third person). Granaty s navadenim - pribehova hra ma mit tech grafickejch udelatek minimum ne maximum. Dialogy a chovani povrchne ucelovy. Ach boze....tolik krve....Sami...jezisi co ti to ty osklivy panove udelali?! Pritom puvodni postavy byli napsany tak, ze sou to profici, co maj tohle najety nazpamet. Za me Call of Masses 2 - ignor Vavra loving care my ass corporate shit edition. Ach jo. Snad tam bude par zajimavejch honicek a pekny mesto. Hlavni postava taky neni uplne k zahozeni.
@Gordon (22.07.2020 23:17): Vyhodit ho nezapálenej by bylo poněkud trapné.
Natural phenomenon.
Zrovna ho tam nepotřeboval.
Chceme "Call of Duty" publikum.
Nechceme vystrašit majitele toustrů.
I casualové si chtějí zahrát.
Plot byl vyroben z mahagonového masivu.
Experimentální střelivo dodávané přímo pro mafiány.

Byl čas na změnu, Future is now old man.
Mě se líbí jak Tommy vyhazuje z kapsy už zapálený molotov, jak kdyby to byla krabička cigaret.

A jak se ty polygony stromu hýbou v bouřce ale sprity větví jsou statické.

Nebo jak ten adapter tramvaje přesně nepasuje na trolej.

Nebo ten počet a výdrž nepřátel.

Nebo ty zhasnuté světla pronásledujících policejních vozů, aby se náhodou ta ukázka nesekala.

Nebo ta mapa pro debílky a kilometrovej bar ukazující zdraví.

Nebo to že se hlavní hrdina může coverovat za plot z prkýnek.

Nebo to, jak můžem vidět ty trasírky malorážek.

Achjo, je jasné proč si nepozvali na konzultace nikoho z původních tahounů první mafie.

kromě toho, že ta ukázka vypadala graficky obstojně, byla totálně bez atmosféry.
Bylo by super kdyby ta minimapa šla vypnout, a velká mapa fungovala stejně jako v jedničce (její zobrazení by nepřerušovalo hru).
Za mě super. Doufám, že do té doby stihnu dojet Death Stranding. Jediný, co mi trošku lezlo na oči, tak ten obří HUD, doufám, že půjde zmenšit a bullet trace se mi nelíbí, jinak se těším fakt hodně.
Mé dojmy bych shrnul asi takto:
+ vypadá to na pohled moc hezky
+ gunfighty vypadají zábavně
+ důraz na příběh stejně jako původní hra
+ zachování všech ikonických postav, včetně Ralpha

- hlavní postavy vypadají výrazně mladší než v původní hře (tady to bude trošku kolidovat hlavně s českým dabingem)
- bedny s municí, mapa s otazníkama, vyznačení nepřatelé a další dnešní zjednodušovačky
Na první pohled hra vypadá opravdu hezky. Ale už jsem viděl pár detailů, které kazí dojem. Například neprůstřelný dřevěný plot z prken. Ale bedna hned vedle se krásně rozpadla.
Nebo také, že končetina postavy prošla skrz texturu kabátu. Ale to se stává ve všech hrách.
Nebo, že sběrač tramvaje nekopíruje trolej. Přitom v původní jedničce to bylo dosti zjednodušeno, ale fungovalo to.

A na závěr mě překvapily policejní auta během přestřelky z náklaďáku. Když jely za nákladním autem, byly poškozené natolik, že jim nesvítili přední světlomety. Ale když byly poškozeny na 100%, že dostaly smyk a nepokračovaly v jízdě, světla se rožla. Divné co.
Tak nejde o to pohonit péra fanouškům co to hráli před 20 lety, to je jen úkol českého distributora. Jde o to hru, kterou si ve světě už skoro nikdo nepamatuje, dostat do širšího povědomí. Proč, to se asi brzo dozvíme.
No, dost se mi to líbí. Spíš jen detaily zatím přebírám, třeba Paulieho neenergičnost, dost špatný lipsync (což jsem ale vzhledem k Mafii III čekal) a BEDNY NA MUNICI, u kterých se trošku bojím, jestli nebudou neomezené (defend Sam část). Celkově ale pěkný a pořád se těším.
@Luďa (22.07.2020 08:01): Tak to po shlédnutí celého videa přehodnocuju a nabírám kolem zvuků zbraní optimismus. Když je ve hře ticho, tak ty zbraně znějí dobře, ty zvuky podobný Mafii III dělají jenom když je v okolí randál. asi je to fakt snad jenom mixem zvuku videa.
Ok, obešel bych se bez toho moderně vypadajícího UI a kolektiblů. Střílení vypadá jak Mafia 2, což není nutně špatně. Fakt se těším, ty záblesky z jiných misí..vypadá to skvěle. Jen fakt doufám že ty nejlepší skladby z Mafie (Fate/Calm) stejně jako intro budou zachovány.
@Brasikona (22.07.2020 05:07): Přijde mi docela škoda, že tam slyším, nebo se mi to aspoň zdá, ty zvuky zbraní z Mafie III. V Mafii I a II zbraně dělaly pořádnej randál s velkým bang. Ve trojce měli hrozně sníženou hlasitost, takže splývaly s okolím a dělali hrozně divný pffff pfff. Doufám že to ještě změní, zvýší hlasitost výstřelu (je fakt divný, když pohyby závěru a zvuky okolí jsou skoro stejně hlasitý jak výstřel), ideálně když třeba nahrají zvuky na střelnici a nebudou tam dávat tohle divný prdění, jako je v Call of Duty a Battlefieldech. Snad se mi to ale jenom zdá a je to hrozný kvůli nějaký kompresi zvuku ve videu a hra bude mít o dost lepší dynamický rozsah. Fakt mě štve, když je ve hrách všechno stejně hlasitý a mix je dělanej jak pro notebookový repráčky. :(

EDIT: A ještě je tam furt takový to klikání zbraní (asi natahování kohoutu Colt Single Action Army) při každým pohybu zbraně, ale to je skoro v každým filmu (asi línej trik zvukaře, jak přidat dramatičnost), takže tenhle nesmyl už přehlížím.